Инфоурок География Другие методич. материалыЫсқа мерзімді жоспар "Корея Республикасы"

Ысқа мерзімді жоспар "Корея Республикасы"

Скачать материал

Тізбектелген сабақтар топтамасындағы қысқа мерзімді жоспарлау.

Тақырып:  §13 Корея Республикасы

Мектеп: №17 ОМ

Күні:

Қатысушының саны: 12

Қатыспағандар:

Пән: география

Мұғалімнің аты-жөні: Купеев Е.С.

 

 

Сынып: 11 «Ә»

Оқу мақсаты:

 Азияның жаңа индустриялы елдері, соның ішінде Корея Республикасы туралы білу,

табиғат жағдайлары мен табиғат ресурстарының басты ерекшеліктерімен танысу.

Оқу мақсаты/Күтілетін нәтижелер:

Барлығы: Корея Республикасын қысқаша сипаттап бере алады.

Көпшілігі: Картамен жұмыс жасап, Азияның жаңа индустриялы елдерін таба алады.

Кейбіреулері:Картамен жұмыс жасай отырып  Корея Республикасының табиғат жағдайларын, эканомикасын ажыратып айта алады.

Тілдік мақсат:

 

Оқушылар: Кореяның геосаяси жағдайының ерекшеліктерін атаңдар. Азиядағы халық  тығыздығын көрсететін карта бойынша елдегі халықтың орналасу ерекшеліктерін атаңдар.

Негізгі сөздер мен тіркестер: вона, Чеджудо, Пусан, Хундай, дэу, киа, АПЭК.            Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Корея Республикасы экономикасының өркендеуіне қандай фактор себепші болды. Қазақстан мен Корея арасындағы қарым-қатынас қалай дамуда?  

 Жобалау: .

Алдыңғы (бұрыңғы) оқыту/предшествующие обучение

Түркияның табиғат жағдайларының басты белгілерін атағдар ? Түркия халқының урбандалу дәрежесі не, үлкен қалалар агломерациясының пайда болуына не әсер етеді? Түркияда туристік салалар дамуына не себепші болды?

Ж о с п а р

Жоспар уақыты

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Кіріспе

5 минут

Ұйымдастыру:

1.Сынып оқушыларына  жағымды ахуал туғызу.

2.Топқа бөлу: смайликтер арқылы топқа бөлінеді. 

Мұғаліммен амандасып, бір-біріне жақсы тілектер айтып топқа бөлінеді.

Бармақ арқылы бағалау  

 (1 минут)

 

Әр түрлі түске боялған қағздар

Презентация

7 минут

І. Сыни тұрғыдан ойлауға «Түрткі, сынақтан өткізу, қайта бағыттау» сұрақтары

Азияның жаңа индустриялы елдерін атаңдар? Оларға тән басты белгілер қандай? Дүниежүзінің саяси картасында Корея Республикасы қашан, қандай жағдайларда пайда болды?

Өздерінің білімдрін ортаға салып, сұрақтарға жауап береді.

Мадақтау арқылы бағалау  (1 минут)

 

11 сынып оқулығы. Дүниежүзілік саяси картасы. флипчарт

Негізгі бөлім

20 минут

ІІ. Жаңа сабақ: Топтық жұмыс «ұшақ» әдісі.

3 топқа бөлу арқылы тапсырмаларды орындайды. Картамен жұмыс жасай отырып, Корея Республикасының табиғат жағдайлары мен ресурстарына, халқына, экономикасына, сыртқы экономикалық байланыстарын талқыға салады.

Топ пікірлері тыңдалады.

 

Топбасшыларын сайлап, берілгн тапсырманы орындайды.  Оқушылар мұғалімнің жоспар бойынша қысқыша шолуын тыңдап, өздері жоспар бойынша толық сипаттама береді:

        Корея Республикасының құрамына кіретін жерлерге сипаттама беріледі:

а) жер бедерінің басты ерекшеліктері;

ә) пайдалы қазбалары;

б) климат жағдайы, климаттық көрсеткіштері;

в) ішкі суларының маңызы;

г) өсімдік жамылғысы туралы сипаттама беруде оқулық материалдарына сүйенеді.

Халқы туралы сипаттама мынадай жоспар түрінде беріледі де, оқулық материалдарына сүйенеді.

Бақылаушының  бағалау парағы

Мадақтау.  

 (3 минут)

 

11 сынып оқулығы. Дүниежүзілік саяси картасы. флипчарт

Рефлексия

13 минут

ІІІ.Сабақты бекіту:

1. Корея Республикасының геосаяси жағдайының басты ерекшелігі қандай?

2. Корея Республикасы экономисының өркендеуіне қандай фактордың әсері болады?

3. Қазақстан мен Корея арасындағы қарым-қатынастар қалай дамуда?

Білгендерін талқылап, түсінбеген жерлерін кері байланыс қағазына жазады.

Топ болып жинаған ұпай сандарын есептеп бағаларын алады.

Бақылаушының  бағалау парағы  

 (3 минут)

Мұғалімнің бағалауы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 сынып оқулығы. Дүниежүзілік саяси картасы. флипчарт

 

 

Қосымша ақпараттар

Дифференциация

Қатысушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?

Анағұрлым дағдысы қалыптасқан қалыптасушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – қатысушылардың білімін/прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (қорытынды бағалау идеясы)

 

 

Пән аралық байланыс:

 

 

 

Үйге тапсырма: § 13 Корея Республикасы

Бұл орында өз сабағыңыз бойынша бақылау барысын жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанда жазылған сұрақтарға жауап бере өз сабағыңыз бойынша жазыңыз.

Рефлексия

Оқыту/сабақтың мақсаттарына жете алдыңыз ба?

Бүгін қатысушылар нені үйренді?

Оқуда атмосфера қалай болды?

Менің диффиринциленген әдіс-тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?

Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?

 

Қорытынды  бағалау

 

Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1:

2:

Сабақты жақсартуға мүмкін болатын екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1:.          2:

Сынып/аудитория жайында мен қандай жаңалық білдім, сонымен қатар жеке қатысушылар туралы не білдім, менің келесі сабақты өткізуіме осы аталғандар қалай әсер етеді/қалай көрініс табады?

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ысқа мерзімді жоспар "Корея Республикасы""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Логист

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
