Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / "Есептерді әртүрлі тәсілдермен шешу"

"Есептерді әртүрлі тәсілдермен шешу"

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m361c4a14.gifhello_html_mf86abd2.gifhello_html_m8a512c4.gifСыныбы: 5 «б»

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер, олардың негізгі қасиеттері, жай бөлшектерді қысқартудың тәсілдері, дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар тақырыбын бекіту, қайталау.

Мақсаты:Жай бөлшектердің алымы мен бөлімін ажырта алу, бөлшектерді қысқартудың тәсілдерін білу, дұрыс бөлшектер мен бұрыс бөлшектерді айыра білу, аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыра алу дағдыларын қалыптастыру.

Міндеті: Алған білімдерін есептер шығаруда қолдана алу.

Сабақтың түрі: Қайталау,есеп шығару

Сабақтың әдісі: топтық жұмыс.

Сабақтың жоспары:

Ұйымдастыру

Қызығушылығын ояту ( қайталау жүргізу)

Теория және практика

Деңгейлік тапсырмалар

Сабақты бекіту (деңгейлері бойынша )

Үйге тапсырма беру

Бағалау

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)

Қызығушылығын ояту .Оқушыларға қайталау есептері берілмес бұрын, қайталау сұрақтары қойылады.Қайталау есептеріне әр топтан екі оқушыдан шығады.Барлығы алты тапсырмадан тұрады.(10 мин)


1)Тапсырмалары:Фигуралардың боялған және боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жаз:
























2)Тапсырмалары:Бөлшектерді оқы:


hello_html_m774b0727.gif

hello_html_39b97fe6.gif




3)Тапсырмалары:Бөліндіні жай бөлшекпен жаз:


х:у =

m:n =

t:z=


4)Тапсырмалары:Жай бөлшекті бөлінді түрде жаз:



hello_html_317dd26b.gif= hello_html_m674ca954.gif =



5)Тапсырмалары:Кестені толтыр:

Бөлінді

Бөлінгіш

Бөлгіш

Бөлшек

Алымы

Бөлімі

5:7







11

18







hello_html_4b44a510.gif




6)Тапсырмалары: Жай бөлшекпен жаз:

5= hello_html_m10e47ad7.gif

9= hello_html_m5e7cfbc8.gif

4=hello_html_6b77c790.gif


Бұл бөлімде үш топқа тапсырмалары бірдей, бірақ берілгендері әр түрлі үш тапсырма беріледі.

І тапсырмалары:

І топтың тапсырмалары:

Алымы мен
бөлімінің ЕҮОБ тауып, қысқарт:

hello_html_m59e1d749.gif

hello_html_m63308431.gif

ІІ топтың тапсырмалары:

Бөлшектерді жіктеу арқылы қысқарт:


hello_html_m482f1d92.gif=

hello_html_70fb10fa.gif=


ІІІ топтың тапсырмалары:

Біртіңдеп қысқарт:

hello_html_c51f3a5.gif =

hello_html_78e52e7a.gif=




ІІ тапсырмалары:

hello_html_m11f0fb5b.gif = hello_html_14f5ead5.gif= hello_html_m4d6015c1.gif = hello_html_m1d9e3917.gif;

hello_html_m1b987981.gif = hello_html_m21cbf4d7.gif = hello_html_6b77c790.gif;

hello_html_1da5c4be.gif = hello_html_2a01b304.gif;



ІІІ тапсырмалары:

hello_html_6d24f517.gif= hello_html_m435de648.gif; а = _______;

hello_html_m5c267c42.gif= hello_html_m41e1c6d3.gif; а = ________;

hello_html_m63cc2880.gif= hello_html_76b4e69a.gif

Тура теңдіктерді ата?

hello_html_4d0a65bd.gif = hello_html_619c2882.gif;

hello_html_m219ab5f5.gif = hello_html_d4b345f.gif

hello_html_5ba99be6.gif = hello_html_m57c90caf.gif;



Ой қозғау.

Оқушыларға оқулықтан тапсырма беріледі.

Оқушылар бұрыс бөлшекті аралас санға, ал аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады.Әр топқа осы тапсырмаларды плакатқа жазып таратамын.

Осы тапсырмаларды орындап болған соң, оқулықтағы № тақтаға шығарамыз.

5.Сабақты бекіту.Сабақты бекіткенге 5 минуттық тест таратылады.Оқушыларға тестті бағалайтын парақшалар таратылады.

Тест жұмысы
1. Қай сан құрама сан ?
а) 22 в) 23 с) 1
2. 144 санының бөлгішін тап?
а) 11 в) 12 с) 14
3. Қай сан жай сан болады?
а) 10 в) 29 с) 54
4. Өзара жай сандардың ең үлкен ортақ бөлгіші
а) 2 в) 7 с) 1
5 ЕҮОБ (10;15)=?
а) 5 в) 6 с) 7
6 ЕҮОБ (160;180)=?
а) 16 в) 24 с) 20
7. Қай сан құрама сан болмайды?
а) 21 в) 23 с) 56

Оқушыларды тест қорытындысы мен және сабаққа қатысуларына байланысты бағалаймын.


Автор
Дата добавления 03.03.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров50
Номер материала ДВ-502518
Получить свидетельство о публикации