- 06.10.2020
- 654
- 4
4-сабақ.
Сабақтың тақырыбы: Қыс. Дыбыс және әріп.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді мәнерлеп, дұрыс оқуын жетілдіру. Дыбыс және әріп туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: сюжетті сурет.
Сабақтың барысы:
I. Бағдарлау-мотивациялық кезеңі.
Мұғалім оқушылардың назарын әртүрлі дыбыстарға аударады (судың гүрілі, құстардың шуылы, т.б.)
Оқушылармен бірге А-а-а дыбысын қайталап айтып, оны сырттан шыққан басқа дыбыстармен салыстырады. Мұғалім тіл дыбыстарының ерекшелігін, оның жазуда әріппен таңбаланатынын түсіндіре отырып, жаңа тақырыпты хабарлайды.
II. Операционалдық-орындаушылық кезең.
Оқулықпен жұмыс.
9- жаттығу.
1. Жүсіпбек Аймауытовтың "Қыс" өлеңін оқушыларға мәнерлеп оқыу, мазмұны бойынша сұрақтар қою.
2. Өлеңді оқушыларға кезекпен оқыту.
- өлеңде жылдың қай мезгілі суреттелген?
5. Қарамен жазылған сөздерде неше дыбыс, неше әріп бар?
Ереже: сөз дыбыстан құралады. Дыбыстар азуда әріппен танбаланады. Дыбыстарды айтамыз, естиміз. Әріптерді көреміз, жазамыз.
4. Сөздік жұмысы:
Қылаулатқан - қардың ұшқындап жаууы.
мүсін -дене
қызыл шұнақ қызыл - бет қаратпайтын аяз "Кім жылдам" дидактикалық ойыны.
Берілген әріптерден сөз құра: а, с, м, л, р, к, ж, е.
10- жаттығу берілген тапсырмалары бойынша орындалады.
III. Рефлексиялық-бағалау кезеңі.
Төмендегі сөздерді тиісті әріптермен толықтыр.
Алм.. .рт, өр.. .к, көш..., ж.. .зім, көз...лдірік.
Бағалау.
"5" - барлығын дұрыс орындаса, "4" - бір қате жіберсе, "3" - 2-3 қате жіберсе қойылады.
Осы шкала бойынша оқушылардың өздері бірін-бірі бағалауға болады.
ҮІ. Қорытынды бөлім.
Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.
ҮІІ. Бағалау.
Оқушылардың еңбегін мадақтау.
Настоящий материал опубликован пользователем Маштиева Баян Зиядиновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалучитель математики и информатики
Файл будет скачан в форматах:
Материал разработан автором:
Бакенова Зарина Азаматовна
Педагог дополнительного образования
Об авторе
Цвета на казахском, Қазақ тіліндегі түстер
Карточки для введения и закрепления темы "Түстер". Карточки с цветами для занятий с дошкольниками, 1 классом и обучающимися начального уровня.
– Лаконичный дизайн – оформление не будет отвлекать обучающихся от самого материала;
– Печатный формат – карточки можно (и даже нужно) отпечатать с друх сторон для отработки новой лексики;
– Ничего лишнего – набор из 12 основных цветов для отработки темы
_________________________________________________________________________________
"Түстер" тақырыбын енгізуге және бекітуге арналған карточкалар. Мектеп жасына дейінгі балалармен, 1-сынып оқушыларымен және бастауыш деңгейдегі білім алушылармен сабаққа арналған түстері бар карточкалар.
- Қысқа дизайн-Дизайн студенттерді материалдың өзінен алшақтатпайды;
- Баспа форматы - жаңа лексиканы пысықтау үшін карточкаларды екінші жағынан басып шығаруға болады (және тіпті қажет) ;
– Артық ештеңе жоқ-тақырыпты пысықтауға арналған 12 негізгі түстер жиынтығы
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді мәнерлеп, дұрыс оқуын жетілдіру. Дыбыс және әріп туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: сюжетті сурет.
Сабақтың барысы:
I. Бағдарлау-мотивациялық кезеңі.
Мұғалім оқушылардың назарын әртүрлі дыбыстарға аударады (судың гүрілі, құстардың шуылы, т.б.)
Оқушылармен бірге А-а-а дыбысын қайталап айтып, оны сырттан шыққан басқа дыбыстармен салыстырады. Мұғалім тіл дыбыстарының ерекшелігін, оның жазуда әріппен таңбаланатынын түсіндіре отырып, жаңа тақырыпты хабарлайды.
II. Операционалдық-орындаушылық кезең.
Оқулықпен жұмыс.
9- жаттығу.
1. Жүсіпбек Аймауытовтың "Қыс" өлеңін оқушыларға мәнерлеп оқыу, мазмұны бойынша сұрақтар қою.
2. Өлеңді оқушыларға кезекпен оқыту.
- өлеңде жылдың қай мезгілі суреттелген?
5. Қарамен жазылған сөздерде неше дыбыс, неше әріп бар?
Ереже: сөз дыбыстан құралады. Дыбыстар азуда әріппен танбаланады. Дыбыстарды айтамыз, естиміз. Әріптерді көреміз, жазамыз.
7 243 887 материалов в базе
Вам будут доступны для скачивания все 220 573 материалы из нашего маркетплейса.
Мини-курс
2 ч.
Мини-курс
2 ч.