|
1
|
|
Сабақ
өтілетін күні: 20.01.2016 ж
Орыны:
информатика каб.
|
Барлық
оқушы саны: 17
Қатысқаны:
17
|
|
2
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Суреттің үзінділерін ерекшелеу. Суреттің
үзінділерімен жұмыс. Графиктік ақпаратты өңдеу (бейнелерді масштабтау,
трансформациялау), баспаға дайындау. Баспадан
шығару.
|
|
3
|
Жалпы
мақсаттары
|
Оқушыларға
суреттің үзінділерін ерекшелеуге, суреттің үзінділерімен жұмыс істеуді, графиктік
ақпаратты өңдеу (бейнелерді масштабтау, трансформациялау), баспаға дайындауды
үйрету.
|
|
4
|
Әдіс-тәсілдер
|
Топпен
жұмыс, сұрақ-жауап, сергіту сәттері.
|
|
5
|
Көрнекіліктер
|
Интерактивті
тақта, компьютер, сызба кесте.
|
|
6
|
Дереккөздері
|
6 сынып
информатика оқулығы.
|
|
7
|
Оқу нәтижесі
|
Сұрақтарға
жауап беру арқылы диалогқа түседі, топтық жұмысқа қатысуда өз идеяларын
сенімді түрде білдіреді, бір-біріне көмектесе отырып, компьютерге графикалық ақпараттарды
жазуға үйренеді.
|
Сабақтың барысы
|
уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
|
Ұйымдастару
|
3 мин
|
Оқушыларды
жылы жүзбен қарсы алу, түгендеу, «Бүгінгі көңіл –күйім қандай?» тренигін
ұйымдастыру.
|
Сәлемдесіп,
бір-біріне жылы лебізін білдіру. Бүгінгі күнгі көңіл-күйлерін айтады.
|
Қолдау
көрсету
|
|
Үй
тапсырмасын тексеру
|
5 мин
|
Оқушыларға
сұрақ қоя отырып , үй тапсырмасына шолу жасау.
|
Оқушылардың
әр-қайсысы үй тапсырмасынан оқылған материалдарға қатысты сұрақ қою керек.
Оқушылар жеке, диалог құру арқылы ойларына нақты жауап береді.
|
Жарайсың
т.б
|
|
Қызығушылығын
ояту
|
5 мин
|
Оқушылардың
электрондық оқулықты көрсету арқылы жаңа сабақты меңгеруге дайындық жасайды.
|
Материалдармен
танысып, инсерт әдісін қолданады.
|
2 жұлдыз
1 тілек
|
|
Жаңа сабақты
түсіндіру
|
15 мин
|
Топтарға
бөлінеді. Жигсо әдісі
|
Оқушылар
қойылған сұрақ төңірегінде топпен ақылдаса отырып,өз ойларын сындарлы түрде
ортаға салып, өз ойларын айтады.
|
«бес
бармақ» ишарасымен бағалау
|
|
5 мин
|
Оқушылар
жекелей компьютермен практикалық жұмыс орындайды.
|
Оқушылар
тақырып төңірегінде негізгі идеялары бойынша ойларын ортаға салады. Өз көзқарастарын
білдіреді.
|
Өздері бағалайды.
|
|
Сергіту
сәті
|
2 мин
|
Көз
жаттығуларын
|
Оқушылар
көз жаттығуларын өздері жасайды.
|
ынталандыру
|
|
Сабақты
қорытындылау
|
3 мин
|
Оқушыларға
бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қойылады.
|
Оқушылар
қойылған сұрақтарға жекелей жауап береді.
|
ынталандыру
|
|
Бғалау
|
2 мин
|
Сабақ
барысындағы тапсырмаларды бағалаумен қатар, мұғалім суммативті баға қояды.
|
Баға
қояды.
|
Суммативті
және формативті бағалау
|
|
Кері
байланыс
|
3 мин
|
Ыстық
микрафон
|
Оқушылар
бүгінгі сабақта үйренгендерін айтады.
|
|
|
Өткенге
шолу
|
2 мин
|
Суреттің
үзінділерін ерекшелеу. Суреттің үзінділерімен жұмыс. Графиктік ақпаратты
өңдеу (бейнелерді масштабтау, трансформациялау), баспаға дайындау. Баспадан
шығару.
|
Күнделікке
жазу
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|