870416
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
ИнфоурокНачальные классыКонспектыФрагменти інтегрованих уроків (1 клас)

Фрагменти інтегрованих уроків (1 клас)

Выбранный для просмотра документ Фрагмент _нтегрованого уроку (2).docx

библиотека
материалов

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifФрагмент інтегрованого уроку №1


Природознавство. Трудове навчання, 1 клас.


Тема: Нежива і жива природа.

Аплікація з природного матеріалу.


Мета: розширювати знання учнів про різноманітність природі; формувати вміння порівнювати, установлювати причиново- наслідкові зв'язки, робити висновки; формувати конструктивно - художні вміння; розвивати художньо - образне мислення; виховувати любов до природи.


Обладнання: Листочки зі складами, мікрофон, куб із малюнками, аплікації з листя.


Хід уроку


I. Організація класу.

II. Мотивація навчальної діяльності.


  1. Гра «Збери слово»


- Сьогодні був дуже сильний вітер, і всі мої листочки розсипалися. Допоможіть мені їх

зібрати.


Складіть слово.






- Молодці. Це слово - природа.


  1. Прийом «Асоціативний кущ»


  • А що для кожного з вас означає слово «природа»?


Сонце

тварини

ПРИРОДА

дерева

людина

Квіти Вода

III. Повідомлення теми і змісту уроку.

IV. Актуалізація опорних знань із природознавства.


  1. Гра «Мікрофон»


- Тілами називають ... (усі предмети, які нас оточують).

-Жива природа ... (це сонце, зорі, повітря, вода, каміння).



  1. Прийом «Кубування»


Скажіть, до якої природи належать ці тіла?

(Хлопчик, будинок,сова, сонце, дерево, вода).


  • А яке тіло зайве? Чому?


V. Робота над темою уроку.


Формування конструктивно - художніх умінь. Виготовлення із засушених листочків тіл

живої і неживої природі: сови і сонечка в техніці аплікації (за власним вибором).



hello_html_m3d12d524.jpghello_html_7f7830f4.jpg





Выбранный для просмотра документ Фрагмент _нтегрованого уроку.docx

библиотека
материалов

hello_html_6d98d842.gifhello_html_59a09c64.gifhello_html_m4f6a60a4.gifhello_html_m18c79d0.gifhello_html_bde78ea.gifhello_html_4fbe10bb.gif Фрагмент інтегрованого уроку №3


Природознавство. Основи здоров’я. 1 клас


Тема: Місце, де я живу.

Де можна гратися, а де – ні.
Мета: сприяти розширенню знань про рідний край;розвивати пізнавальну активність, спостережливість, уміння мислити, зіставляти певні об’єкти, робити висновки; учити дітей бути уважними при виборі будь-якого виду відпочинку,формувати розуміння того, що тільки від власної поведінки залежить життя й здоров’я кожної дитини; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: конверт з листом, картки з буквами й складами,малюнки – «острови», кружечки, малюнок хлопчика.


Хід уроку


І. Оргмомент.
II. Актуалізація опорних знань.


1) Прийом «Асоціативний кущ»


- Що для кожної людини,яка народилася і живе на нашій землі, означають слова «рідний край»?



мама сім
я


будинок рідний край вулиця


країна місто



- Добре! Для кожного з нас важливо бути там, де все своє, рідне, знайоме, бути поряд зі своєю сім’єю.


2) Створення ситуації успіху.


(Лунає стук у двері, вчитель отримує лист від хлопчика Забувайка. Вивішує малюнок хлопчика)
http://im7-tub-ua.yandex.net/i?id=196523090-55-72&n=21






- Любі друзі, допоможіть мені,будь ласка. Я забув ,де я живу,як називається моя країна,моє місто.
- Допоможемо Забувайкові? Так.
- Пам’ятаю тільки, що у назві моєї країни є такі голосні букви:

а

ї

а

У





(Діти складають слово Україна.)


лі

ка

в

Гори


- У назві міста є
тільки без и;


знаходяться
(Горлівка)


- Молодці! Забувайко вам дуже вдячний.


3) Гра «Екскурсовод»


- Щоб наш хлопчик Забувайко згадав своє місто, давайте йому розкажемо, що є гарного в нашому місті.
(Діти називають…, а учитель вивішує на дошку малюнки – «острови»)

http://www.gorlovka-vedi.com.ua/images/1.jpg


http://im4-tub-ua.yandex.net/i?id=416459581-39-72&n=21http://im8-tub-ua.yandex.net/i?id=98554205-59-72&n=21




http://www.0624.com.ua/images/gallery/old_gorlovka_025.jpg





http://photo.tramvaj.ru/images/gorlovka_tb/252.jpg









III. Робота над темою уроку.


1) Вступна бесіда.
- Наш хлопчик Забувайко завдяки вам все згадав і хоче з вами погратися. Але для розваг треба обирати безпечні місця. Без дозволу батьків не можна відходити далеко від дому. Треба завжди говорити куди ви йдете і з ким.
- Не можна гратися у підвалах, на горищах, а також біля смітників, на проїзній частині вулиць і доріг.


2) Гра «Острови»


- У вас є на партах кружечок, наклейте його на той острів, де можна гратися.
Висновок:- чому ви не вибрали дорогу? Ставок?


3) Фронтальне опитування учнів.


- Назвіть свою адресу(вулицю, будинок, квартиру)
- Яка головна вулиця нашого міста?
- Де вам найбільше подобається бувати? Чому?


4) Гра «Так чи ні»


- Я люблю бувати і гратися на…


(Дитячому майданчику, біля звалищ, у дворі свого дому, на даху, на будівельному майданчику,у парку,люблю гуляти з батьками)


5) Гра « Знавці»


- Щоб любити рідний край,потрібно його добре знати. Я буду показувати вам фотокартки місць,які є в нашому місті,а ви їх відгадуватимете.


- Молодці! Ви сьогодні добре попрацювали, хлопчикові Забувайкові було з вами дуже цікаво і весело. Він вам каже: «До побачення!»

Выбранный для просмотра документ Ц_ картки допоможуть д_тям повторити вивчений матер_ал з предмету.docx

библиотека
материалов





Ці картки допоможуть дітям повторити вивчений матеріал з предмету «Основи здоров’я»: як зберегти та зміцнити здоров’я з друзями, батьками, а також як уникнути небезпеки наодинці вдома та на вулиці. Ці завдання нададуть змоги закріпити програмний матеріал з предметів : математики, навчання грамоти, «Я і України».

«Основи здоров’я»

Теми уроків:

  1. «Харчування і здоров’я»

  2. «Дівчатка та хлопчики. Уміння товаришувати»

  3. «Безпечні місця для ігор та розваг» ( с.69)

  4. «Безпечні місця для ігор та розваг» ( с.67-68)

  5. «Поведінка в небезпечних ситуаціях»









1. Поділи предмети на дві групи, поясни, чому ти так вирішив?

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\Z5ZYAA4R\MC900436276[1].pngC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MP900405246[1].jpgC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MC900193286[1].wmfC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MC900088434[1].wmf





http://im6-tub-ua.yandex.net/i?id=245470461-26-72&n=21C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\ZQ1G8E5K\MC900436906[1].pngC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\Z5ZYAA4R\MC900439767[1].pngC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MC900290479[1].wmf

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\ZQ1G8E5K\MP900442443[1].jpg







Порівняй кількість предметів кожної групи. Склади й запиши нерівність. Накресли два відрізки, довжина яких відповідає кількості предметів кожної групи.









2.Кого зображено на малюнку? Як повинні ставитися один до одного хлопчики й дівчатка?





C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MP900431119[1].jpgC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MP900442486[1].jpg













Склади усну розповідь з поданими словами: п`ять , дев’ять, сім`я, порядок, Мар’яна, хлоп’ята.

Яке слово зайве? Чому? Одне з речень запиши в зошиті.









3. З якими предметами небезпечно гратися? Чому?

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MC900232136[1].wmfC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MC900098129[1].wmfC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MP900341713[1].jpgC:\Program Files\Microsoft Office\MEDIA\CAGCAT10\j0299763.wmf

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\ZQ1G8E5K\MP900385220[1].jpg







C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MP900399551[1].jpgC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MC900340422[1].wmf

http://im3-tub-ua.yandex.net/i?id=286692967-32-72&n=21http://im3-tub-ua.yandex.net/i?id=286692967-32-72&n=21



Склади задачу на додавання про кубики, запиши її розв’язання.



4. У яких куточках нашого міста ти любиш бувати? Які з них призначені для ігор?



http://im8-tub-ua.yandex.net/i?id=98554205-59-72&n=21

http://www.gorlovka-vedi.com.ua/images/1.jpghttp://im4-tub-ua.yandex.net/i?id=416459581-39-72&n=21







http://www.0624.com.ua/images/gallery/old_gorlovka_025.jpg

http://photo.tramvaj.ru/images/gorlovka_tb/252.jpg









-Назвіть свою адресу(вулицю, будинок, квартиру).
- Як називається головна вулиця нашого міста?
- Де вам найбільше подобається бувати? Чому?



5. Розглянь малюнки та склади поради ,що треба робити , коли ти заблукав чи загубився?

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MP900438719[1].jpg

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MC900440528[1].wmfhttp://pozitivika.ru/up/photos/album/1/9.jpgC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MC900433861[1].png











Запиши номер телефону своїх батьків, постав цифри цього номера у порядку зростання.

Склади й запиши з ними по два приклади на додавання та віднімання.




Выбранный для просмотра документ фрагмент _нтегр. уроку №2.docx

библиотека
материалов

hello_html_m1b9bec12.gifhello_html_m1b9bec12.gifhello_html_m1b9bec12.gifhello_html_m1b9bec12.gifhello_html_m1b9bec12.gifhello_html_m1b9bec12.gifhello_html_m1a4738e9.gifФрагмент інтегрованого уроку №2

Математика. Основи здоровя. 1 клас.

Тема : Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в

межах 10.

Харчуйся правильно.


Мета: Закріпити обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 10; вчити складати задачі за малюнком і коротким записом; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність; довести до свідомості учнів значення харчування для здоров’я , розширити знання про розмаїття продуктів харчування, вчити дітей правильно харчуватися;розвивати культурно-гігієнічні навички поводження під час їжі.


Обладнання: цифри-картки,малюнки з продуктами харчування, підручники з математики й основ здоров’я.

Тип уроку: урок-подорож.


Хід уроку


І. Організація класу.

ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.


  1. Логічна хвилинка


  • Діти, ви любите подорожувати?

  • Поставте цифри-картки у порядку зростання і дізнаєтесь, в яку країну ми з вами вирушимо.


1

7

6

9

10

3

4



О З Р В О Д Я


  • Молодці! Ми з вами вирушаємо в подорож у країну «Здоровя».


  1. Прийом «Мозковий штурм»


  • Якщо ми потрапили у країну Здоровя, як ви гадаєте, як діти там живуть? (Здорові)

  • А які ви знаєте ознаки здорової людини?

(Нормальна температура,добрий апетит, міцний сон, бадьорий настрій.)


  • Молодці!




  1. Гра «Сусіди»


  • В країні Здоровя є багато будинків. Ось їх номери. А всі жителі там дружні і веселі сусіди. Граємо в гру «Сусіди»


  • Назвіть числа, що стоять у ряді чисел зліва і справа від даних. Дівчатка-попереднє число, а хлопчики – наступне.

10

6

8

3

5









  • Молодці!

ІІІ. Розвиток математичних знань учнів. Робота з підручником.

  1. Самостійна робота



  • Розв,яжіть самостійно кругові приклади, і ви дізнаєтесь, що допомагає жителям країни Здоров’я поновлювати втрачені сили, рости й розвиватися.

(С.70 № 4)



(Після перевірки прикладів, вчитель вивішує малюнки з продуктами харчування)C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MC900439769[1].pngC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MC900436276[1].pngC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\Z5ZYAA4R\MC900383166[1].wmf









C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\55HN70A5\MP900438787[1].jpgC:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\VHBYRGFM\MP900403546[1].jpg









  • Так що допомагає нам рости і бути сильними?



  1. Гра «Так чи ні»



  • А чи всі продукти харчування корисні для здоровя? (М,ясо, тістечко,молоко, фрукти, солодощі, чіпси, овочі, риба…..)


  1. Фізкультхвилинка


  1. Робота над задачею с.70 № 5


  1. Складання задачі за малюнком;

б) Аналіз умови;

в) Розв,язання задачі;


  • Скажіть, а чи корисний мед? Чому?

  • А коли він може нашкодити?




  1. Гра «Останнє слово». Групова робота


  • Щоб продукти харчування не шкодили людині, а добре засвоювалися, треба дотримуватися правил, які ми зараз будемо складати разом. Я почну, а ви добирайте останнє слово кожного з правил:


  • Ретельно пережовувати ………(їжу)

  • Не поспішати і не розмовляти під час ……….(їжі)

  • Не переїдати, не наїдатися на……….( ніч)

  • Їсти 4-5 разів на день в один і той самий ………..(час)


  • Молодці!

Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Enjoybook