Инфоурок Информатика КонспектыИнформатика пәнінен ашық сабақ әзірлемесі Тақырыбы: "Қарапайым графикалық редактор" 5-сынып:

Информатика пәнінен ашық сабақ әзірлемесі Тақырыбы: "Қарапайым графикалық редактор" 5-сынып:

Скачать материал

Информатика пәнінен ашық сабақ әзірлемесі

Тақырыбы: Қарапайым графикалық редактор

5-сынып:

Сабақтың тақырыбы: Paint қарапайым графикалық редакторы.

Сыныбы:

Мерзімі:

Сабақтың мақсаты:оқушыларға қарапайым графикалық редактор туралы түсінік беру, терезе элементтерімен  таныстыра отырып, Paint графикалық редакторында жұмыс істеу тәртібін үйрету.

Сабақтың міндеттері:

-тиімді әдіс-тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың жаңа тақырыпты меңгеруде логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту;

- оқушылардың білімін кеңейтіп, сурет салу шеберлігін одан әрі шыңдау және оқушылардың өздігінен жұмыс істеуін дамыту;

-сыни тұрғысынан саралай білуге тәрбиелеу;

-оқушыларды ынтымақтастыққа, уақыт үнемдеуге, өз бетімен жұмыс істеуге, жұмыс нәтижесіне жетуге тәрбиелеу;

-пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Табыс критерийлері:қарапайым графикалық редакторды ашуын, құрал- саймандарын,мүмкіндіктерін ажырата алады, бұл редакторда сурет растрлық графикаға жататынын біледі, сол тақырып бойынша пікірге түсе алады.

Күтілетін нәтиже:эстетикалық талғамын жоғарылатуда графикалық редакторды, оның терезесі мен жұмыс тәртібін білу.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:деңгейлік тапсырмалар, диалог, түрлі-түсті стикерлер, «Ішіне- сыртына», «Синквейн» стратегиялары.

Оқыту формасы:өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау, диалогтық оқыту, топпен жұмыс, жеке дара жұмыс.

Көрнекілігі:карточкалардың кескіндері, рефлексивтік карталар, бағалау парақтары,слайдтар,интербелсенді тақта,проектор, А3 қағаздар, маркерлер.

Сілтеме:Н. В. Параскун, Е. А.Вьюшкова, Б. Қ. Абенов– Алматы, «Арман-ПВ», 2013ж., Интернет ресурстары.

 

Дағдылар

Уақыт

Мұғалімнің  іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

 

Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.

Қағаз қиындыларымен топқа бөлу, бір- бірлеріне сәттілік тілеу. 2мин

Білу

 

АКТ, СТОҮ, ДО, ОЖЕС, 5мин

1)      1) Үй тапсырмасын тексеру

2)      2) Әр оқушыға рефлексивтік карта және бағалау парағы таратылады.

 

Жаңа сабақтың тақырыбына шығу үшін мұғалім жұмбақ жасырып, қажетті ұғымдарды айқындап, сабақ мақсатын қоюға бағыттайды

Ребустар шешу арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады

Түсіну

СТОҮ, ДО,  ОБжК,

5мин

117-122 беттегі мәтінмен жұмыс, электрондық оқулық

Оқулықтан оқиды, меңгергендерін жұппен, топпен талқылайды.

 

Қолдану

СТОҮ, ОЖЕС, ОБжК, АКТ,

10мин

Мұғалім алдын ала дайындаған 3 слайдты презентациядан үш топқа  тапсырма береді

1-топ: Paint редакторын қосу, сурет ашу, сақтау

2-топ: Терезе элементтері;

3-топ: Құрал- саймандар панелі

 Бағалау парағы арқылы топты бағалайды.

 

Сергіту сәті

АКТ, 3мин

Балапандар биі

Талдау

АКТ, СТОҮ, ОЖЕС, ДО, ТжДОО, 10мин

Сурет салу  анықтамасын айқындай отыра,

1-топ: компьютерде және қолдан салынған суреттерді салыстыру(Венн диаграммасы)

2-топ: растрлық графика туралы постер,

3-топ: суреттермен жұмыс жасайтын құрылғылар.

Өзгені тыңдай отырып, өз білімін толықтырады

Жинақтау

Синтез 

СТОҮ, ОЖЕС, ТжДОО, ДО 7мин

«Ішіне- сыртына»

«Синквейн» стратегиялары

 

Оқушылар графикаға байланысты және байланысты емес сөздерді, құрал- саймандарды жинақтайды

Бағалау

Үй тапс

АКТ,

 ОЖЕС, ТжДОО, 5мин

тестік тапсырмалар орындау

1.                 Графиктік редактор Paint –ті іске қосу жолы ?

a) Іске қосу-Paint графикалық редакторы b) Іске қосу-Программалар-Стандартты-Paint графикалық редакторы c) Іске қосу-графикалық редакторы d) Paint графикалық редакторы

2.                 Графикалық редактор ?

a) Блокнот b) Word pad c) Power Point d) Paint.

3.                 Қате орындалған іс-әрекетті түзету жолы ?

a) Ластикті пайдаланамыз b) Правка-отменить іс-әрекетін орындаймыз c) Отменить d) Вставить.

4.                 Тік төртбұрышты салу құралы ?

a) Түзу сайманы b) көп бұрыш сайманы c) тік төртбұрыш сайманы d) қисық сайманы.

5.                 Суретті алғаш рет қалай сақтаймыз ?

a) Сақтау b) деп сақтау c) Файл- Деп сақтау  d) Shift С

Оқушылар интербелсенді тақтадағы тестті орындап, кейін жұпта тексеріп, интербелсенді тақтадағы дұрыс жауаптармен салыстырып, тексереді.

Сабақ соңында топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.

Алдын-ала критерий берілген бағалау парағы арқылы бағалау.

    Жиынтық бағаны

    мұғалім күнделікке

     қояды.

 

 

Бағалау критерийлері

«5»-10-8 ұпай     «4»-7-5 ұпай       «3»- 4-2 ұпай    

Топ мүшелерін бағалау

р/с

Аты- жөні

Үй тапсырмасы

Кемпірқосақ  шешу

Paint

ред-рын іске қосу Суретті ашу, сақтау

Терезе элементтері

Құрал- саймандар панелі

Топпен жұмыс

Ішіне- сыртына

5жолды өлең

Тест тапсырмалары

Белсенділігі

Барлығы

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нені білдім?

Нені түсінбедім?

Нені білгім келеді?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Информатика пәнінен ашық сабақ әзірлемесі Тақырыбы: "Қарапайым графикалық редактор" 5-сынып:"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Социальный работник

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Информатика пәнінен ашық сабақ әзірлемесі


Тақырыбы: Қарапайым графикалық редактор

5-сынып:

Сабақтың тақырыбы: Paint қарапайым графикалық редакторы.

Сыныбы:

Мерзімі:

Сабақтың мақсаты:оқушыларға қарапайым графикалық редактор туралы түсінік беру, терезе элементтерімен  таныстыра отырып, Paint графикалық редакторында жұмыс істеу тәртібін үйрету.

Сабақтың міндеттері:

-тиімді әдіс-тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың жаңа тақырыпты меңгеруде логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту;

- оқушылардың білімін кеңейтіп, сурет салу шеберлігін одан әрі шыңдау және оқушылардың өздігінен жұмыс істеуін дамыту;

-сыни тұрғысынан саралай білуге тәрбиелеу;

-оқушыларды ынтымақтастыққа, уақыт үнемдеуге, өз бетімен жұмыс істеуге, жұмыс нәтижесіне жетуге тәрбиелеу;

-пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Табыс критерийлері:қарапайым графикалық редакторды ашуын, құрал- саймандарын,мүмкіндіктерін ажырата алады, бұл редакторда сурет растрлық графикаға жататынын біледі, сол тақырып бойынша пікірге түсе алады.

Күтілетін нәтиже:эстетикалық талғамын жоғарылатуда графикалық редакторды, оның терезесі мен жұмыс тәртібін білу.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:деңгейлік тапсырмалар, диалог, түрлі-түсті стикерлер, «Ішіне- сыртына», «Синквейн» стратегиялары.

Оқыту формасы:өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау, диалогтық оқыту, топпен жұмыс, жеке дара жұмыс.

Көрнекілігі:карточкалардың кескіндері, рефлексивтік карталар, бағалау парақтары,слайдтар,интербелсенді тақта,проектор, А3 қағаздар, маркерлер.

Сілтеме:Н. В. Параскун, Е. А.Вьюшкова, Б. Қ. Абенов– Алматы, «Арман-ПВ», 2013ж., Интернет ресурстары.

 

Дағдылар

Уақыт

Мұғалімнің  іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

 

Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.

Қағаз қиындыларымен топқа бөлу, бір- бірлеріне сәттілік тілеу. 2мин

Білу

 

АКТ, СТОҮ, ДО, ОЖЕС, 5мин

1)      1) Үй тапсырмасын тексеру

2)      2) Әр оқушыға рефлексивтік карта және бағалау парағы таратылады.

 

Жаңа сабақтың тақырыбына шығу үшін мұғалім жұмбақ жасырып, қажетті ұғымдарды айқындап, сабақ мақсатын қоюға бағыттайды

Ребустар шешу арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады

Түсіну

СТОҮ, ДО,  ОБжК,

5мин

117-122 беттегі мәтінмен жұмыс, электрондық оқулық

Оқулықтан оқиды, меңгергендерін жұппен, топпен талқылайды.

 

Қолдану

СТОҮ, ОЖЕС, ОБжК, АКТ,

10мин

Мұғалім алдын ала дайындаған 3 слайдты презентациядан үш топқа  тапсырма береді

1-топ: Paint редакторын қосу, сурет ашу, сақтау

2-топ: Терезе элементтері;

3-топ: Құрал- саймандар панелі

 Бағалау парағы арқылы топты бағалайды.

 

Сергіту сәті

АКТ, 3мин

Балапандар биі

Талдау

АКТ, СТОҮ, ОЖЕС, ДО, ТжДОО, 10мин

Сурет салу  анықтамасынайқындай отыра,

1-топ: компьютерде және қолдан салынған суреттерді салыстыру(Венн диаграммасы)

2-топ: растрлық графика туралы постер,

3-топ: суреттермен жұмыс жасайтын құрылғылар.

Өзгені тыңдай отырып, өз білімін толықтырады

Жинақтау

Синтез 

СТОҮ, ОЖЕС, ТжДОО, ДО 7мин

«Ішіне- сыртына»

«Синквейн» стратегиялары

 

Оқушылар графикаға байланысты және байланысты емес сөздерді, құрал- саймандарды жинақтайды

Бағалау

Үй тапс

АКТ,

 ОЖЕС, ТжДОО, 5мин

тестік тапсырмалар орындау

1.                 Графиктік редактор Paint –ті іске қосу жолы ?

a) Іске қосу-Paint графикалық редакторы b) Іске қосу-Программалар-Стандартты-Paint графикалық редакторы c) Іске қосу-графикалық редакторы d) Paint графикалық редакторы

2.                 Графикалық редактор ?

a) Блокнот b) Word pad c) Power Point d) Paint.

3.                 Қате орындалған іс-әрекетті түзету жолы ?

a) Ластикті пайдаланамыз b) Правка-отменить іс-әрекетін орындаймыз c) Отменить d) Вставить.

4.                 Тік төртбұрышты салу құралы ?

a) Түзу сайманы b) көп бұрыш сайманы c) тік төртбұрыш сайманы d) қисық сайманы.

5.                 Суретті алғаш рет қалай сақтаймыз ?

a) Сақтау b) деп сақтау c) Файл- Деп сақтау  d) Shift С

Оқушылар интербелсенді тақтадағы тестті орындап, кейін жұпта тексеріп, интербелсенді тақтадағы дұрыс жауаптармен салыстырып, тексереді.

Сабақ соңында топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.

Алдын-ала критерий берілген бағалау парағы арқылы бағалау.

    Жиынтық бағаны

    мұғалім күнделікке

     қояды.

 

 

Бағалау критерийлері

«5»-10-8 ұпай     «4»-7-5 ұпай       «3»- 4-2 ұпай    

Топ мүшелерін бағалау

р/с

Аты- жөні

Үй тапсырмасы

Кемпірқосақ  шешу

Paint

ред-рын іске қосу Суретті ашу, сақтау

Терезе элементтері

Құрал- саймандар панелі

Топпен жұмыс

Ішіне- сыртына

5жолды өлең

Тест тапсырмалары

Белсенділігі

Барлығы

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Скачать материал
