Сыныбы
|
Күні
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сан есімді қайталау
|
Мақсаты
|
Мақсаты:Сан есімдерді қайталау, алған білімдерін кеңейту
|
Күтілетін нәтижелер
|
А.Күрделі
сан есім сөздерді жазады.
В.Сөйлемнің
ішінен сан есімді табады, сөйлем құрайды.
С:
Сөйлемдерге тиісті сан есімді қояды,ой-өрісі кеңейді.
|
Керекті жабдықтар
|
Оқулық,
флипчарт, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және т.б.
|
Сабақтағы тапсырмалар
|
№3,4,5,6,7,8
|
Сабақтың әдіс тәсілдері
|
«Стикердегі диалог» «Ыстық орындық»
«бағдар картасын»
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыты
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы
әрекеті
|
Кіріспе
|
10 минут
|
К:-психологиялық
дайындық
Топқа бөлу «Сөздер» арқылы сан есім,сын есім, зат есім
-«Стикердегі
диалог»
Топқа бөлінуге сөздер
таратады. Стикердегі диолог парақшасын үлестіреді.
|
Сөздер арқылы сөз таптарына байланысты топқа
бөлінеді. Сұрақтарға тізбектелген тәсілмен жауап беріп жалғастырады. Оқушылар
өздерінің білімдерін көрсетіп, қойылған сұраққа дұрыс, тез жауап беруге машықтанады.Бағдаршам
арқылы өзін-өзі бағалайды.
|
Тұсаукесер
|
|
Табыс критерийі:
А.Күрделі
сан есім сөздерді жазу.
В.Сөйлемнің
ішінен сан есімді табу, сөйлем құру.
С:
Сөйлемдерге тиісті сан есімді қою.
Т:Бейне
жазба «Сандар сөйлейді»
Табыс критерийімен
айтып, бейне жазба көрсетеді.Сандардың сырына үңіледі.
|
Табыс критерийімен танысады, Бейне жазба
көреді. Жаңа ақпараттар ала отырып , білімін тереңдетіледі. Тез оқып, дұрыс
жауабын таңдауға машықтанады. Есте сақтау қабілеті артады.
Есту қабілеті, зейіні, ынтасы артады.
|
Негізгі бөлім
|
20 минут
|
Н:Жұптық
жұмыс:
1-жаттығу,2-ж
-сергіту сәті
Топтық жұмыс:
-4-ж көп нүктенің орнына тиісті сан есімдерді қойып сөйлемді көшіріп
жаз
-Таныстырылым(постер қорғау) қорғау
5-ж
Жұптық жұмыс
береді.Сергіту сәтін жасайды.Топтық әңгіме 4-жаттығуды орындайды, тиісті сан
есімдерді қояды.Ребусты шешіп шыққан сөзге постер қорғайды.Өзара бағалауды
ұсынады.
|
Жұптасып сөздердің ішінен сан есімдерді теріп
жазады, сан есімдерді қатыстырып сөйлем құрайды.Нешеу? сұрағына жауап беретін
сөздерге сөйлем құрайды.
Топтық жұмыста бір –бірімен келісе отырып
көп нүктенің орнына тиісті сан есімді қойып көшіріп жазады. Оқушылардың
сөздік қоры молаяды.
Сөз тіркестерін құра біледі, сөйлеуге
үйренеді.
Жетісу тақырыбына постер қорғайды.Екі
жұлдыз,бір ұсыныс арқылы өзара бағалайды.
|
Қорытынды
|
15 минут
|
Қ:үйге
тапсырма 3-жаттығу
-«Ыстық орындық» бір оқушы шығады, қалғандары сұрақ қояды
-арнайы білім беру қажеттілігі бар оқушы «бағдар картасын» орындайды
«Сыйлық»
-«Кері байланыс
күнделігі»
Мүғалім үйге тапсырма береді.Әр топтан бір
оқушы шығып (3 сұрақ)сұрақтарға жауап береді. «Сыйлық» әдісі арқылы
бағалайды.Аббқ бар оқушыға бағдар картасы ұсынылады.Кері байланыс күнделігі
таратады.
|
Үй тапсырмасын алады.
Оқушылар деңгейіне қарай тапсырмаларды
орындайды.Оқу жетістіктерін бағалайды.Аббқ бар оқушы бағдар картасын ұсынады.
Кері байланыс күнделігін толтырады.
|
|
|
|
|
|