Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Дүниетанудан ашық сабақ "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары" 4 сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Дүниетанудан ашық сабақ "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары" 4 сынып

библиотека
материалов

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

«Рудный қаласының №19 орта мектебі » КММ


Бастауыш сынып мұғалімі : Жумабекова Жанат Сеилхановна


Пәні: Дүниетану пәні математика элементтерімен кіріктірілген

КҮНІ: 21.01.16 ж.

Сынып: 4 «А»

Сабақ тақырыбы: Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары (дүниетану). Өткенді пысықтау (математика)

Мақсаты:

1. Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары жайында толық түсінік беру.

  1. Теориялық ойын, сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыту.

  2. Табиғатқа деген сүйіспеншілікке , оған жанашыр болуға тәрбиелеу

Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.


Түсіну: Алған білімдерін түсіндіре алу.


Қолдану: Күнделікті өмірде қолдана білу.


Талдау: Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.Оқушылардың тақырыпты түсіну деңгейін анықтау, түсінік деңгейін ескере отырып шешім қабылдау


Жинақтау: алған білімдерін өмірмен байланыстыру.


Бағалау: Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.


Көрнекілік: ҚР физикалық картасы, интербелсенді тақта,презентация, А4, маркер, бейнематериал.


Қолданылған модульдер:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Талантты және дарынды балаларға білім беру», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»,

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту», « Білім берудегі басқару және

көшбасшылық»


Стратегиялар,әдістер : «Шаттық шеңбері», «Миға шабуыл», «Блум түймедағы» стратегиясы, «Ой шақыру» стратегиясы, «Өрмекші» стратегиясы.


Уақыты

Кезең

дер

Мазмұны


Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар:

Кіріспе

3 мин











7 мин



















Тұсау кесер



2 мин



















1мин









Негізгі бөлім

14 мин



















2мин















13 мин

































Қорытынды 3 мин































Рефлексия

2 мин

















Үй тапсырмасы

  1. Тұлға аралық байланысты орнату.

«Ыстық алақан» музыка әуенімен шығып тұрады.


  1. Сыныптың білім деңгейін анықтау. Кері байланыс.

  1. «Өрмекші» стратегиясы

Жіпті лақтырып бір –біріне сұрақ қояды.



  1. Топқа бөліну.

Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді

І топ- «Таулар»
ІІ топ – «Өсімдіктер»
ІІІтоп – «Жануарлар»

ІҮ топ-«Құстар»

Топ ұстанымын еске түсіру


  1. Оқушыларды сабаққа мотивациялау

«Ой шақыру»

Ребус шешу




  1. Оқулықпен жұмыс.























  1. Сергіту сәті .

интербелсенді тақтадан «Ұлытау» электрон сергіту сәті көрсетіледі.





  1. Топтық жұмыс.

  • Тапсырмалар беру:

А)Таулар тобы- Сөзжұмбақ құрастыру

Өсімдіктер тобы- эссе «Сен өсімдік болсаң не істер едің?»

Жануарлар тобы – табиғатты қорғау ережелерін құрастыру.

Құстар тобы-Ойдан өлең құрастыру.

Ә) Сілтеме



«Блум түймедағы»

  1. 950 : 50=19 Тау деген не?

  2. 32*11=352 Таулар қалай пайда болған?

  3. 600 : 120 = 5Таудың биік басына қарай климат қандай болады?

  4. 780 :26 =30 Қазақстандағы қандай тауларды білесіңдер?





«Сиқырлы қалпақ» стратегиясы








Оқушылардың дұрыс жауап берулерін қадағалайды.







Топқа бөлінулерін қадағалайды.

Топ көшбасшысын сайлайды.

Бағалау парағын толтыруын түсіндіреді.




Ребусты дұрыс шешуін қадағалайды.






Мәтінді әр топқа бөліктерге бөліп беру.

















Сергіту сәтін интербелсенді тақтадан көрсету







Топтарға тапсырма беру.



























Оқушылардың жауабын тексереді



























Музыка қосады























Оқу, қсімдіктер мен жануарлар суреттерін жинақтау.

Сынып болып іс-әрекет жасау. Шеңбер құрып, бір-біріне тілек айтады.





Бір-біріне жіпті лақтырып сұрақтар қояды. Оқушылар түйінді сөз , қорытынды шығарады.







Жолақшаларды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топ ұстанымын еске түсіру.













Жаңа тақырыптың атын ашады.







Әр топ мәтіннен берілген бөлікті оқып, топта талқылап, 1 оқушыны жауап айтуға белгілейді. Түйінді сөз, қорытынды шығарады.






Қимылдарды қайталайды











Топпен жұмыс жасайды, қорғайды.









Сілтемелермен жұмыс жасайды.















Есептеп, сұрақтарға жауап береді.



























Балалар музыка қосылғанда бір-біріне қалпақ береді, музыка тоқталғанда қай оқушының басында қалпақ болады, сол бала сабақтан алған әсерімен бөліседі.


































БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ



Оқушының аты жөні. Бағасы


Үй жұмысы

Түйінді сөз

Тапсырма орын

Белсенділігі


































Топбасшылар өз тобындағы оқушыларды бағалап отырады



Компьютер











Жіп

















































Оқулық.



















Интербелсенді тақта











А4 формат, маркерлер



























Компьютер































Компьютер, музыка













Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 21.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров396
Номер материала ДВ-364301
Получить свидетельство о публикации