Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Презентации / Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару .11 сынып

Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару .11 сынып

Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

10 орта мектептің

математика пәнінің мұғалімі

Исаева Зоя Қашкинбаевна

Жаңаөзен қаласы, Маңғыстау облысы

Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару. (11 сынып)

11 сынып Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы

§3 Иррационал өрнектерді түрлендіру.

Сілтеме

11-сынып Алгебра,83-88 оқулық беттері.

Мақсаты

Өтілген тақырып бойынша қорытынды жасап,оқушылардың білім деңгейін анықтау


Тақырыпты қайталау арқылы есептер шығаруды үйренеді.сабақтың мазмұнын өз бетімен аша алады, талдай алады, ой қорытуды үйренеді.

Түйінді идеялар

1) тақырыпты қайталау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.

Блум таксаномиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс – әрекеті

Білу


топтастыру

Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.Тақырып бойынша сұрақтар.

Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.


Диалог

Топтастыру әдісі


Ынтымақтастық атмосферасын құрады.

Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.

Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.

Түсіну

Сыни ойлау

Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы

Әр топқа тақырып бойынша тапсырмаларберіледі. Сұ-рақтар беріледі. Сабақ үс-тінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағ-дыланады.Мысал келтіреді.

Тақырыптың идеясын ашады.

Композициялық құрылысын табады.

Салыстырады.

Есептер шығарады.


АКТ-ны қолдану


сергіту

Сергіту сәтін ұйымдастырады.

Тақтадағы тапсырмалармен жаттығу жасайды.

Қолдану

Диалог

Оқулық

Оқулықтан тапсырмалар береді

Қатты әсер еткен жерлері.

Оқулықтан есептер шы-ғарады.№278,279,280,281, 282

Талдау











АКТ-ны қолдану

Түртіп алу стратегиясы

Тақырыпты талқылау .

Мұғалім ҰБТ-де кеңес береді

Оқушылар түртіп жазып алады

Жинақтау

АКТ-ны

қолдану


қолдану


Әртүрлі есептеу үшін есептер ұсынады (салыстырыңдар)

Есептерге қасиеттерді қолданып қалай есеп шығаруға болады?.

Білімдерін қолданып есеп құрастырады.



Үй тапсырмасын береді.

Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейінанықтайды.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау



Арнайы парақша таратады Критерийлер бойынша жауап алады

Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.

Иррационал өрнектерді түрлендіру тақырыбы бойынша бағалау критерийі

Рубрикатор

Критерии

Дескриптор

Баллдар

Тапсырма баллы

hello_html_m7b19e392.gif

hello_html_6e9cb88.gif

hello_html_m2d454515.gif

Қысқаша көбейту формуласын қолдана алуы

Қысқаша көбейту формуласын тани алуы

0

2

Иррационал өрнекті түрлендіре алуы

1

n-ші дәрежелі түбірдің қасиеттерін қолданып,тапсырманы дұрыс есептейалуы

2

Көбейткіштерге

жіктей алуы

Тәсілдерді білуі

Топтау тәсілін қолдана алуы

0

2

Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығара алуы

1

Толықтай көбейткіштерге жіктей алу

2

Бөлшектерді қысқарта алуы

Формулаларды қолдана алуы

Қысқаша көбейту форму-лаларын қолдана алуы

0

4

Есеп жартылай,яғни есеп аяқталмаған

2

Есеп дұрыс шықты

4

Бөлімдегі иррационалдықтан құтылу

Ережелерді білуі

Есеп мүлдем шықпаған

0

2

Тапсырма жартылай шыққан

1

Иррационалдықтан құтылған,есеп толық

2


0-3 қанағаттандырарлықсыз 4-5 қанағаттандырылған

6-8 жақсы 9-10 үздік

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy
