Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Дүниетану тақырыбы: "Бізді не қоршап тұр?" (топсеруен)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Дүниетану тақырыбы: "Бізді не қоршап тұр?" (топсеруен)

библиотека
материалов

Дүниетану

Күні

Сыныбы

1-САБАҚ. Бізді не қоршап тұр? (топсеруен)

Сабақтың мақсаты: 1. оқушыларды қоршаған әлемнің алуан түрлілігі және әдемілігімен таныстыру; тірі және өлі табиғат заттары мен құбылыстарын бақылау, талдау, салыстыру; 2. қорытынды шығару сияқты зерттеу жұмыстарының қарапайым дағдылары мен іскерліктерін қалыптастыру.3.Табиғатты сүйе білуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: альбом, қарындаштар, табиғи материалдар жиналған папка.

Әдісі: Сұрақ-жауап, пікірлесу.

Түрі: Топсеруен

Сабақтың барысы:

Топсеруенге дайындық.

а) Топсеруеннің мақсаты мен міндеттері қойылады.

ә) Сынып оқушылары бірнеше топқа белініп, зерттеу нысанын таңдайды.

Зерттеу, бақылау жұмысы.

Ағаш, бұта, шөптерді бақылау жоспары:

а) Қандай ағаштарды керіп тұрсыңдар? Ағаштың діңіне қарап, оның түсін анықтаңдар. Ағаштардың діңдерінің жуандығын салыстырыңдар. Жапырақтардың түстері қандай? Пішіндері қандай?

ә) Бұталарға қараңдар. Олардың ағаштардан қандай айырмашылығы бар? Олардың сырт көрінісінен қандай өзгешелік байқадыңдар?

б) Өсімдіктердің ішінен шөптерді тауып, оларды ағаш және бұталармен салыстырып, айырмашылығын табады.

Олар несімен ерекшеленеді? Шөп қандай бөліктерден тұрады?

Мұғалім оқушыларды бірнеше топқа бөліп, әр топқа зерттеуге тапсырма береді.

1-топ ағаштарды зерттейді. Көргендерін және ағаш туралы алған жаңа мәліметтерін пайдаланып, әңгіме құрастырады.

2-топ бұталар туралы әңгіме құрастырады.

3-топ шөп туралы әңгіме құрастырады.

Тыныштық минуты.

Оқушылар үн-түнсіз аспан, күн, құстарды бақылайды. Сонан кейін көргендерін әңгімелейді.

Әңгімелесу.

Оқушылармен мынадай сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізіледі.

  1. Тірі және өлі табиғат бір-бірімен қалай байланысты?

  2. Адамдар табиғаттан не алады?

  3. Қандай сезім мүшелері табиғатты және оның сұлулығын сезінуге көмектеседі?

  4. Өз өлкеңнің табиғи байлығы туралы әңгімеле.

  5. Сурет салу.

Өз өлкесінің табиғатының сұлулығын бейнелеу.

Пікірталас.

Қоршаған әлемге қалай қарау керек?

Топсеруенді қорытындылау.

  1. Топсеруенде көргендеріңнен неге қуандыңдар, ал неге ренжідіңдер?

  2. Сен қоршаған әлемге қамқоршы, жақсы дос бола аласың ба?



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 21.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров408
Номер материала ДВ-177413
Получить свидетельство о публикации