Түсіну
5 мин
1:35-1:40
|
«Күзгі ағаш»- «Құнды»
ағашқа айналады. Бәріміз осы ағаш сияқты құнды білім алайық.
Бүкіл сыныптың жұмысы:
Сабақтың мақсатын
түсіндіру, бағалау туралы түсіндіру.
|
Мұғалім сабақты
жалғастырады
|
Түсінбеген жерлерін сұрау
|
Тапсырма:
20 мин
1:40-2:00
|
Тапсырманы түсіндіру:
1. Әр топ өздеріне
берілген сұрақтарға жауап іздейді.(әрбір жауап фишкамен бағаланып отырады)
2. Интерактивті тақтадан
слайдтар арқылы грамматиканы талқылау. Түсінгендерін топпен бірлесе қағаз
бетіне түсіру.(топтан бір оқушы шығып қорғайды.)
3. Жаңа сөздерді қолдана
отырып, әр топ екі сұрақтан құрастырып, қарсы топқа сұрақтарын қояды.
4.Дарынды оқушымен жұмыс:
Алдын ала берілген тапсырмасын қорғайды.Тақырып бойынша шағын әңгіме жазыу,
оны талдау.
Сергіту сәті:
Күзгі суретші бояды
даланы,
Жасыл, қызыл, сары түске.
Молшылық айлары – күз,
Бізді тойғызды жеміске.
5.3-жаттығу.Адасқан
сөздерді өз орнына қойып , сөйлемді дұрыс құрастырып, сөйлем мүшелеріне
талдау.Тақтамен, дәптермен жұмыс. Бәрінен бұрын жаттығуды орындап қойған
дарынды балалар , басқаларға көмектеседі.
|
Тапсырманы қалай орындау
керектігін түсіндіреді. Жауаптарына сәйкес фишка алып отырады.
Мұғалім жұмыстарын
тексеріп жүреді.
Оқушылар дәптерлеріне
және тақтаға жаттығуды жазады.
|
Оқушылар бірлесе
жұмысжасайды , ақылдасады , бір келісімге келеді.
Фишкалар жинап сабаққа
қатысады.
|
Талдау:
2:00-2:05
|
Бағалау критериилерін қайталап
түсіндіру:
Сабақ барысындағы жинаған
фишкаларын қорытындылай отырып, оқушылар өздерін бағалайды.
|
Мұғалім талдайды, Әмина
көмектеседі.
|
Орындарында отырып,
өздеріне баға береді
|
Сабақтың мақсатына оралу:
Қорытынды (жинақтау)
|
Бастауыш, баяндауыш,
анықтауыш деген сөздер шығатын сөзжұмбақтарды шешеу.Үш топ бірлесе отырып
шешеді.
Нені білемін? Нені білгім
келеді? Нені үйрендім? сұрақтарына жауап жазу.
|
Мұғалім тыңдайды ,
сұрақтар қояды.
|
Оқушылар сөзжұмбақты
бірлесіп толтырады, тақтаға іліп, айтып шығады.
|