Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)

библиотека
материалов

hello_html_m2109dcbf.jpg


Оңтүстік Қазақстан облысы

Төлеби ауданы

Жаңа-ұйым шағын жинақты жалпы орта білім беретін мектебі


Бастауыш сынып мұғалімі: Карабалаева Карлыгаш Амантайкызы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: математика Сыныбы: 3-сынып

Жазбаша қосу және азайту 249+376 және 625 -376

2.Сабақтың мақсаты:

Диалогтік оқыту тәсілі арқылы оқушылардың үш таңбалы сандарды қосу мен азайтудың ауызша тәсілдерін жетілдіру.Отырып, жұптасып, топта жұмыс жасатып, білімін дұрыс пайдалана алуын анықтау. Сын тұрғысынан ойлау арқылы бұрын білетін ақпаратпен байланыстырып есептер шығаруға дағдыландыру

Қолданылатын

әдіс-тәсілдер:

««Шаттық шеңбері» әдісі, «Ой қозғау» әдісі, «Кім жылдам?» жеке тапсырма, кері байланыс

Қажетті

құрал-жабдықтар:

Көбейту кестесі, қосымша тапсырма

3.Күтілетін нәтиже:

  • Деңгейіне қарай амалдарды ретімен орындайды.

  • Есептерді шығаруда (шартын,сұрағын,шешуін, жауабын )толық жазып, топта жұмыс жасайды

  • жұптық, топтық жұмыстарда оқушы өздігінен ізденеді, ойланады, тұжырым жасайды, пікірін білдіреді.

Үлгерімі: 100  Білім сапасы: 60

4.Сабақтың барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Іске асырылатын тәрбие бағыттары

I.Ұйымдастыру кезеңі:

2-минут

Сыныппен сәлемдесу.

Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Шаттық шеңбері » әдісі арқылы бір-біріне болашақта кім болатыны жөнінде армандарын айтуды сұрайды

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.

Олар шеңбер құрып , бір-біріне болашақта кім болатыны жөнінде армандарын айтады.

Рухани –адамгершілік тәрбиеге байланысты білімдерді үйрету


2-минут





2-минут






3-минут



1. Топқа бөлу:

Оқушыларға қалдықпен және қалдықсыз бөлінетін бөлінгіштер арқылы жұп және тақ болып топқа бөлемін.


2.Үй жұмысын тиянақтау

Слайд арқылы үй жұмысын бірін- бірі тексереді.

5 есеп Бос тор көзге тиісті санды тауып жаз.

380 см = м см 4м 8дм = см

60дм = м 630см = м дм

8м 3см= см 5м 3дм 6см = см


3. «Ой қозғау» Теңдеуді шеш

Х+324=892 Х-324=468

Оқушылар қалдықпен және қалдықсыз бөлінетін бөлінгіштер арқылы топқа бөлінеді

I-топ жұп

II-топ тақ

Отбасы  тәрбиесі

Ата –аналарды оқыту,бала тәрбиесінде олардың психологиялық-педагогикалық құзыреттіліктерін және жауапкершіліктерін арттыру.

II. Жаңа сабақты

түсіндіру:

35- минут

4. Жаңа сабаққа шолу:

Тақтаға үштаңбалы сандарды қосу және азайтуға байланысты мұғалімге көмектесу арқылы жаңа сабақту түсіну.


3 “Кім жылдам?” Жұптық жұмыс .

Өрнек түрінде жаз мәнін тап

5 минут

а) 783 және 248 сандарының айырмасынан 535 санын азайту


ә)а және 367  сандарының айырмасына 425 санын қосу, мұндағы

а= 367 ; 592


5.8 Деңгейлік тапсырма 10 минут

I деңгей бірінші бағананың екі қатарын 2 ұпай

II деңгей бірінші бағананы толығымен және екінші бағананың бір қатарын 4 ұпай

III деңгей екі бағананы толығымен 6 ұпай


6.Cергіту сәті 3 минут


7. Есептерді шығар

Топтық жұмыс 10 минут

Жылыжайға 145түп қызылша көшеті, одан 278 түп артық қияр көшеті отырғызылды және қияр көшетінен 157 түп кем қызанақ көшеті отырғызылды. Жылыжайға неше қызанақ көшеті отырғызылды?



8.Шығармашылық жұмыс: 3ұпай

7 Р=(3+3)х2=12см S=3х3=3см2

Өзбеттерінше есептеп шығарады.

Шығарған есептердің қатесін тексереді.Жұптық жұмыста бір бірімен ойласып шығарады.Шығармашылық жұмыста дарынды оқушыларым өз деңгейлерін байқатады.

Зияткерлік тәрбие, ақпараттық мәдениет тәрбиесі біліммен толығуын ұйымдастыру

III. Бағалау.

2-минут

Жинаған балдарына қарай бағаланады.

Деңгейлік тапсырмалар арқылы өз өздерін бағалайды.

Көпмәдениетті және  көркем-эстетикалық тәрбие.

IY.Үйге тапсырма:

1-минут

6 8 (ә)

Берілген тапсырманы күнделіктеріне жазады.

Отбасы  тәрбиесі
өмірлік табыстарға жетудің басты тәсілі екенін қалыптастыру

YI. Кері байланыс.

(оқушы тарапынан

рефлексия)

2-минут

Бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы немесе сұрақтары болса стикерге жаздырамын


Кері байланыс тақтайшасына сұрақтары болса жазады

Зияткерлік тәрбие, ақпараттық мәдениет тәрбиесі қалыптастыруға үйрету

5. Қортындылау:

Осы сабақ бойынша сыныптың үлгерімі мен білім сапасын шығарады және оны күтілетін нәтижемен салыстырады.



6. Түзету. (Рефлексия) Мұғалім тарапынан кері байланыс

1.Жеке жұмыс


Оқушылар тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды.






hello_html_m14aa3cba.jpghello_html_4de0e632.jpg



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 01.12.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров105
Номер материала ДБ-405960
Получить свидетельство о публикации