Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: Ең үлкен ортақ бөлгіш
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік. Берілген натурал сандардың ең үлкен ортақ бөлгішін
таба білу, есеп шығаруда қолдану.
Дамытушылық: Оқушылардың танымдық қаблеттерін, ойлауын, өз
бетінше іздену қабілетін, іскерлігін дамыту.
Тәрбиелік: Өз ойларын ашық айтуға,ұқыптылыққа, сауатты жаза
білуге, еңбектенуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау
сабағы
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызбалар, топшама , слайд
Сабақтың жоспары:
1.Ұйымдастыру
бөлімі
2.Математикалық диктант
3.Математикалық марафон
4.Семантикалық
карта
5.Тапсырмаларды
орындау, тез ойла
6.Оқулықпен жұмыс
7. Жарнама
8. Логикалық
есептер
9.Үйге тапсырма
10.Қорытынды.
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а)
Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Оқушыларды топқа бөліп аламын. Ол үшін
кәмпиттер үлестіріп, бірдей кәмпит алғандар бір топ болады.
Үй тапсырмасын тексеру №695, 696
Қызығушылықты ояту тапсырмалары: II. Математикалық диктант
I- нұсқа II-нұсқа
1) 24 санының
бөлгіштері 1) 40 санының бөлгіштері
2)2-ге бөлінгіштік бөлінгіштік белгілер 2) 3-ке
бөлінгіштік
3) 5-ке 3)
10-ға
4) 6*5 *6* 4)
*7* 6*5
+ *71 - 1*5 +1*9 -*7*
1061 173 982 130
III.Математикалық марафон
Екі топ бір –біріне сұрақ қояды. 5-сыныпта
өтілген тақырыптардан сұрақтар қояды.
ІV.Тапсырма тақтада дұрыс жауабын
тауып, орнына қою керек
№702 , 704
V.Тез ойла...
Сандар берілген: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10
Осы сандарды тек қана 1 рет қолданып 3 теңдік
құра.
1*2*3=6 2*5=10 2*4=8
VI.Демалыс сәті
1.Бірдей санды бірнеше рет
Көбейтуден тұрады.
Егер оны ықшамдасаң,
Қандай атау болады.
(Дәреже)
2.Жоқ өзіңде баста,қаста, мойында,
Ұзындығы жазулы тұр бойында.
(Сызғыш)
VII.Сандарды тап
1)9,15,21,24,50,60
сандарынан 2-ге, 3-ке, 5-ке, 9-ға, 10-ға еселіктерін тауып, теріп жазыңыз:
3)105,156,255,275,345,415,465
сандарының қайсылары 2-ге, 3-ке, 5-ке, 9-ға, 10-ға еселік болады?
VІІІ.Cематикалық карта
|
1
|
15
|
27
|
42
|
45
|
52
|
Тақ сан
|
|
|
|
|
|
|
Жұп сан
|
|
|
|
|
|
|
Жай сан
|
|
|
|
|
|
|
құрама сан
|
|
|
|
|
|
|
VІІІ.Cематикалық карта
|
7
|
17
|
29
|
37
|
43
|
51
|
Тақ сан
|
|
|
|
|
|
|
Жұп сан
|
|
|
|
|
|
|
Жай сан
|
|
|
|
|
|
|
құрама сан
|
|
|
|
|
|
|
VІІІ.Cематикалық карта
|
2
|
13
|
27
|
37
|
45
|
58
|
Тақ сан
|
|
|
|
|
|
|
Жұп сан
|
|
|
|
|
|
|
Жай сан
|
|
|
|
|
|
|
құрама сан
|
|
|
|
|
|
|
VІІІ.Cематикалық карта
|
3
|
11
|
28
|
35
|
47
|
56
|
Тақ сан
|
|
|
|
|
|
|
Жұп сан
|
|
|
|
|
|
|
Жай сан
|
|
|
|
|
|
|
құрама сан
|
|
|
|
|
|
|
VІІІ.Cематикалық карта
|
6
|
18
|
26
|
37
|
41
|
55
|
Тақ сан
|
|
|
|
|
|
|
Жұп сан
|
|
|
|
|
|
|
Жай сан
|
|
|
|
|
|
|
құрама сан
|
|
|
|
|
|
|
VІІІ.Cематикалық карта
|
11
|
19
|
31
|
49
|
59
|
67
|
Тақ сан
|
|
|
|
|
|
|
Жұп сан
|
|
|
|
|
|
|
Жай сан
|
|
|
|
|
|
|
құрама сан
|
|
|
|
|
|
|
ІХ Бекіту, Инсерт әдісі
Х. Үйге тапсырма: №710
Ең үлкен ортақ бөлгіш, ең кіші ортақ еселік