- 27.04.2015
- 1233
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Тақырыбы: Еуразия жағалауындағы мұхиттар мен теңіздер
Мақсат-міндеттер:
Білімділік мақсаты – Еуразия материгін қандай мұхиттар мен теңіздер шайып жатқандығын анықтау және жағалық сызықтары материктің қай бөлігінде көбірек тілімдегенін анықтау, мұхиттар мен теңіздерді сипаттау.
Дамытушылық мақсаты – оқушылардың жалпы оқу іскерліктерін үйрету, жалпы табиғат туралы оқушылардың көзқарастарын дамыту, пәнге деген қызығушылығын, танымдық қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік мақсаты – Оқушылардың өз ойларын жеткізе білу, қарым-қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеті мен географиялық мәдениетін қалыптастыру.
Оқу құралдары: Оқулық, 7 сынып Атлас, Дүниежүзінің физикалық картасы, глобус, кескін карталар
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Оқыту әдістері: Репродуктивті әдіс
Сабақтың жоспары: І кезең – ұйымдастыру (2 мин)
ІІ кезең – жаңа тақырыпты меңгеру (10 мин)
ІІІ кезең – білім мен икемділіктерін бекіту (25 мин)
ІV кезең – үйге тапсырма беру (4 мин)
V кезең – бағалау кезеңі (2 мин),
VІ кезең – қорытынды (2 мин)
Сабақ барысы:
Кезең | Мұғалім әрекеті | Оқушылар әрекеті | |
І | Мұғалім оқушыларды тыныштыққа орнатады. Сосын оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді. | Тәртіпке келеді де, сабаққа даяр отырады. | |
ІІІ | Ең алдымен, Еуразияны қандай мұхиттар шайып жатқанын сұрайды. Сосын осы мұхиттарға сипаттама беруді оқулық соңындағы жоспар бойынша үйретеді. а) географиялық орны мен ауданы; ә) орташа тереңдігі мен ең терең жері; б) мұхит табанының жер бедері; в) Жағалауының тілімденуі, теңіздері мен аралдары; г) Мұхиттағы беткі ағыстар, олардың материк табиғатына тигізетін әсері; ғ) мұхит байлықтары және оларды игеру жолдары; д) Мұхиттардың экологиялық жағдайы. | Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сипаттама беру жоспарын жазып алып, оны жаттап алады. Оқушылар топтарға бөлініп, өз мұхиттарын жоспар бойынша сипаттайды. | |
ІV | Материалды бекіту кезеңінде мұғалім келесі тапсырманы береді. 1. Оқулық мәтіні мен атлас карталарын пайдаланып, Еуразия материгін шайып жатқан мұхиттарына жоспар бойынша сипаттама беру. | Оқушылар білімдерін бекіту үшін тапсырманы орындайды. | |
V | Үй жұмысы: 1. §14, 15 оқып, қысқаша конспект жазу, мазмұнын айту. 2. Кескін картаға материктің қиыр нүктелерін, оны шайып жатқан мұхиттар мен теңіздерді, шығанақтар мен бұғаздарды және Еуропа мен Азияның шартты шекарасын түсіру. 3. Тапсырманы аяқтау. | Оқушылар үй жұмысын жазып алады, түсінбеген сұрақтарды сұрайды. | |
VІ | Мұғалім оқушыларды жауап беру деңгейлері бойынша бағалайды және неге солай бағалағанын айтады. | Мұғалімді тыңдап, бағаланады. Күнделіктерін береді. | |
Жалпы сабақтың кемшіліктері мен жетістіктерін айтады. Оқушылардың тәртібіне тоқталады. Қоштасады. | Қоштасады. |
6 660 150 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Машрапов Адильбек Машрапович. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Мини-курс
8 ч.
Мини-курс
3 ч.