Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Конспекты / Ежелгі Қазақстан тарихы "Алғашқы адамдардың өмірі" (6 класс)

Ежелгі Қазақстан тарихы "Алғашқы адамдардың өмірі" (6 класс)



Осталось всего 2 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • История

Поделитесь материалом с коллегами:

Өткізген: Алдабергенова Г

Пәні: Қазақстан тарихы


Алғашқы адамдардың өмірі

Класc: 6 ә, б, в

Мақсаты:

Ежелгі адамдардың іс-әрекеттері мен алғашқы тастан жасалған құралдарына түсінік беру

Уақыты: 12, 14 қыркүйек

Оқыту нәтижесі:

Тарихи оқиғаларға шығармашылық түрғыда талдау жасай білу әдісіне үйрету және білімнің маңызы жайлы логикалық- танымдық ойлау жүйесінің дамып,тақырыпты терең меңгеруге деген қызығушылығының арта түсуіне ыкпал ету

Негізгі идеясы:

Етсең етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей.

Табыс критериі

Барлық оқушылар:


Оқушылардың көпшілігі:

Жекелеген оқушылар:

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

2 минут




3 минут


5 минут







15 минут






10 минут




5 минут



3 минут

Тренинг. «Ым- шиара» Оқушылармен сәлемдесу,оқушыларды ұйымдастыру,сабаққа дайындығын тексеру

Топқа бөлу


Миға шабуыл (Суреттер сөйлейді); (3- минут)

Тақтада суреттер беріледі зейін салып көре отырып , төмендегі сұрақтарға жауап беріп көріңіз:

II-Топтық жұмыс(Мәтінмен жұмыс)

Сіздің тобыңызда 5 рөлді: көшбасшы, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: таныса отырып, үш топқа бөліп мәтінді оқып талқылайды.


III- Жұптық жұмыс(Домино әдісі)

Конвертті ашып ішінде қиындыларды , құрастырып тапсырма орындалады

ІҮ. Жеке жұмыс. Блум таксономиясы


«Екі ұсыныс, бір оқиға» кестесі

Тренинг бойынша сәлемдесіп, ынтымақтастық орта қалыптастырады.



Оқушылар жануарлардың іс қимылын салу арқылы үш топқа орналасты


1-сұрақ . Кім туралы айтылып не туралы көрсетілді?

2 -сұрақ. Негізгі мәні , айтар ойы неде?






1-топ: Еңбек құралдарды жетілдіру 2-топ: Палеолиттен неолитке дейінгі еңбек құралдары 3-топ: Ұлы мұздақтар (әр топқа 1-минут).




1. Жердің күрт суу кезеңі қай уақыт?

2. ретушь әдісі дегеніміз не?

3. Тас құралдардың жүзін өткірлеу кезеңі?


Рефлексия








Суреттер








Ватман , маркер, т.б




АКТ

Қосымша тапсырма: 2 минут

§ 4 Алғашқы адамдардың өмірі

Еңбек құралдарының мағынасын ашу

Не сәтті өтті?


Не сәтсіз өтті?


Нені жақсартуға болады?


Мен өз дағдымда нені дамыта алдым: Нені өзгертуге болады?











57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 13.04.2016
Раздел История
Подраздел Конспекты
Просмотров109
Номер материала ДБ-029412
Получить свидетельство о публикации