Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / "Геометрияның аксиомалары, қасиеттері" 7-сынып

"Геометрияның аксиомалары, қасиеттері" 7-сынып

Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сынып 7А пән: геометрия мерзімі: 2709.16.

Сабақтың тақырыбы: Геометрияның аксиомалары, қасиеттері

Мақсат: Тиістілік және реттік аксиома түрлерімен танысу, сызбаларын тұрғызу,сызба бойынша қысқаша жазуға жетелеуге бағыт-бағдар беру , ішкі уәж тудыру ортасын құру

Барлық оқушылар: Аксиоманы ажыратады,кескіндей алады

Кейбір оқушылар: Дарынды және талатты: Биссектриса тұрғыза алады

Көмек қажет ететін оқушылар: Түзуге тиісті, тиісті емес нүктелерді жаза алады, кері амал орындайды

Тілдік мақсат:Негізгі қасиеттерге сүйеніп ғылыми негізде сөйлей алады.

Негізгі сөздер: тиісті, тиісті емес, түзу, нүкте,жарты түзу, сәуле

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Ресурстар: А3, А4, постер, түрлі-түсті қаламдар мен қағаздар, маркер,пазлдар, бағдаршам сигнал құралдары, стикер


Сабақтың барысы:

Жаңа сабақ

кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Модуль

Кіріспе

Псих. ахуал











Қорытынды

Шаттық шеңберде ақ қағазбен шығып, арқамен арқа жасайды, құшақтасады, арқасына қарамай өткен сабақ бойынша терминдер жазады

Досына сыйлайды, досы жазылған бойынша ойын айтады

Қималарды алып топқа бөлінеді

1-топ: тиістілік

2-топ: реттік

3-топ: аксиома

Өзін-өзі бағалау парақтары таратылады.

Не болды? Ұнадыма? Несімен ұнады?

Диалог

СТО

Еске түсір

Кітаппен жұмыс




Сәйкестен

дір



Қорытынды



Сергіту жаттығуы

Ойлан-жұптас-бөліс

Тақырыпты оқиды, топ басшылары орнында қалады, қалғандары 1,2,3 деп топ құрып бөлінеді.

Қимада берілген сөйлемді аяқтайды



Не болды? Ұнадыма? Несімен ұнады?


Тік бұрыш, жазыңқы, доғал, сүйір, толық бұрыш


- топтар оқиды

- кескіндейді

-бір-біріне түсіндіреді


СТО,

ОҮБжОБ

Практика

лық кезең





Қорытынды

- дарынды оқушыға тапсырма

- көмек қажет ететін оқушыларға тапсырма


Не болды? Ұнадыма? Несімен ұнады?


ОБжК

СТО


Топтық жұмыс






Қорытынды

37 Ұзындығын табады. Сызбаны дұрыс құрады.



Не болды? Ұнадыма? Несімен ұнады?




Бағалау







Үйге


Оқушылар өзін-өзі бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалайды





37 (4)

Бағалау парағы бойынша ойларын айтады


Гибсс әдісі

ОБжК

сто























тиістілік




тиістілік

тиістілік

реттік




реттік

реттік

аксиома




аксиома

аксиома

тиістілік




тиістілік

тиістілік

реттік



реттік



аксиома



аксиома




Тапсырма

1. Сүйір бұрыш сыз. Осы бұрышты АОД жазыңқы бұрышқа толықтыр. Пайда болған бұрыштарды жаз

















2. Бұрыштың биссектрисасы дегеніміз........



Мысал келтір. Оқушылармен бөліс































Бір түзуде жатқан М, N ,D нүктелері берілген.

а) қай нүкте қалған екуінің ортасында жатыр

ә) МN және N D нүктелерінің қосындысы қандай кесіндіні береді?



б) М D және N D кесінділерінің айырымы болатын кесіндіні көрсет







Бір түзуде жатқан М, N ,D нүктелері берілген.

а) қай нүкте қалған екуінің ортасында жатыр

ә) МN және N D нүктелерінің қосындысы қандай кесіндіні береді?



б) М D және N D кесінділерінің айырымы болатын кесіндіні көрсет









Бір түзуде жатқан М, N ,D нүктелері берілген.

а) қай нүкте қалған екуінің ортасында жатыр

ә) МN және N D нүктелерінің қосындысы қандай кесіндіні береді?



б) )М D және N D кесінділерінің айырымы болатын кесіндіні көрсет







Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy

Автор
Дата добавления 16.11.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров42
Номер материала ДБ-356663
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх