Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Презентации / "Ең кіші ортақ еселік" (5 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

"Ең кіші ортақ еселік" (5 класс)

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ екое ашык сабак.doc

библиотека
материалов



7 жалпы білім беру орта мектебі КММ













Ашық сабақ



ТАҚЫРЫБЫ: «Ең кіші ортақ еселік»











Өткізген: математика пәнінің мұғалімі

Г.Д. Суттибаева















2014 – 2015 оқу жылы

Күні: 19.11.2014 жыл

Сынып: 5 «б» сыныбы

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: «Ең кіші ортақ еселік».

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Оқушыларға берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін табуды үйрету, тақ сандар, жұп сандар, жай сандар және құрама сандар жайлы алған білімдерін есептер шығарту барысында тиянақтау, тереңдету және бір жүйеге келтіру, негізгі ұғымды бекіту.

Дамытушылық: Оқушыларға өз еркімен белсене араласуы, білімдерін көрсете алуы, топпен ұйымдасып жұмыс істеуі, өзін-өзі басқаруына ықпал ету.

Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу; ұжымда, топта, жұпта жұмыс істеуге тәрбиелеу; өздігінше жұмыс істеуге дағдыландыру, оқушыларды өзін – өзі басқаруға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, интерактивті тақта, таратпа материалдар, презентация, семантикалық карта


Оқытудың нәтижелері:

1. Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптасады.

2. Берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді

3. Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады.

4. Оқушы өз ойын еркін, сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе және талдай алады.


Қамтылатын модульдер:

1 – модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс), 2 – модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: INSERT түртіп алу, Венн диаграммасы, 3 – модуль – бағалау, 4 – модуль – АКТ пайдалану (презентациялар), 7 модуль – көшбасшылық (топты басқару және барлық сабақтарда белсенділікпен қатысып отыру)


Қадамдар:

1. Үй тапсырмасын тексеру

2. Топпен жұмыс

3. Интерактивті тақтамен жұмыс

4. Сергіту сәті

5. Рефлексия

6. Бағалау


Сабақ барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті:

1. Ұйымдастыру.

2. Оқушының зейінін сабаққа аудару

3. Топқа бөлу. Әр тапсырманың дұрыс жауаптары үшін жұлдызшалар беру, жасыл – 5, сары – 4, қызыл – 3.

4. Есеп шығару

5. Деңгейлік тапсырма


Оқушының іс-әрекеті

І. Үй тапсырмасын тексеру

1-тапсырма. Модуль Диалогтық оқыту. Модуль СТО әдісі: семантикалық карта


302. Сандардың ең үлкен ортақ бөлгішін табыңдар:

2) ЕҮОБ(182, 390,468) = 26

4) ЕҮОБ(231, 385,154) = 77

6) ЕҮОБ(195, 260, 650) = 65


302.

А

Ә

Б

В

2) ЕҮОБ(182, 390,468) =

2

26

13

9

4) ЕҮОБ(231, 385,154)

7

11

77

5

6) ЕҮОБ(195, 260, 650)

5

13

3

65


303. Қосылғыштар коэффициенттерінің ең үлкен ортақ бөлгішін жақша сыртына шығарып жазыңдар:

2) 16 с + 24 d = 8·(2 c + 3 d)

4) 48 x + 60 y = 12·(4 x + 5 y)

5) 18 a + 45 b = 9·(2 a + 5 b)

6) 28 c + 63 d = 7·(4 c + 9 d)

7) 49 m + 21 n = 7·(7 m + 3 n)

8) 15 m + 25 n = 5·(3 m + 5 n)


303.

А

Ә

Б

В

2) 16 с + 24 d =

16·( c + d )

8·(2 c + 3 d)

7·(4 c + 9 d)

24·( c + d )

4) 48 x + 60 y =

12·(4 x + 5 y)

48·( x + y)

60·( x + y)

14·(3 x + 2 y)

5) 18 a + 45 b =

8·(2 а + 3 b )

28·( а + b )

9·(2 a + 5 b)

63·( а + b )

6) 28 c + 63 d =

7·(4 c + 9 d)

28·( c + d )

63·( c + d )

8·(2 c + 3 d)

7) 49 m + 21 n =

5·(3 m + 5 n)

7·(3 m + 5 n)

5·(7 m + 7 n)

7·(7 m + 3 n)

8) 15 m + 25 n =

15·( m + n)

7·(7 m + 3 n)

5·(3 m + 5 n)

25·( m + n)


Бағалау критерийлері:

Қате жоқ болса – 5,

1 қате болса – 4,

2 және одан да көп қатеге – 3.


2- тапсырма. Жаңа сабақтың мазмұнын ашу.

Модуль АКТ. Модуль СТО әдісі, INSERT, Есеп шығару интерактивті тақтада слайд арқылы көрсетілген.


4 және 6 сандарының еселіктерін жазып, кестені толтырыңдар:


4

4

8

12

16

20

24

28

32

36

6

6

12

18

24

30

36

42

48

54


Берілген сандардың екеуіне де еселік сандар: 12, 24, 36, . . .

Бұл сандардың ең кішісі – 12.

Сонда берілген 4 пен 6 натурал сандарының ең кіші ортақ еселігі – 12 саны.

Анықтама. Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік болатын ең кіші натурал санды, сол сандардың ең кіші ортақ еселігі деп атайды.

4 пен 6 сандарының ең кіші ортақ еселігі 12. Жазылуы: ЕКОЕ (4;6)=12.


Ең кіші ортақ еселікті табу тәсілдері.

1-тәсіл. Берілген натурал сандардың ең кіші ортақ еселігін, сол сандарды жай көбейткіштерге жіктеу арқылы табу.

Ол үшін:

1) берілген натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу арқылы;

2). берілген сандардың ең үлкенінің жай көбейткіштерін жазып, оны оның жіктелуінде жоқ, бірақ басқа сандардың жіктелуінде бар жай көбейткіштермен толықтыру керек;

3) шыққан көбейткіштердің көбейтіндісін табу керек.


hello_html_3d5e0b5e.png


Егер берілген натурал сандардың үлкені кішілеріне еселік болса, онда үлкен сан осы сандардың ең кіші ортақ еселігі етіп алынады.

Мысалы, ЕКОЕ(57,19)=57; ЕКОЕ(8, 16, 32)=32.

Өзара жай екі санның ең кіші ортақ еселігі, осы сандардың көбейтіндісіне тең.

Мысалы, ЕКОЕ(5,7)=35; ЕКОЕ(3,11)=33; ЕКОЕ(10,21)=210; ЕКОЕ(6,35)=210.


2-тәсіл. Берілген сандардың ең үлкенінің еселіктерін іріктей отырып, осы сандардың ең кіші ортақ еселігін табу.

2-мысал. ЕКОЕ(12,16)=48; 48 = 16 · 3, 48 : 12 = 4.


INSERT (түртіп алу стратегиясы)

білемін

мен үшін жаңалық

білгім келеді





3-тапсырма. «Білім көзі – кітапта» - оқулықпен жұмыс. Есептер шығару

307. Сандардың ең кіші ортақ еселіктерін табыңдар (ауызша)


hello_html_575a5d38.png


Бағалау критерийлері:

Қате жоқ болса – 5,

1 қате болса – 4,

2 және одан да көп қатеге – 3.


4. Сергіту сәті:


Тест тапсырмалары:

1. Өрнекті ықшамдаңдар: hello_html_mf7a6938.gif

а) hello_html_16e90378.gif ә) hello_html_m42d83f0a.gif

2. Жай көбейткіштермен жазылған натурал сандардың ең кіші ортақ еселігін табыңдар:

hello_html_m6b6d75b0.gifжәне hello_html_6464a231.gif

а) 450 ә) 540

3. Сандарды жай көбейткішке жіктеп, ең кіші ортақ еселігін табыңдар: 45 пен 54.

а) 180 ә) 270

4. Әлияның қадамының ұзындығы 40 см, ал Мәншүктің қадамының ұзындығы 60 см. Әлия неше қадам жасағанда олардың толық қадамдарының ең алғаш рет келіп теңеседі?

а) 120 ә) 160


Тесттің жауаптары: 1) ә, 2) а, 3) ә, 4) а.


Тақырыпты бекіту сұрақтары

1. Берілген натурал сандардың ең кіші ортақ еселігі деп қандай санды айтамыз?

2. Сандарды жай көбейткіштерге жіктеу арқылы ең кіші ортақ еселікті табуды түсіндір.

3. Берілген натурал сандардың ең үлкені кішілеріне бөлінсе, ең кіші ортақ еселікті қалай табуға болады?

4. Өзара жай сандардың ең кіші ортақ еселігін қалай табамыз?


Рефлексия.

1. Сабақ ұнады ма? Неліктен?

2. Сабақтан өзіңе қандай жаңалық алдың?

3. Сабаққа өзіңе қандай баға қояр едің?


Үйге тапсырма. Ережелерді қайталау және оқулықтағы № 308, 310 есептерінің қалғандары, №309 есепті шығару


Бағалау. Оқушылар жинаған өз жұлдызшаларын санап, өздерін бағалайды.

Выбранный для просмотра документ ен киши ортак еселик.ppt

библиотека
материалов
Математика 5- сынып Сабақтың тақырыбы: Ең кіші ортақ еселік
Сабақ мақсаты: Білімділік: Оқушыларға берілген сандардың ең кіші ортақ еселіг...
Сандар Жұп сандар Тақ сандар Жай сандар Құрама сандар Бөлгіштердің саны екіде...
Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: Әр тапсырманың дұрыс жауаптары үшін фишкалар б...
№302. Сандардың ең үлкен ортақ бөлгішін табыңдар: Үй тапсырмасын тексеру Дұры...
Үй тапсырмасын тексеру №303. Қосылғыштар коэффициенттерінің ең үлкен ортақ бө...
Қате жоқ болса – 5, 1 қате болса – 4, 2 және одан да көп қатеге – 3. Бағалау...
Берілген сандардың екеуіне де еселік сандар: 12, 24, 36, . . . Бұл сандардың...
Ең кіші ортақ еселік Жаңа сабақ
Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік болатын ең кіші натурал санды,...
Ең кіші ортақ еселікті табу тәсілдері. 1-тәсіл. Берілген натурал сандардың ең...
1-мысал. 50 және 28 сандарының ең кіші ортақ еселігін табу керек. Ол үшін 50...
Егер берілген натурал сандардың үлкені кішілеріне еселік болса, онда үлкен са...
2-тәсіл. Үлкен санды еселей отырып, берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін...
INSERT (түртіп алу стратегиясы) білемін 	мен үшін жаңалық 	білгім келеді  	 	 
(оқулықпен жұмыс)
1 2 3 4 5 6
Деңгейлік тапсырмалар А. №308. Сандардың ең кіші ортақ еселіктерін тиімді тәс...
1. Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады? Сергіту сәті
2 үлес 4 Шешуі:
3 пен 12 4 пен 10 12 мен 7 15 пен 60 14 мен 56 30 бен 150 19 бен 38 Сандардың...
Тест тапсырмалары Өрнекті ықшамдаңдар: а) ә) Жай көбейткіштермен жазылған нат...
Тесттің кілті ә а ә а
Тақырыпты бекіту сұрақтары 1. Берілген натурал сандардың ең кіші ортақ еселіг...
Сабақ ұнады ма? Неліктен? 2. Сабақтан өзіңе қандай жаңалық алдың? 3. Сабаққа...
Сау болыңыздар!
 2 мен 5 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар .
3 пен 4 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
6 мен 12 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
2 мен 10 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
3, 5 және 10 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
6, 8 және 24 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
34 1

Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Математика 5- сынып Сабақтың тақырыбы: Ең кіші ортақ еселік
Описание слайда:

Математика 5- сынып Сабақтың тақырыбы: Ең кіші ортақ еселік

№ слайда 2 Сабақ мақсаты: Білімділік: Оқушыларға берілген сандардың ең кіші ортақ еселіг
Описание слайда:

Сабақ мақсаты: Білімділік: Оқушыларға берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін табуды үйрету, тақ сандар, жұп сандар, жай сандар және құрама сандар жайлы алған білімдерін есептер шығарту барысында тиянақтау, тереңдету және бір жүйеге келтіру, негізгі ұғымды бекіту. Дамытушылық: Оқушыларға өз еркімен белсене араласуы, білімдерін көрсете алуы, топпен ұйымдасып жұмыс істеуі, өзін-өзі басқаруына ықпал ету. Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу; ұжымда, топта, жұпта жұмыс істеуге тәрбиелеу; өздігінше жұмыс істеуге дағдыландыру, оқушыларды өзін – өзі басқаруға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.

№ слайда 3 Сандар Жұп сандар Тақ сандар Жай сандар Құрама сандар Бөлгіштердің саны екіде
Описание слайда:

Сандар Жұп сандар Тақ сандар Жай сандар Құрама сандар Бөлгіштердің саны екіден көп натурал сандарды құрама сандар деп атайды. Жазылуы тақ цифрлармен аяқталатын сандарды тақ сандар деп атайды. Жазылуы жұп цифрлармен аяқталатын сандарды жұп сандар деп атайды. 1-ге және өзіне ғана бөлінетін натурал сандарды жай сандар деп атайды.

№ слайда 4 Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: Әр тапсырманың дұрыс жауаптары үшін фишкалар б
Описание слайда:

Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: Әр тапсырманың дұрыс жауаптары үшін фишкалар беру: жасыл – 5, сары – 4, қызыл – 3.

№ слайда 5 №302. Сандардың ең үлкен ортақ бөлгішін табыңдар: Үй тапсырмасын тексеру Дұры
Описание слайда:

№302. Сандардың ең үлкен ортақ бөлгішін табыңдар: Үй тапсырмасын тексеру Дұрыс жауаптары: 2) Ә, 4) Б, 6) В №302. А Ә Б В 2) ЕҮОБ(182, 390,468) = 2 26 13 9 4) ЕҮОБ(231, 385,154) 7 11 77 5 6) ЕҮОБ(195, 260, 650) 5 13 3 65

№ слайда 6 Үй тапсырмасын тексеру №303. Қосылғыштар коэффициенттерінің ең үлкен ортақ бө
Описание слайда:

Үй тапсырмасын тексеру №303. Қосылғыштар коэффициенттерінің ең үлкен ортақ бөлгішін жақша сыртына шығарып жазыңдар: Дұрыс жауаптары: 2) Ә, 5) Б, 4) А, 7) В, 6) А, 8) Б. №303. А Ә Б В 2) 16 с + 24 d = 16·( c + d ) 8·(2 c + 3 d) 7·(4 c + 9 d) 24·( c + d ) 4) 48 x + 60 y = 12·(4 x + 5 y) 48·( x + y) 60·( x + y) 14·(3 x + 2 y) 5) 18 a + 45 b = 8·(2 а + 3 b ) 28·( а + b ) 9·(2 a + 5 b) 63·( а + b ) 6) 28 c + 63 d = 7·(4 c + 9 d) 28·( c + d ) 63·( c + d ) 8·(2 c + 3 d) 7) 49 m + 21 n = 5·(3 m + 5 n) 7·(3 m + 5 n) 5·(7 m + 7 n) 7·(7 m + 3 n) 8) 15 m + 25 n = 15·( m + n) 7·(7 m + 3 n) 5·(3 m + 5 n) 25·( m + n)

№ слайда 7 Қате жоқ болса – 5, 1 қате болса – 4, 2 және одан да көп қатеге – 3. Бағалау
Описание слайда:

Қате жоқ болса – 5, 1 қате болса – 4, 2 және одан да көп қатеге – 3. Бағалау критерийлері:

№ слайда 8 Берілген сандардың екеуіне де еселік сандар: 12, 24, 36, . . . Бұл сандардың
Описание слайда:

Берілген сандардың екеуіне де еселік сандар: 12, 24, 36, . . . Бұл сандардың ең кішісі – 12. Сонда берілген 4 пен 6 натурал сандарының ең кіші ортақ еселігі – 12 саны. Сан 4 4 8 12 16 20 24 28 32 36 6 6 12 18 24 30 36 42 48 54

№ слайда 9 Ең кіші ортақ еселік Жаңа сабақ
Описание слайда:

Ең кіші ортақ еселік Жаңа сабақ

№ слайда 10 Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік болатын ең кіші натурал санды,
Описание слайда:

Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік болатын ең кіші натурал санды, сол сандардың ең кіші ортақ еселігі деп атайды. 4 пен 6 сандарының ең кіші ортақ еселігі 12. Жазылуы: ЕКОЕ (4;6)=12.

№ слайда 11 Ең кіші ортақ еселікті табу тәсілдері. 1-тәсіл. Берілген натурал сандардың ең
Описание слайда:

Ең кіші ортақ еселікті табу тәсілдері. 1-тәсіл. Берілген натурал сандардың ең кіші ортақ еселігін, сол сандарды жай көбейткіштерге жіктеу арқылы табу. Ол үшін: берілген натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу арқылы; берілген сандардың ең үлкенінің жай көбейткіштерін жазып, оны оның жіктелуінде жоқ, бірақ басқа сандардың жіктелуінде бар жай көбейткіштермен толықтыру керек; шыққан көбейткіштердің көбейтіндісін табу керек.

№ слайда 12 1-мысал. 50 және 28 сандарының ең кіші ортақ еселігін табу керек. Ол үшін 50
Описание слайда:

1-мысал. 50 және 28 сандарының ең кіші ортақ еселігін табу керек. Ол үшін 50 мен 28 сандарын жай көбейткіштерге жіктейміз: 50 2 25 5 5 5 1 28 2 14 2 7 7 1 700:50=14; 700:28=25.

№ слайда 13 Егер берілген натурал сандардың үлкені кішілеріне еселік болса, онда үлкен са
Описание слайда:

Егер берілген натурал сандардың үлкені кішілеріне еселік болса, онда үлкен сан осы сандардың ең кіші ортақ еселігі етіп алынады. Мысалы, ЕКОЕ(57,19)=57; ЕКОЕ(8, 16, 32)=32. Өзара жай екі санның ең кіші ортақ еселігі, осы сандардың көбейтіндісіне тең. Мысалы, ЕКОЕ(5,7)=35; ЕКОЕ(3,11)=33; ЕКОЕ(10,21)=210; ЕКОЕ(6,35)=210.

№ слайда 14 2-тәсіл. Үлкен санды еселей отырып, берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін
Описание слайда:

2-тәсіл. Үлкен санды еселей отырып, берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін табу. 2-мысал. ЕКОЕ(12,16)=48;

№ слайда 15 INSERT (түртіп алу стратегиясы) білемін 	мен үшін жаңалық 	білгім келеді  	 	 
Описание слайда:

INSERT (түртіп алу стратегиясы) білемін мен үшін жаңалық білгім келеді      

№ слайда 16 (оқулықпен жұмыс)
Описание слайда:

(оқулықпен жұмыс)

№ слайда 17 1 2 3 4 5 6
Описание слайда:

1 2 3 4 5 6

№ слайда 18 Деңгейлік тапсырмалар А. №308. Сандардың ең кіші ортақ еселіктерін тиімді тәс
Описание слайда:

Деңгейлік тапсырмалар А. №308. Сандардың ең кіші ортақ еселіктерін тиімді тәсілмен табыңдар: 1) 6 мен 8; 5) 6 мен 10; 3) 9 бен 15; 7) 5, 16 және 35. В. №310. Сандарды жай көбейткіштерге жіктеп, ең кіші ортақ еселігін табыңдар: 1) 21 мен 18; 5) 75 бен 90; 9) 21 мен 33; 3) 16 мен 20; 7) 14 пен 19; 11) 15, 42 және 105. Жай көбейткіштерге жіктеліп жазылған сандардың ең кіші ортақ еселігін табыңдар: 3) 4) С. және және және және

№ слайда 19 1. Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады? Сергіту сәті
Описание слайда:

1. Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады? Сергіту сәті

№ слайда 20 2 үлес 4 Шешуі:
Описание слайда:

2 үлес 4 Шешуі:

№ слайда 21 3 пен 12 4 пен 10 12 мен 7 15 пен 60 14 мен 56 30 бен 150 19 бен 38 Сандардың
Описание слайда:

3 пен 12 4 пен 10 12 мен 7 15 пен 60 14 мен 56 30 бен 150 19 бен 38 Сандардың ең кіші ортақ еселігін табыңдар

№ слайда 22 Тест тапсырмалары Өрнекті ықшамдаңдар: а) ә) Жай көбейткіштермен жазылған нат
Описание слайда:

Тест тапсырмалары Өрнекті ықшамдаңдар: а) ә) Жай көбейткіштермен жазылған натурал сандардың ең кіші ортақ еселігін табыңдар: және а) 450 ә) 540 Сандарды жай көбейткішке жіктеп, ең кіші ортақ еселігін табыңдар: 45 пен 54. а) 180 ә) 270 Әлияның қадамының ұзындығы 40 см, ал Мәншүктің қадамының ұзындығы 60 см. Әлия неше қадам жасағанда олардың толық қадамдарының ең алғаш рет келіп теңеседі? а) 120 ә) 160

№ слайда 23 Тесттің кілті ә а ә а
Описание слайда:

Тесттің кілті ә а ә а

№ слайда 24 Тақырыпты бекіту сұрақтары 1. Берілген натурал сандардың ең кіші ортақ еселіг
Описание слайда:

Тақырыпты бекіту сұрақтары 1. Берілген натурал сандардың ең кіші ортақ еселігі деп қандай санды айтамыз? 2. Сандарды жай көбейткіштерге жіктеу арқылы ең кіші ортақ еселікті табуды түсіндір. 3. Берілген натурал сандардың ең үлкені кішілеріне бөлінсе, ең кіші ортақ еселікті қалай табуға болады? 4. Өзара жай сандардың ең кіші ортақ еселігін қалай табамыз?

№ слайда 25 Сабақ ұнады ма? Неліктен? 2. Сабақтан өзіңе қандай жаңалық алдың? 3. Сабаққа
Описание слайда:

Сабақ ұнады ма? Неліктен? 2. Сабақтан өзіңе қандай жаңалық алдың? 3. Сабаққа өзіңе қандай баға қояр едің? РЕФЛЕКСИЯ

№ слайда 26
Описание слайда:

№ слайда 27
Описание слайда:

№ слайда 28 Сау болыңыздар!
Описание слайда:

Сау болыңыздар!

№ слайда 29  2 мен 5 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар .
Описание слайда:

2 мен 5 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар .

№ слайда 30 3 пен 4 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
Описание слайда:

3 пен 4 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар

№ слайда 31 6 мен 12 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
Описание слайда:

6 мен 12 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар

№ слайда 32 2 мен 10 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
Описание слайда:

2 мен 10 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар

№ слайда 33 3, 5 және 10 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
Описание слайда:

3, 5 және 10 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар

№ слайда 34 6, 8 және 24 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар
Описание слайда:

6, 8 және 24 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 06.04.2016
Раздел Математика
Подраздел Презентации
Просмотров654
Номер материала ДБ-012718
Получить свидетельство о публикации