Сабақ тақырыбы
|
«Модельдерді зерттеу» практикумы
|
Мақсаты
|
«Модельдерді зерттеуге» практикалық тапсырмалар орындау
|
Күтілетін
нәтиже
|
«Модельдерді зерттеуге» практикалық тапсырмалар орындай алады
|
Белсенді
оқытуда қолданылатын тәсілдер
|
Бағдарламаның жеті модулі
|
Жеті модульдің
кіріктірілуі
|
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету
Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау
Оқыту мен оқуда
ақпараттық- коммуникациялық технологияларды (АКТ-ны) қолдану
Талантты және
дарынды оқушыларды оқыту
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
және оқу
Оқытуды басқару
жәнекөшбасшылық
|
Негізгі дерек
көзі
|
Оқулық 7 сынып
Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун
45minut.kz.
Интербелсенді тақта, стикер.
|
Ресурстар
|
Модельдердің суреттері,
ватман, А4 қағаздары, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, бағалау парақтары.
|
Сабақ
кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ұйымдастыру
(2 мин)
|
Шаттық шеңбері (Теңіз толқыны).
|
Шаттық шеңберінде теңіз толқындарын жасайды.
|
Қызығушылықты
ояту
(8 мин)
(Өткен тақырыпты
қайталау арқылы жаңа оқу материалын ұғынуға бағыт беру, білімді меңгеру
дәрежесі)
|
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақта алған білімдерін еске
түсіру.
-
Барлық модельдер қандай екі класқа бөлінеді?
-
Материалдық модельдерге мысал келтіріңдер.
-
Ақпараттық модель дегеніміз не?
-
Қандай модельдер ақпараттыққа, ал қандай модель
материалдыққа жататынын анықтаңдар: әлем картасы, эвакуация жоспары, үстел
сұлбасы, ғимарат макеті, автокөлік моделі.
Тест сұрақтарына жауап беру.
Үй тапсырмасы мен жаңа сабақты байланыстыру.
|
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.
Үйге берілген тест сұрақтарына жауап береді.
|
Мағынаны ашу
(20 мин)
(материалды
игеруде оқушылардың өз тәжірибелері тұрғысынан жауап беруі, түсіну,
қолдану).
|
Оқулық бойынша жеке жұмыс.
№1 модель
№2 модель
№3 модель
96-бет
|
Оқулық бойынша оқушылар модельдеу кезеңдері бойынша есепті
қарастырып, модель құрастырады.
|
Сергіту сәті
|
Ой-толғаныс
(10 мин)
(Жаңа тақырып
бойынша білім алушылардың талқылауы, жинақтауы,
проблемаларды
шешуі).
|
Мәтіндік
редакторда №1-3 модельдер бойынша алгоритм құрастырып, блок-сұлбасын жасату.
|
Мәтіндік редакторда №1-3 модельдер бойынша алгоритм құрастырып,
блок-сұлбасын жасайды
|
Қорытынды
(бағалау)
|
Оқушылардың білімінің бағасының қорытындысын шығару.
|
Оқушылар өзін-өзі, бірін-бірі бағалайды.
|
Рефлексия
|
Түрлі-түсті қағаздардан модель жасату.
|
Бүктелген беттің ішкі және сыртқы жағына алған әсерлерін жазады.
|