Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Қысқа мерзімді жоспар "Бетпақдала"

Қысқа мерзімді жоспар "Бетпақдала"


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу Мерзімі:12.03.15 Сабақтың тақырыбы: Бетпақдала . Ақселеу Сейдімбек. Сабақтың мақсаты: ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып, жаңа деректер ашуға жағдай туғызу,мәтіннің тақырыбы мен идеясын ашу, автор шеберлігін тануына көмектесу, өлеңді теориялық жағынан талдай білуге үйрету; Күтілетін нәтиже: жануарларды қамқорлыққа алады. өзіндік пікір қалыптастыруына жол ашады. Әдіс тәсілдер: топпен жұмыс, сурет салу. Үш жақты күнделік. Автор орындығы. Негізгі дерек- көздер: Оқулық. Атамұра.қима парақшалар, суреттер.

Уақыт

Сабақ кезеңдері


Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының

Іс-әрекеті

Бағалау

ресурстар

3мин























7мин











3 мин


Ұйымдастыру



















Топтастыру





Үй тапсырмасы











Фиш-боун әдісі


Сәлемдесу. Сабаққа дайынсыңдар ма? Психологиялық дайындық











Фигуралар арқылы бөлу



«Арқарға мүйіз неге керек?» мәтінін мазмұнын айтады.

1.Мәтін не жайлы? 2.Қошан неге қуанды? 3.Қошан атасына қандай сұрақтар қойды?

Сәлемдесу

дайындыз.



Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Топқа бөлінеді



Әр топтан 2-3 оқушы мәтіннің мазмұнын айтады.

Жауаптарын жазады.

қорғайды























смайлик









смайлик
























оқулық









постер

2 мин





2 мин

















Қызығушылығын ояту



Миға шабуыл

Тапсырма:

«Аңыз» деген не?





Табиғат туралы білімдерін еске түсіріп, ойланады.


Оқушылардың жауаптары



Табиғат тұтастығын сақтау жөнінде ұсыныстар айтып, оның мәнділігін дәлелдеңдер.

Ұсыныстарды әр түрлі үлгіде, яғни сызба, жоба, кесте, сурет, модель түрінде берулеріне болады.

Өзін өзі бағалау








суреттер

слайд



оқулық


15мин





















5мин















































1мин

Оқулықпен жұмыс



















Қызығушылығын ояту













































Сергіту сәті

Мәтінді түсіндіремін.

Хан жарлығы мен ел-жұрттың әрекеті табиғатты қандай жағдайда душар етті?

Құнарлы жердің бетпақ далаға айналуының себебі неде?

«Автор орындығы»













































Қара жорға





Оқушылар мәтінді оқиды.

Сұраққа жауап табады.











а) Жер бетінде бар түп жусан қалмасын!

Кімде кімнің өрісі мен жайылысынан бір тал жусан көрсем, менен жақсылық күтпесін!

Мені таныдыңдар ма? Мен кіммін?

ә)Уа, хан ием , — ашу дұшпан, ақыл дос, сабаңа түсіп, сабыр сақта.

Мені таныдыңдар ма, балалар!

Мен кіммін?



билейді







смайлик















смайлик



оқулық



оқулық















А3

4мин









2мин





2мин





1мин

Ой толғаныс









Рефлексия





Бағалау





Үйге тапсырмасы

Үш жақты жазу күнделігі».







Стикер тарату.





Бағалау парақшаларын қорытып бағалау

Мазмұндама жазуға жоспар түзу. Сурет салу.

Сұрағы Қажеттілік Менің пікірім





Не білдім? Не білем? Не білгім келеді?




смайлик















Бағалау парақшасы




Постер Кеспе кағаздар





стикер











оқулық






















































Автор
Дата добавления 16.10.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров396
Номер материала ДВ-067850
Получить свидетельство о публикации
