Дүниетану Су -тіршілік көзі

Предпросмотр материала:

Сыныптан тыс

 Тақырыбы: «Су-тіршілік көзі »

 Қолданылған модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Талантты және дарынды оқушыларды оқыту ,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету ,Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу, Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Сабақтың мақсаты :Адам өміріндегі қажетті жағдайлардың бірі су екенін, сусыз тіршілік жоқ екенін ұғындыру.

Сабақтың  әдіс-тәсілдері: «Көңіл-күй алаңы», «Көңілді күн », «Топтасу», «Жасырынған не?«Ой қозғау», «Мен толықтырсам», «Халық айтса қалт айтпайды», «Тікелей эфирде», «Есте сақтау үшін», «Сусыз тіршілік жоқ » «Кім жылдам?», «БҮБ»

 

Сабақ кезеңдері 

 

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Не істеймін?

Оқушының іс-әрекеті:

Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар т.б қажет?

Кіріспе

 

 

Ұйымдастыру

Психологиялық ықпал.

 «Көңіл- күй алаңы».

Мақсаты: сабаққа деген көңілдерін білу.

« Тілек» тренингі

Мақсаты: бір-біріне жылы лебіздерін, тілектерін айту.

 «Көңілді күн»

сергіту сәті

« Топтасу»

Мақсаты: топтарға бөлу.

 

Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, көңіл-күйлерін,

 

 

 

 

 

 

 

 

Ойларын тыңдау, топтарға бөліп отырғызамын, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын ұсыну

 

 

«Шаттық шеңберінде» тұрып, өз ойларын ашық айтады, көңіл-күйлерін білдіреді.

  

 

Ортаға шығып билейді

 

 

 

Өте жақсы

 

 

 

 

Топ ұстанымы

 

 Интер белсенді тақта

Тұсау кесер   

 

«Жасырынған не? »

Мақсаты: ойлауын дамыту

  Рефлексия «1жұлдыз,1тілек»

Мақсаты: ой тұжырымдау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Ой қозғау »

Мақсаты:жаңа сабаққа дайындық

·                      Слайд 4

   Жұмбақ жасыру.
1. Қыста шыны боп қатады,
Жылыда су боп жатады..
(Мұз).


2. . Көзге көрінгенмен
Ұстасаң қолға ілінбейді.
(Бу.)

 

Мөлдір                  пішінсіз

 

Су

        тірі табиғатқа қажер

     Жұмбақтың шешуін табады,мысалдар келтіреді

 

  «1жұлдыз » - жақсы мәлімет, ұнаған мәліметті айтады, «тілек» - ескерту немесе ұсыныс айтады,

  

 

 

 

 

  Топпен жұмыс жасайды

Су жайлы білетіндерінен постер құрайды.

 

смайлк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плакат,бояулар

 

негізгі бөлім

 

 

 

 «Мен толықтырсам »

Мақсаты:сөздік қорын дамыту

 

 

 

 

«Халық айтса қалт айтпайды»

Өмірмен байланыстыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Тікелей эфирде»

Ойларын толықтыру

 

 

 

 

«Кім жылдам?»

 Есте сақтау қабілетін дамыту

 Оқушылардың толықтыруларын тыңдаймын,бағалаймын

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қазақстан  телеарнасынан үзінділер ұсынамын

 

Үлкен кісілер күніне неше литр су ішу керек? т.б сұрақтар

  Су  жайлы білетіндерін ауызша айтып бірін-бірі толықтырады

 

 

Мақал-мәтелдер мен тыйым сөздер айтады

Суға түкірме.

— Түнде судың бетін ашық қалдыруға болмайды.

— Бұлақты жер, тұрақты жер.

— Сулы жер — нұрлы жер.

— Сусыз өмір тұссыз аспанмен тең.

— Су — дүниенің басы.

— Су — табиғат ажары.

— Су — тазалық досы.

— Сусыз өмір жоқ.

 

көреді есте сақтайды

 

Берілген сұрақтарға жылдам әрі,дұрыс жауап берулері қажет

 

 

 

 

 

 

 

+.-  мен бағалайды

 

 

 

 

 

 

 

Қорытын

ды

 

 бағалу,  қорытындылау

«БҮБ»

Жаңа білімді бекіту.

Топтық жұмыс жасауды бақылаймын

кері байланыс парағын  таратады Сабаққа жақсы қатысқандары үшін тілек жазылған су тамшысын таратамын

   Топтың бағалау парағын қарап,супер топты анықтаймыз  .

Сабақтан алған әсерлерін жазады

  .өздерін бағалау

 

 

 

Үйге тапсырма беру.

 

 Су жайлы мәтін құрау  

Үй тапсырмасымен танысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

«Су –тіршілік көзі»

 

 

 

 

Рефлексия

Оқушының аты-жөні-------------------------------------------

 

Білемін

 

 

Білдім

 

 

Білгім келеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       « Көңіл-күй алаңы»                                                        « Көңілді күн» сергіту сәті

                                                                                                                        

«Ой қозғау»

 

«Есте сақтау үшін» дәптермен жұмыс                                            рефлексия «БҮБ»

                                  

          Топты бағалауға дайындық                                  Мұғалімнің  мадақтауы

 

Рефлексия «БҮБ»


Краткое описание материала

Дүниетану Су -тіршілік көзі

    DOCX

Файл будет скачан в формате:

    DOCX

Краткое описание материала

Автор материала

Даулеткаликызы Жайдарман Даулеткалиевна

учительница начального класса

  • На сайте: 10 лет и 11 месяцев
  • Всего просмотров: 4309
  • Подписчики: 0
  • Всего материалов: 5
  • 4309
    просмотров
  • 5
    материалов
  • 0
    подписчиков

Настоящий материал опубликован пользователем Даулеткаликызы Жайдарман Даулеткалиевна.
Инфоурок является информационным посредником. Всю ответственность за опубликованные материалы несут пользователи, загрузившие материал на сайт. Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете на материал.

ИИ для создания материалов

ИИ для создания материалов

Если готовые материалы не подошли — поможет ИИ

Конспекты, тесты, презентации, рабочие листы и другие материалы по ФГОС — под ваш урок, класс и цели занятия за пару минут.

Выберите инструмент или нейросеть
~120

Нейросети могут ошибаться. Обязательно проверяйте ответы.

Другие материалы
