Сабақ жоспары:
|
Уақыты:920-1035
|
Пәні: қазақ тілі
|
Сынып:7
|
Сабақтың
тақырыбы: Осенью
Сабақтың түрі:
пресс - конференция
Сабақтың
әдіс-тәсілі: сұрақ - жауап , көшбасшыны анықтау
Талантты және
дарынды балалар: Дария, Батыржан және т.б оқушылар сыни тұрғыдан бағалайды.
|
Пәнаралық
байланыс: орыс тілі , биология
|
Негізгі түсініктер: Күз туралы, грамматикалық тақырып
:Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі туралы білімдерін тексеру
|
Өткен сабақпен байланысы: өткен сабақтарды қайталау
|
Бағалау:
- Бақылау
- Сыни тұрғыдан
оқушылар өздерін бағалайды
- Сапалы білімді
бағалау(оқуылар комментариясымен)
|
|
|
|
|
|
|
|
Өлшемдік ойлау қабілеті: 6 «А»,
Сабақтың мақсаты: Жалпы «Күз»
модульі бойынша алған білімдерін сұрақтар қою арқылы қайталау, білімдерін
жүйелеу.
|
Оқушы жетістіктерін сыни тұрғыдан бағалау
|
Көрнекілік:
|
Уақыты
|
Жұмыстың түрі
|
Мұғалімнің рөлі
|
Оқушының рөлі
|
Басталуы:
10 мин
9:30
– 9:40
|
Сынып оқушыларымен
амандасу.
Оқушыларды түгендеу
Ынтымақтастық
атмосферасын құру: Ол үшін оқушыларды топтарға түрлі түсті конфеттер таратып
бөлу.Түсті конфетерді алған оқушылар өз топтарына бірігіп сабаққа кіріседі.
|
Мұғалім сабақты
бастайды.Бүгінгі сабақта сыныптың көшбасшысын анықтайтынын айтады.
|
Оқушылар топтарға
бөлінеді.
|
Түсіну
20 мин
9:40
– 9:45
|
Бүкіл сыныптың
жұмысы
Топтарға бөлінген
оқушылардың ішінен үш оқушыны бағалаушы деп таңдап аламыз.Бірінші топ ортаға
шыққанда басқа топ мүшелері сұрақтар қояды.
|
Мұғалім сабақты
бақылайды.
|
Оқушылар топтарға
сұрақтар қояды
|
Қолдану
Тапсырма:
20 мин
9:45 – 10:20
|
Тапсырманы
түсіндіру:
Сабақ барысын
мұғалім түсіндіріп болған соң оқушылар топтармен бірге ортаға шығып басқа
сыныптастарының сұрақтарына барынша ғылыми тілмен жауап айтуға тырысады.Әр
бір сұрақты оқушылар арасынан шыққан бақылушылар бір балмен бағалап үш
оқушыдан тұратын топ ішіндегі оқушының қайсысы көп жауап беретінін анықтап
топ ішінен көшбасшыны анықтайды.(яғни бұл жерде бағалау оқушының сыни
тұрғыдан бағалауы)
|
Мұғалім жалпы
сыныпқа басшылық жасап отырады.
|
Оқушылар сұрақтар қойып,бағалаушылар
сұрақтарға бал беріп топ ішінен көшбасшыны анықтайды.
|
Талдау
10 мин
10:20
– 10:30
|
Сабақ барысында
оқушылар жауаптарын талдау.
|
Мұғалім тыңдайды
|
Оқушылар жауаптарын
талқылайды
|
10:30-10:35
Қорытынды(жинақтау):
Бағалау:
|
«Күз» модульі
бойынша алған білімдерін жүйелейді.
|
|
|
Рефлексия
|
Бұл сабақ басқа
сабақтан ерекше.Өйткені бұл сабақта мұғалім емес оқушылар өздері сыни тұрғыдан
бағалайды.Тәлім топ ішінен көшбасшыны анықтайды.Мұғалім тек бақылаушы,басшы.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|