|
Негізгі тақырып: Пирамида
|
|
1.Негізгі сабақ
|
2.Мақсаты
|
3.
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер тапсырмалар
|
3.Оқу нәтижелері
|
4.Инклюзивті оқыту/дифференциация
Көшбасшылық және басқару
Барлығын қосқанда
|
5.Бағалау Формативті бағалау
(ФБ)
|
6. Неізгі ресурстар
|
1
|
Пирамиданың
анықтамасы және жалпы қасиеттері
|
Пирамиданың
анықтамасы мен жалпы қасиеттерін білуге тиіс
|
Ұйымдастыру
кезеңі: сыныпты 3 топқа бөлу- сурет арқылы
2-мин
"
Сергіту сәті "
2-мин
|
|
|
|
- АКТ
- Интерактивті
тақта
- Жаңа тақырып бойынша суреттер жиынтығы
- бағалау парағы
|
Үй
тапсырмасын сұрау:
" Кім білгір " топтық жұмыс - постермен жұмыс
5-мин
|
Оқушылардың
үй тапсырмасын қаншалықты меңгергенін бақылау
|
Көшбасшылық
танылады
|
"
Бағдаршам " арқылы
|
|
|
|
Жаңа
сабақ
" Білгенге маржан " - топпен жұмыс /тұжырымдамалық карта /
10-мин
|
Жаңа
тақырыпты оқушылар өз бетінше меңгереді
|
|
"Бағалау
критерийлері " арқылы бағалау
|
|
"
Жадыны дамытыңыз "- жеке жұмыс
3-мин
|
Жаңа
тақырып бойынша негізгі сөздерді еске түсіреді
|
|
|
|
"
Жанды математика "- топпен жұмыс- есептер шығару - макетпен жұмыс
10-мин
|
Жаңа тақырып бойынша есептер шығару
жолын меңгереді
|
|
Бағалау
парағы арқылы
|
|
"
Құпия зат "- суретпен жұмыс
2-мин
|
Оқушылар
жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы, алған білімдерін
бекітеді
|
|
Бағалау
парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды
|
|
Үйге тапсырма:
ережелер жаттау, есептер
1-мин
|
|
|
|
|
Бағалау :
Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды
5-мин
" Кері байланыс " -сызба
арқылы
3-мин
" Жас түлекке тілек "
2-мин
|
Оқушылардың сабақтан алған білімі
мен әсерін тексеремін
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: Пирамида
1- сабақ. Пирамиданың анықтамасы және жалпы қасиеттері
Мақсаты:. Пирамиданың
анықтамасы мен жалпы қасиеттерін білуге тиіс
Табыс критерийлері:
1.
Пирамиданың анықтамасын білемін
2. Пирамиданың қасиеттерін ажырата аламын
3. Пирамидаға негізделген формулаларды ажырата аламын
4. Пирамида жайлы құпияларды білемін
5. Пирамида тақырыбына негізделген есептерді шығара
аламын
Саб.типі : Жаңа сабақ
Саб.түрі: дәстүрлі сабақ
Саб.әдісі: СТО, Диалогтік оқыту, Шығармашылық жұмыс, есептер шығару,
бағалау
Көрнекілігі: АКТ-ні қолдану ( суреттер )
Ұйымдастыру кезеңі: -
амандасу; жылы шырай таныту;
- топқа бөлу ( 3 топ )
- бағалау парағы алдарына тасталады
- топ ережесін сыныпта жазылып тұрады;
1. “ Шаттық шеңбері ”
Әр топ
мүшелері қасындағы оқушының есімінің басты әріпіне байланысты сол
оқушының қасиетін айтады.
2.
Үй тапсырмасын сұрау: " Кім білгір ? " топтық жұмыс - постермен
жұмыс, берілген көпжақтар бойынша анықтамасын беру, қасиеттеріне тоқталу,
формуласын білу
І
топ: ІІ
топ ІІІ топ..
Нәтижесі: Оқушылардың үй
тапсырмасын қаншалықты меңгергенін бақылау
Бағалау: " Бағдаршам "
арқылы
Жаңа сабақ
" Білгенге маржан " - топпен жұмыс /тұжырымдамалық карта /-
әр топ берілген тақырыптар бойынша тұжырымдамалық карта жасайды және
түсіндіреді
І топ. Пирамиданың анықтамасы және қасиеттері
ІІ топ. Пирамиданың құпиялары
ІІІ топ. Пирамиданың формулалары
Нәтижесі:
Жаңа тақырыпты өз бетінше меңгереді.
Бағалау: "Бағалау критерийлері "
арқылы бағалау.
критерийлер
|
І топ
|
ІІ топ
|
ІІІ топ
|
Тақырыпты нақты аша білуі
|
|
|
|
Баяндамашының түсіндіруі
|
|
|
|
Безендірілуі
|
|
|
|
Сұраққа жауап
|
|
|
|
" Жадыны дамытыңыз "- жеке
жұмыс 3-мин. Оқушылыр жаңа тақырып бойынша негізгі формулаларды
бос орындарға жазады
Нәтижесі: Жаңа
тақырып бойынша негізгі формулаларды еске түсіреді
Бағалау: Бағалау
парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды
" Жанды математика "-
топпен жұмыс- есептер шығару - макетпен жұмыс. Әр топқа жеке- жеке
макеттер беріледі, сол макеттерді өлшеу арқылы формулаларды пайдаланып
есептер шығарады.
І топ. Үш бұрышты пирамида
ІІ топ. Төрт бұрышты пирамида
ІІІ топ. Көп бұрышты пирамида
10-мин.
Нәтижесі:
Жаңа тақырып бойынша есептер шығару жолын меңгереді
" Құпия зат "-
суретпен жұмыс.
1. Әлемнің 7 кереметінің бірі
2. Өлілерге мола болған,
Тірілерге формула болған.
3. Астананың ең көрікті ғимаратының бірі
Нәтижесі: Оқушылар
жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы, алған білімдерін
бекітеді
Бағалау: Бағалау
парағы арқылы топтың көшбасшысы бағалайды
Үйге тапсырма: :
ережелер
жаттау, есептер 1-мин
Аты-жөні
|
" Кім білгір "
|
" Білгенге маржан "
|
"Құпия зат "
|
" Жадыны дамытыңыз "
|
"Жанды математика"
|
ҰБТ-ға дайындығы
|
Жалпы баға
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау:
Топ
басшысы
топ мүшелерін бағалайды
Кері байланыс :
Жас түлекке тілек:
• Өзіңнің
күшіңді екі еселе, үш еселе, ал білім көлемін n-дәрежеге дейін көбейт
• Сенің
жадыңда жастық шақ тұрақты шама болып қалсын
• Барлық
өмір қателіктерінен тек оң түбір шығар
• Сенің
тағдырыңның сындық нүктелерінде min сәтсіздік пен max табыс
болсын
• Жабырқаңқы
көңіл-күйді үнемі 0-ге көбейтуге тырыс
• Миллион
үміттен жақсылық күт
• -∞-ден
+∞-ке дейін бақыт
• Өмір-бұл
үлкен есеп кітабы. Тек жауабына көз салуға асықпа
• Егер
қайғы келсе, онда ол соңғы шегі болып, ал қуаныш шексіз болсын
• Өмір
дайындаған барлық емтихандарды тек беске тапсыр!
Қымбатты менің оқушым!
Өмірге сапар бастадың,
Болашаққа көз тастап.
Қанаты арман құсының,
Апарсын сені алысқа...