Инфоурок / Информатика / Конспекты / Elektron tehsilde ferqlenenlerden oldum

Elektron tehsilde ferqlenenlerden oldum

библиотека
материалов


TQDK - 2015 TEST TAPŞIRIĞI VƏRƏ

Fhello_html_m5c1acfce.gifənnin adı: Riyaziyyat

Test tapşırıqları tərtib edilərkən aşağıdakı şərtlərə əməl edilməlidir:

  • Test tapşırıqları MS Office Word-də yığılmalıdır.

  • Test tapşırığı şərtdən, cavablardan (A, B, C, D, E; düzgün cavab A)-da olmaqla...) və həlldən (şərhdən) ibarət olmalıdır.

  • Hər test tapşırığının əvvəlində ## işarəsi qoyulmalıdır.

  • Hər test tapşırığının analoqu olmalıdır (analoq qrupu 2 və ya 4 test tapşırığından ibarətdir). Analoqlar ardıcıl yazılmalıdır.



##

hello_html_mf6256c8.giftənliyinin kökləri x1x2 olarsa, hello_html_6c47c49b.gif ifadəsinin qiymətini tapın.

Аhello_html_m77c5dbf4.gif) 3

В) hello_html_m4290a092.gif

С) hello_html_4c956b69.gif

D) hello_html_m5a284b80.gif

Е) 8

Testin həlli

hello_html_m719ab90b.gif








analoq

##

hello_html_m7f514499.giftənliyinin kökləri x1x2 olarsa, hello_html_md8de89.gif ifadəsinin qiymətini tapın.

А) 3

В) –3

С) hello_html_120427a1.gif

D) hello_html_m62c1aafa.gif

Е) 7

Testin həlli

hello_html_32c309dd.gif
























Mhello_html_7c41e45e.gifüəllifin soyadı, adı, atasının adı:

Thello_html_m786b85c5.gifest tapşırığının göndərilmə tarixi:

Əhello_html_m786b85c5.giflaqə telefonu:


Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG


Краткое описание документа:

“Milli elektron tədris resurslarının yaradılması” nominasiyası üzrə:

I yer Məmmədov Nizami Xaliq oğlu (Gədəbəy rayonu, Təhsil və Zaman qəzetində regionlar üzrə redaktor müavini) 
II yer Ağayev Sərvət Tacı oğlu (Göyçay rayonu, Qarayazı kənd orta məktəbin  müəllimi) 
III yer Cəfərova Esmira Nuruş qızı (Şirvan şəhər, 20 №-li tam orta məktəbin müəllimi) layiq görülmüşdür      

“Elektron lövhələrin istifadəsi ilə qurulan ən yaxşı dərs modeli”  nominasiyası üzrə:

I yer Dadaşova  Fidan Mahir qızı (Bakı şəhər, 261 №-li məktəb-liseyin müəllimi) 
II yer Hacıyeva İlhamə Aydın qızı (Bakı şəhər, Avropa liseyinin müəllimi) 
III yer Bağırova Aynurə Alim qızı (Bakı şəhər, 24 № məktəbin müəllimi) layiq görülmüşlər

“Onlayn vasitələrdən (veb 2.0, sosial servislər və s.) istifadə edilməklə qurulan ən yaxşı dərs/tədris layihəsi nümunəsi” nominasiyası üzrə:

I yer Qəribova Şəhla Heybət qızı (Şamaxı rayonu, 10 №-li tam orta məktəbin müəllimi)
II yer Cəfərzadə Gülgün Baloğlan qızı (İmişli rayonu, 5 №-li tam orta məktəbin müəllimi) 
III yer Hacıyeva Raifə Fazil qızı və Allahverdiyeva Günel İslam qızı (İmişli rayonu R. Alışov adına Bəhrəmtəpə qəsəbə tam orta və Hacalmuradlı kənd Q. Tarvediyev adına tam orta məktəblərin  müəllimləri) layiq görülmüşlər

“Təhsil Portalında (www.edu.az) yerləşdirilmiş resurslardan istifadə edilməklə qurulan ən yaxşı dərs/tədris layihəsi nümunəsi” nominasiyası üzrə:

I yer Quliyeva Xəyalə Xeyrullah qızı (Sumqayit şəhər, 29 №-li tam orta məktəbin müəllimi )
II yer Əliyeva Könül İsa qızı (Zaqatala rayonu, Tala 5 №-li tam orta məktəbin müəllimi) 
III yer Quliyeva Nurlan Səəddin qızı (Göygöl rayonu, Üçtəpə kənd orta məktəbin müəllimi) layiq görülmüşdür                  

“1 şagird : 1 kompüter modelində ən uğurlu dərs” nominasiyası üzrə:

I yer Məhərrəmova Sevinc Nəriman qızı (Bakı şəhər, "Ankara məktəbi" məktəb-liseyin müəllimi) 
II yer Musayeva Nərmin Əsəd qızı (Şəki şəhər, 5 №-li tam orta məktəbin müəllimi)  
III yer Muradlı Çingiz Məzahir oğlu (İsmayıllı şəhər, 3 №-li tam orta məktəbin müəllimi) layiq görülmüşdür                   

“Müəllimlərin bloqları”  nominasiyası üzrə:

I yer Əhmədova Aliyə Fərman qızı (Sumqayıt şəhər, İ. Qayıbov adına 1 №-li tam orta məktəbin müəllimi ) 
II yer Ramazanov Vasif Ağalar oğlu (Sumqayıt şəhər, Fars-ingilis dilləri təmayüllü tam orta internat məktəbin müəllimi) 
III yer Sadıqova Esmira Elman qızı (Şəki şəhər, 11 №-li tam orta məktəbin müəllimi) layiq görülmüşdür                    

“Təhsildə İnternet resurslar” nominasiyası üzrə: 

I yer Əliyev Hamlet Qasım oğlu (Bakı şəhər, “Modern Məktəbi”n müəllimi) 
II yer Fərəcova Gülçöhrə Əsgər qızı (İsmayıllı rayonu, 6 №-li tam orta məktəbin müəllimi)  
III yer Əhmədov Əzizağa Fəyyaz oğlu (Ucar rayonu) layiq görülmüşdür                     

Qaliblərə diplomlar, noutbuklar, planşetlər, printerlər və digər xüsusi mükafatlar təqdim olunmuşdur.

 

V “ELEKTRON TƏHSIL” RESPUBLİKA MÜSABIQƏSİNDƏ FƏRQLƏNƏNLƏRİN SİYAHISI

Milli elektron tədris resurslarının yaradılması (I nominasiya):

  • Rəna Oqtay Quliyeva
  • Leyla Bəhman Bayramova
  • İmran Allahverdi Verdiyev
  • Nəzmiyyə Nadir Mehdiyeva
  • Aynurə Qurban Dadaşova
  • Sənubər Əbdulrəhim Məmmədova
  • Kəmalə Namiq Qaziyeva
  • Ruhiyyə İbrahim Ağayeva
  • Rauf Hünbət Əsədov
  • Xanim Cəbrayil Əliyeva 
  • Şəlalə Telman Həsənova
  • Zenfira Haqverdi Babayeva
  • Aydın Əliyev Camadin
  • Gültəkin Məmmədova Əkbər

Müasir məktəbdə elektron tədris resursları Elektron lövhələrin istifadəsi ilə qurulan ən yaxşı dərs modeli (II nominasiya):

  • Pərvin Faqət Səfiyarova
  • Ülviyyə Ələsgər İsmayılova
  • Sevda Zülfəli Şükürova
  • Elçin Saleh Atakişiyev
  • Nərgiz Kərim Məmmədova
  • Günay Hidayət Çəndirli
  • Ruhəngiz Adil Süleymanova
  • Gülnarə Həsən İbrahimova
  • Rəna Məhəmməd Ağayeva
  • İlahə Ramiz Mehdizadə
  • Yaqut Mustafa Əzimzadə
  • Zeynəb Heybət İsmayılova
  • Mahirə Əfsər Nuriyeva
  • Nailə Cəfərova   Sabir

Müasir məktəbdə elektron tədris resursları Onlayn vasitələrdən (veb 2.0, sosial servislər və s.) istifadə edilməklə qurulan ən yaxşı dərs/tədris layihəsi nümunəsi (III nominasiya):

  • Ülfət Rahim İsfəndiyarov
  • Natavan Hicrət Feyzullayeva
  • Çinarə Höccətulla Məmmədova

Müasir məktəbdə elektron tədris resursları Təhsil Portalında (www.edu.az) yerləşdirilmiş resurslardan istifadə edilməklə qurulan ən yaxşı dərs/tədris layihəsi nümunəsi (IV nominasiya):

  • Aytən Vəliyeva Vyaçeslav
  • Sahidə Çingiz Zülalova

Müasir məktəbdə elektron tədris resursları “1 şagird : 1 kompüter” modelində ən uğurlu dərs (V nominasiya):

  • Natəvan Əmrah Mustafayeva
  • Pərvanə Pənah Cəfərova
  • Hidayət Fehruz Allahverdi

Təhsildə internet texnologiyaları Müəllimlərin bloqları (VI nominasiya):

  • Arzu Ramiz Hüseynova
  • Seyran Heydər Əliyev
  • Sevda Həbibullah Sadiqova
  • Gülnar Gündüz Vəliyeva
  • Məmmədova İradə Rüstəm
  • Şirincan Əvəz Məmmədova
  • Gülnar Seyran Ağayeva

Təhsildə internet texnologiyaları Təhsildə internet resurslar (VII nominasiya):

  • Mətanət Elçin Kərimova
  • Yusif Aqşin İbrahimov
  • Aysel Məhəmməd Mustafayeva
  • Aygün Nəsrulla Hüseynova

Общая информация

Номер материала: 333019

Похожие материалы



Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 60% скидки (только до конца зимы) при обучении на курсах профессиональной переподготовки (124 курса на выбор).

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG