Пәні:Сауат
ашу
Сынып:
1
Күні:17.05.2019
ж
Сабақтың
тақырыбы:
Менің
отбасым. Қ дыбысы мен әріпі
|
Мектеп:
Ш. Уалиханов атындағы орта мектебі
Мұғалімнің
аты-жөні:Абдыкаримова Гулим Мухамеджановна
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Оқу
мақсаттары
|
1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде
кім? не? туралы айтылған.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Оқушылар Ққ әріпін таниды, ажыратады.
Оқушылардың басым бөлігі:
оқушылар дыбыспен сәйкестендіре алады.
Кейбір оқушылар:
Сөздерді сызбалармен сәйкестендіреді, берілген сөйлемдерді оқиды.
|
Бағалау
критерийлері
|
1.
Ққ әріпінің жасалу жолдарын анықтайды және басқа әріптермен сәйкестендіреді.
2.
Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы сөздерді ажыратады.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дүниетану
|
АКТ
қолдану дағдысы
|
Аудио
тыңдалым, слайд, электронды оқулық.
|
Алдыңғы
меңгерілген білім
|
М
әріптерін таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді.
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақ
басы
5-минут
Белсенді
оқыту
Сұрақ
қою және талқылау
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал
"Ақ тілек"
- Көңіл - күйлеріңіз қалай?
- Керемет (қолдарын көтеру)
- Сабаққа дайынсыңдар ма? Тамаша
Ұжыммен жұмыс
Топқа бөлу
Жеміс-жидек, көкөністер арқылы топқа
бөлу
1. Қауын
2. Қарбыз
3.
Құлпынай
"Миға шабуыл"
әдісі сұрақ қою арқылы жаңа сабаққа шығу.
- Топтың
атаулары қандай?
- Осы сөздерге ортақ нені байқадыңдар?
- Бүгінгі сабағымызда нені үйренеміз деп
ойлайсыңдар?
- Дұрыс, бүгінгі біздің тақырыбымыз «Қ
дыбысы мен әріпі»
|
|
Сабақтың
ортасы
Белсенді
оқыту
«Түсіндіру
және сипаттау»
«Бекіту
және қолданысқа енгізу»
Белсенді
оқыту
Сұрақ
қою және талқылау
Нұсқау
беру және айту
Саралау
әдісі
Тапсырма,
қарқын
|
•
Оқулықпен жұмыс.
«Тізбектелген оқу» әдісі
Қ,қ әрпі және дыбысымен таныстыру. «Қ,қ»
дыбысы дауыссыз дыбыс екенін айту. Қ,қ әріпінің баспа мен жазба түрімен
оқушыларды таныстыру. Әріптің сөз басында, сөз ортасында келу мысалдарын
көрсету.
қайық қара құрық
қала қасық
тышқан
асық қармақ
талқан
Дескриптор
1.Буындып оқиды, тұтастай оқиды
2. Сөздердің мағынасын ажыратады
3. Қ дыбысы қай буында кездесетінін
анықтайды.
ҚБ. "Мақтау, мадақтау"
әдісі
2 - тапсырма. Топтық жұмыс.
«Суретті әңгімеле» әдісі
Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Суретте
нені көріп тұрмыз?
Дескриптор:
1. Сұрақтарға жауап береді.
2. Әңгіме құрастыра алады.
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі.
3 - тапсырма. Дәптермен
жұмыс
«Көркем жазу» әдісі
Қ әріпінің бас әрпін және кіші әрпін
дәптерге жазады.
Дескриптор:
1. Қ әріпінің бас және кіші әрпін
көркем жазады.
ҚБ: "Смайлик"
арқылы бірін-бірі бағалау.
|
|
«Қорытынды
шығару және есте сақтау»
5-минут
|
Кері
байланыс: «Желкенді қайық» әдісі.
Желкенді
қайықтың желкенін үш түске боятамын: қызыл, жасыл, сары. Жасыл түске - егер
сабақ ұнаса және тапсырмаларды сәтті орындаса, сары түске - егер сабақта
белгілі бір қиындық кездестірген болса, қызыл түске - егер сабақ барысында
тапсырмаларды орындау қиын болып, көмек қажет етсе.
|
|
Дифференциация-
оқушы ларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлай сыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тап- сырмалар қоюды жоспарлайсыз?
Белсенді
оқытудың нұсқау беру мен айту, сұрақ қою мен талқылау, түсіндіру мен
сипаттау әдістері және саралаудың тапсырма, қарқын, дереккөз әдістеріі
арқылы; оқушылар әр тапсырма орындалғаннан кейін қалыптастырушы бағалау
жүргізіліп отырды.
|
Бағалау-оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспа- рыңыз?
Қалыптастырушы
бағалау
1.
Мақтау, мадақтау әдісі
2.
«Бағдаршам» әдісі
3.
«Смайлик» әдісі
4.Кері
байланыс
|
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Оқуға
қажетті құралдарды пайдалануда ұқыптылықты сақтау, партада және орындықта
отыру ережесін орындау.
|
|
|
|
|
|