Дистанционные курсы для педагогов
- курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.; - курсы повышения квалификации от 430 руб. Московские документы для аттестации
Инфоурок › Математика › Рабочие программы › Геометрия "Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар" 8-сынып
Геометрия "Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар" 8-сынып
Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!
Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки!
Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.
Бекітемін:
Сыныбы
8
Пәні
Геометрия
Күні
24.10.2014
Сабақтың тақырыбы
Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар
Мақсаты
Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар туралы тереңірек меңгеру және оны өмірмен байланыстыра білу
А.Төртбұрыштар туралы біледі және айтады.
В.төртбұрыштардың ұқсастығы мен айырмашылығын ажырата алады және есептер шығарады.
С. Төртбұрыштар туралы есептерді дәлелдейді, өмірде пайдалану мүмкіндігін пайымдайды.
Керекті жабдықтар
АКТ. Презентация. Постер. Бағалау парағы. «Менің бүгінгі сабақта алған орыным" Бағдар картасы. Кеңейтілген тапсырма.
Тапсырма
Топтық тапсырмалар. Интернет желісімен жұмыс. Жеке тапсырмалар
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері
Уақыты
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
5 минут
Оқушылармен амандасу
Оқушыларды геометриялық фигуралар бойынша топқа бөлу.
Презентация сұрақ –жауап арқылы тексеріледі.
Оқушылар амандасады. Үй тапсырмасына жауап береді. Геометриялық фигуларды суырып, топ жасақталады. Түсіне қарай топқа бөлінеді. Әр оқушы өздерінің таңдаған фигуралары туралы мәлімет береді.
1 топ «Квадрат»
2- топ «Ромб»
Тұсаукесер
3 минут
Интернет желісінен алған ақпараттарды тыңдау.
Интернет желісінен алған ақпараттарын сыныптастарымен талдайды.
Негізгі бөлім
20 минут
10 минут
«Біз және бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар» 1-топ Постер жасақтау. 2- топ Эссе жазу
Бағдар картасы /мүмкіндігі шектеулі жеке оқушыларға/
Бастапқы нүктеден соңғы нүктеге дейін» Кеңейтілген тапсырма / дарынды оқушыларға /
«Ойлан, бірік, бөліс» топтық тапсырмалар беріледі. Берілген сызбаларды салыстыру ұқсастығы мен айырмашылығын анықтау. Берілген фигураны өлшеп периметрін табу.
Постермен оқушылар жұмыстанады. Оқушылар бүгінгі төртбұрыштар тақырыбын топпен талдап, постерді қорғайды. Екінші топта оқушылар эссе жазады. Өзара талдайды. Үздік эссе ортада тыңдалады. Қалған топ оқушылары тыңдайды және «Екі жұлдыз бір ұсыныспен» бағалайды.
Бағдар картасы және «Бастапқы нүктеден соңғы нүктеге дейін» кеңейтілген тапсырманы жекелеген оқушылар орындайды. Бағалау критерийлері бойынша өздерін бағалайды.
Жеке тапсырма берілген оқушылардан басқасы «Ойлан, бірік, бөліс» тәсілі бойынша топтық тапсырма орындалады. Берілген сызбаларды салыстыру ұқсастығы мен айырмашылығын анықтайды. Берілген фигураны өлшеп периметрін табады және тақтада орындайды.
Қорытынды
3 минут
Кері байланыс:
«Менің бүгінгі сабақта алған орыным"
Үйге тапсырма : §1-3 қайталау. Есептер жинағынан есеп беріледі.
Кері байланыс:
«Менің бүгінгі сабақта алған орыным" Оқушылар өз көңіл күйлері мен бүгінгі сабақтағы өз деңгейлерін белгілейді.