Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Інтегрований урок "По морях по хвилях..."

Інтегрований урок "По морях по хвилях..."



Осталось всего 4 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Документы в архиве:

143 КБ Середземне море.ppt
8.82 МБ Додаток 2.mp3
5.5 МБ Додаток 3.mp3
335.57 КБ Матем +георгаф_я.docx
2.73 МБ шум моря.mp3

Название документа Середземне море.ppt

СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ
СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ
СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ
Автори: Апанасенко В., Візир М.. Плотниченко Є., учні 6 класу 2014
1 из 4

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ
Описание слайда:

СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ

№ слайда 2 СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ
Описание слайда:

СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ

№ слайда 3 СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ
Описание слайда:

СЕРЕДЗЕМНЕ МОРЕ

№ слайда 4 Автори: Апанасенко В., Візир М.. Плотниченко Є., учні 6 класу 2014
Описание слайда:

Автори: Апанасенко В., Візир М.. Плотниченко Є., учні 6 класу 2014

Название документа Матем +георгаф_я.docx

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_ba347d9.gifhello_html_17c4a67c.gifhello_html_c7a80be.gifhello_html_2907afd0.gifhello_html_1a79228e.gifhello_html_m7734f88b.gifhello_html_m7734f88b.gifhello_html_m7734f88b.gifhello_html_m7734f88b.gifhello_html_m7734f88b.gifhello_html_m7734f88b.gifhello_html_m1d61cffb.gifВІДДІЛ ОСВІТИ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
РОДИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ №36

















(бінарний урок: математика та географія 6 клас)



Автори: Шидловська В.Д.,

учитель математики,

Яндоленко Л.Т.,
учитель географії











Красноармійськ, 2014

Мета.



  1. Розвивати та закріпити вміння розв’язувати задачі на координатній площині та визначати географічні координати, напрямок та відстань на карті.

  2. Розвивати географічне мислення, графічну культуру та пізнавальні інтереси; вміння визначати можливі джерела інформації, проводити пошук інформації , аналізувати і оцінювати її достовірність.

  3. Продовжити формувати вміння аналізувати, порівнювати і узагальнювати.

  4. Вчити перетворювати інформацію з одного виду в інший; відстоювати свою точку зору, наводити аргументи, підтверджувати фактами;
    висовувати версії вирішення проблем, вибирати з запропонованого і шукати засоби досягнення мети; звіряти свої дії з метою і при необхідності виправляти помилки самостійно.

  5. Виховувати інтерес до предметів, комунікативну культуру.



Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель математики:

Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось не шуміти.

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вчителі:
Закінчіть речення:

  1. Місце розташування точки на координатній площині, на карті визначають її… (координати)

  2. . В математиці на координатній площині вісь Х, а на географічній карті…(лінія екватора)

Вчитель географії:

- Де знаходяться на географічній карті точки, які мають нульову довготу? (на нульовому, Грінвіческому меридіані)

Вчитель математики:

- Де розміщені точки на координатній площині з координатами (0;У)? (на вісі ординат, на вісі У)

Вчитель географії:

- Яку широту (північну чи південну) мають точки розташовані на карті вище лінії екватора? (північну)

Вчитель математики:

- Яку ординату (додатну чи від’ємну) мають точки, розташовані на координатній площині вище вісі абсцис? (додатну)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель географії:

Бывало, в сказках старый столб вещал богатырям:

«Пойдешь направо – конь падет, налево – сгинешь сам,

А прямо – ждет тебя успех на всем твоём пути!»

А что поможет вам теперь путь правильный найти,

Расскажет, где и почему, и что в пути вас ждет…

  • Так що ж сьогодні допомагає людям не заблукати? Що є сьогодні провідником в світі? (Карта).

  • Так, вірно. Це географічна карта.

Вчитель математики:
Згодна з вами. Але ж на карті я бачу цифри. А це вже математика. Так давайте спробуємо з’єднати ці дві великі науки. Нехай сьогодні вони допоможуть одна одній на уроці
«По морях, по хвилях…»



ІV. Презентація дослідницького проекту «Географічна широта та довгота»

Учень1. Нам добре відоме поняття «географічна широта» і «географічна довгота». А чи знаєте ви, що ці поняття виникли ще в сиву давнину для опису розмірів Середземного моря. Використовуючи масштаб карти та математичний метод ми можемо розрахувати його розміри, тобто довжину та ширину. Ми виміряли лінійкою довжину Середземного моря від Гібралтарської протоки до півострова Мала Азія, (показує по карті Середземного моря), а ширину моря по меридіану, та зробили відповідні розрахунки.

М 1 : 120000000 (М в 1 см 1200 км)

довжина 1200 * 3,2 = 3840 (км)

ширина 1200 * 1,5 =1800 (км)

Як бачимо його протяжність з заходу на схід удвічі більша, ніж з півночі на південь. Тому відстань з заходу на схід, що відповідає довжині моря, почали називати довготою, а відстань з півночі на південь, яка відповідає ширині – широтою.



Карта Середземного моря

Учень 2. Потім ми зробили розрахунки, маючи географічну широту та довготу. Визначили між якими меридіанами лежить море. Це 10 західної довготи та 37 східної довготи, тобто море протягнулось з заходу на схід на 470. Протяжність 1 по 30 паралелі дорівнює 96,5км, отже протяжність Середземного моря з заходу на схід дорівнює 4535км. З півночі на південь море лежить між 44 і 29 паралелями північної півкулі.
Протяжність моря по меридіану складає 15
0 або 10665км.

А зараз переглянемо очима туристів, що являє собою Середземне море, яке допомогло виникненню географічним поняттям широті та довготі. Додаток 1

  1. Проектуємо разом

Вчитель математики об’єднує учнів класу у три бригади (згідно кольорових якорів, які діти обрали собі на початку уроку)

і запрошує їх до конструкторського відділу суднобудівного заводу. Кожна бригада отримує завдання «побудувати корабель» згідно поданих координат (одиничний відрізок – 1см), обирає йому назву, капітана корабля і перетворюється у морський екіпаж. (Звучить музика М. Дунаєвського із кінофільму «П’ятнадцятирічний капітан» Додаток 2.mp3



Будуємо корабель

З’єднайте послідовно точки (3; - 4); (- 5; - 4); (- 6; - 1); (5; 0); (-4; - 0,75);(- 4; 2); (2; 2); (2; - 0,25); (- 2; 2); (- 2; 5); ( 0,5; 5); (0,5; 2). Домалюйте ілюмінатори, напишіть назву корабля





VІ. Мандруємо «По морях, по хвилях…»

Вчитель географії пропонує екіпажам кораблів дістатися:

  • Корабель… 430 пд.ш. 1700 сх.д. (о. Нова Зеландія)

  • Корабель… 430пд.ш. 1470 сх.д. (о. Тасманія)

  • Корабель… 230пн. ш. 1700з. д. ( о. Гавайські)

Під музику Додаток 3.mp3 кораблі вирушають у плавання (прикріпляють свій «корабель» на карті згідно наданих координат).


VІІ. Оцінювання діяльності учнів

  1. Капітан корабля оцінює роботу свого екіпажу.

  2. Вчителя підводять підсумки роботи екіпажів, підготовки та презентації дослідницького проекту.



VІІІ. Підсумок уроку

Розгадайте кросворд (Підготувала Жеребцова Тетяна, учениця 6 кл.)
По вертикалі:
1. Які географічні координати розраховують по меридіану? (довгота)
2. Ім’ям якого французького математика називають прямокутну систему координат? (
Декарт)

По горизонталі:
1. Вісь іксів? (
абсцис)
2. Географічна координата, яку розраховують по паралелі (
широта)

2



2



1









1







Домашнє завдання

На контурній карті позначте шлях ваших кораблів та обчисліть відстань між Гавайськими островами та Новою Зеландією.





57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 20.01.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров72
Номер материала ДВ-361172
Получить свидетельство о публикации