Пән:
Әдебиеттік оқу Сынып ___ Күні ________________
1
. Сабақтың тақырыбы: ”Халық кегінің күйшісі” мәтіні.
2.
Сабақтың мақсаты: БМ: Ассосиация әдісі, суреттерді пайдалана отырып
оқушылардың ойын қозғау арқылы сабаққа деген ынтасын арттыру, оқу дағдысын
қалыптастыра
отырып, мәтінмен жұмыс істей білуге баулу.
ТМ: Тапсырмалар арқылы оқушыларға жұмыс
жасата отырып, алғырлыққа,тапқырлыққа,байқампаздыққа,көркем жазуға тәрбиелеу.
ДМ: Мәтін мазмұны арқылы оқушының
ойлау,шығармашылық ойлау қабілеттерунін дамыту, сана-сезіміне қозғау салу,
шығармашылық жұмыс деңгейін көтеру.
3.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,бүктемелер, сызбалар сызылған кесте.
4.
Сабақтың әдісі: ой қозғау,кубизм,жетекші сұрақтар, проблемалық логикалық
тапсырмалар, Инсерт(түртіп алу)
Дағ
ды.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Күтілетін
нәтиже.
|
Б
І
Л
І
М
|
Қызығушылығын
ояту:
-Қайырлы
күн! Сабақ сәтті болсын!
Мәтінді
оқу, түсініксіз сөздермен жұмыс
“Халық
кегінің күйшісі” мәтіні
|
Оқушылар
мәтінді тыңдайды, Түсініксіз сөздерді жазады.
Мұғаліммен
біріге отырып сөздердің анықтамасын жазады.
“Сылти
басып”, “қабырғаң әлі қатпаған, томағаң әлі толмаған”
|
Негізгі
біліммен танысады.
|
Т
Ү
С
І
Н
У
|
Жетекші
сұрақтар арқылы оқушыларды әңгімеге тарту.
-Бала
ағаш томарынан не жасап жатыр?
-Бала
неге батырмен кетіп қалғысы келді?
|
Оқушылар
мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, ойлары мен білетіндерін айтады.
|
Мұғалімнің
сұрақтарына жауап бере отырып,түсінеді.
Жаңа
білімдермен танысады.
|
Қ
О
Л
Д
А
Н
У
|
Сен
қазақ күйлері мен күйшілерін білесің бе?
|
Оқушылар
өз ойларын дәлелдеп айтады, жазады.
|
Оқушылар
білетін білімін пайдалана отырып тапсырмаларға жауап береді. Білімін өмірде
қолдануға үйренеді.
|
Т
А
Л
Д
А
У
|
Мәтіннің
соңғы сөйлемін мән беріп оқы.
|
Оқушылар
мәтінді оқиды
|
Өз
ойларын топтарда бірлесе талдай отырып қорғай білуге қалыптасады.
|
Ж
И
Н
А
Қ
Т
А
У
|
-
Біз
бүгін не үйрендік? Сен қандай күйшілерді білесің?
|
Оқушылар
өздерінің қиялдарын жазып,қорғайды.
|
Өздері
білетін заттың жаңа қырларын іздейді және қиялдай отырып, жаңа нәрсе жасауға
үйренеді.
|
Б
А
Ғ
А
Л
А
У
|
Оқушы+мұғалім
|
|
Өзері
оқыған материалдағы айтылмаған ойларды іздеуге,шығарма
Шылық
жұмысқа ұмтылады. Ізденімпаздыққа баулу.
|
5.
Үйге тапсырма: ”Халық кегінің күйшісі” мәтінін оқу, мазмұны.