Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Математика / Конспекты / Ирационал теңдеулер және олардың жүйесін шешу
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

Ирационал теңдеулер және олардың жүйесін шешу

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы:  Иррационал теңдеулер және олардың жүйесін шешу

 Сабақтың мақсаты:

  • Ирационал теңдеулерді және олардың жүйесін шешудағдыларын бекіту.

  • Оқушылардың ақыл-ойын жан-жақты дамыту, мактематикалық сауаттылығын арттыру.   

  • Жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу, пәнге деген қызығушылы арттыру.

 Сабақтың түрі:Бекіту

 Сабақтың әдісі:Түсіндіру, есеп шығару.

Сабақтың барысы:

 І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

hello_html_2c9cd654.gifІІ. Үй жұмысын тексеру.

1.Үй есебінің орындалуын тексеру

ІІІ. Есептер шығару.

Ауызша:1.Келесі теңдеулердің қайсысы иррационал теңдеулер:

а) х+hello_html_22577e71.gif =2; б)хhello_html_6f5e8cf4.gif=11+х; в) у+hello_html_m5ad5bc80.gif=2; г) hello_html_3d61112a.gif=3; д) hello_html_4a0f20f4.gif-3уhello_html_39f1b7ec.gif=4; Ж:а,в,г

2. Функциялардың анықталу облысын табыңдар:

а) у=hello_html_m96f486d.gif; б) у=hello_html_m259f060f.gif +hello_html_2d8e30a1.gif; в) у=hello_html_m403031bf.gif +hello_html_m4f2ea39a.gif;

Жазбаша:

Ι нұсқа

ΙΙ нұсқа

Теңдеулер жүйесін шешіңіз:

1.hello_html_m6b342893.gif

а. (36;4), ә. (4;36), б. (32;6), в. (40;8), е. (30;2),

2.hello_html_64b2e828.gif

а. (10;2), (2;10), ә. (11;5), (5;11), б. (9;4), (4;9), в. (12;3), (3;12), е. (9;3), (3;9)

3.hello_html_39f8bacf.gif

а. (9;25), ә. (25;9), б. (24;8), в. (22;10), е. (25;12),

4.hello_html_m50b5fcab.gif

а. (80;15), ә. (82;17), б. (84;12), в. (81;12), е. (81;16)

5.hello_html_c9e5000.gif

А. (1;8) , ә. (7;2), б. (8;5), в. (8;1), е. (9;3)


Теңдеулер жүйесін шешіңіз:

1.hello_html_m557a5165.gif

А. (5;4), ә. (4;4)б. (3;5), в. (4;5), е. (3;6)

2.hello_html_m1e94bcd.gif

А. (25;9), ә. (22;10), б. (25;8), в. (23;11), е. (9;25)

3.hello_html_3a4f4c3c.gif

А. (4;7), (7;4), ә. (3;8), (8;3), б. (1;10), (10;1), в. (2;9), (9;2), е. (1;9), (9;1)

4.hello_html_49f1890f.gif

А. (15;3), ә. (18;2), б. (16;4), в. (17;5), е. (16;6)

5.hello_html_m50b5fcab.gif

А. (83;18), ә. (82;17),б. (80;15), в. (81;16), е. (16;81)

Жауабы: (81;16)




1

2

3

4

5

Ι нұсқа

а

б

ә

е

в

ΙΙ нұсқа

ә

а

е

б

в


ІV. Үй жұмысы.

І тарау, § 8, №125, №126, №127 тест жинағы 2010ж

Сабақтың тақырыбы:  Қайталау.

 Сабақтың мақсаты:

  • «Дәреже және түбір. Дәрежелік функция» тарауы бойынша білімдерін, біліктерін және есептер шығару дағдыларын бекіту.

  • Оқушылардың ақыл-ойын жан-жақты дамыту, мактематикалық сауаттылығын арттыру.   

  • Жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу, пәнге деген қызығушылы арттыру.

 Сабақтың түрі:Қайталау

 Сабақтың әдісі:Еесеп шығару.



Сабақтың барысы:

 І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушыларды түгелдеу.

3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1.Үй есебінің орындалуын тексеру

2.Тарауды қайталау сұрақтары:

  • а санының n-ші дәрежелі түбірі деп қандай түбірді айтамыз?.

  • Түбірдің негізгі қасиеттерін тұжырымда

  • Рационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттерін тұжырымда

  • Иррационал көрсеткішті дәреже деп қанда йдәрежені айтады?

  • Иррационал теңдеу деп қандай теңдеуді айтамыз?

  • Иррационал теңдеуді шешудің жалпы әдісін тұжырымда

  • Иррационал теңдеулер жүйесінің анықтамасын тұжырымда?

  • Иррационал теңсіздіктер деп қандай теңсіздіктерді айтамыз?


  ІІІ. Есептер шығару.

1. Өрнекті ықшамдаңыз:

А) hello_html_6d3a19bc.gifә)hello_html_1eaddde3.gifб)hello_html_m3e98b6fc.gif г)hello_html_m79fca15b.gif

2. Қысқартыңыз:

А) hello_html_597f97a0.gif ә) hello_html_58c98222.gif б) hello_html_m27497bcc.gif в)hello_html_m3e4840c5.gif


    1. Өрнектің мәнін табыңыз:

А) hello_html_3e4f3120.gifә) hello_html_205c52a9.gif б) hello_html_m28e1291a.gif

Қорытынды


 VІІ. Үй жұмысы.

2тарау, §5-11, 86-87 беттегі есеп №1-10

 



