Предпросмотр материала:
6 сынып
|
Ежелгі Қазақстан тарихы |
Күні: |
Сабақ |
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жаңа тас ғасыры /неолит/ |
|
|
Мақсаты
|
Неолит дәуірінің аса маңызды жаңалығы мал шаруашылығы мен егін шаруашылығының шығуы,от жағу өнерін үйренгендігі,кен кәсібі,тоқымашылық,керамикалық ыдыс жасау іске аса бастағандығы жайында білу,өз ойын салыстыра отырып талдау. |
|
|
Жұмыс нәтижесі
|
Неолит дәуірінің айырмашылықтарын салыстыра отырып суреттеп айта алады. |
|
|
Сілтеме
|
Т.С. Садықов,Ә.Т.Төлеубаев,Ғ.Халидуллин,Б.Сәрсекеев Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару. Жартынова Ж.А. Ким В.Н. Корнилова Т.Б. Қойлық Н.О. Орақова А.Ш. |
|
|
Негізгі идеясы
|
Тарих пәнінде диалогтік оқыту арқылы сұрақ қою дағдысын қалыптастыру. |
|
|
Ресурстар
|
флипчарт,маркер,компьютер,проектор,желім,қайшы,жұмыс дәптер,карта,стикер, |
|
|
Сабақтың өтілтетін уақыты |
45 минут |
|
|
Сабақ жоспары |
1.Ұйымдастыру: Психологиялық тренинг,топқа бөлу,мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы 3.Рефлексия 4.Үйге тапсырма |
|
|
Үйге тапсырма |
§5 оқу, хронологиялық кесте құрап жазып келу. |
|
№ 2 Сабақтың барысы: Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып
|
Ойлауды Блум бойынша жіктеу |
Мақсаты |
Тапсырма түрі. Түрткілер |
Нәтиже |
Бағалау |
|||
|
критерийлер |
дискриптор |
ұпай |
жиынтық баға |
||||
|
Білу /5 минут/ |
Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасы: Орта тас ғасыры /мезолит/ қайталау.
|
Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату «Жақсы тілек»доп лақтыру арқылы бір-біріне жақсы тілек айту, «Түстер» арқылы топқа бөліну. Үй тапсырмасын «Кім жылдам?» түрткі сұрақтарын,сынақтан өткізу сұрақтарын қою.
|
Үйге берілген тапсырманы қайталайды,жүйелейді. |
Мезолит дәуірі тақырыбы бойынша білім деңгейлерін бақылау. |
Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына толық жауап берді. |
3 |
|
|
Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына жауап берді. |
2 |
||||||
|
Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына жауап бере алмады. |
1 |
||||||
|
Түсіну 10 минут |
Оқулық мәтінін игерту. Жаңа сабақ: Жаңа тас ғасыры/неолит/
|
Қызығушылығын ояту Сөзжұмбақ шешу «Ойлан,жұптас,топтас» әдісі арқылы оқулық бойыншатоптық жұмыс/мәтінмен жұмыс. Инсерт кестесі.
|
Мәтінмен жұмыс жүргізе отырып,инсерт кестесін толтыру. |
Тақырыптың басты идеясын табу |
Тапсырманы толық орындады |
3 |
|
|
Қателіктері болды
|
2 |
||||||
|
Мүлдем орындай алмады
|
1 |
||||||
|
Қолдану 10 минут |
Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану |
Джигсо Топтық тапсырмалар 1-топ № 1 тапсырма. Неолит кезіндегі шаруашылықтағы ерекшеліктерді қарастыр. 2-топ №2 тапсырма Неолит дәуірінің тұрақтарын анықта. Кесте толтырады.
|
Түсінгендерін топ баяндамашылары келесі топқа келіп түсіндіреді. |
Топтық жұмыстың ұйымдастырылуы. |
Топ баяндамашысының толық түсіндіруі. |
3 |
|
|
Топ баяндамашысының түсіндіруі |
2 |
||||||
|
Топ баяндамашысының түсіндіре алмауы. |
1 |
||||||
|
Талдау 5 минут |
Шешім шығару |
Сәйкестендіру,іздестіру тапсырмасы арқылы неолит дәуірі еңбек құралдарын,кезеңдерін, кәсіптерін сәйкестендіреді. |
Жаңа тас ғасырының ерекшеліктерін сәйкестендіру арқылы табады. |
Ойларын жүйелеу мүмкіндігі |
Жоғары |
3 |
|
|
Қалыпты |
2 |
||||||
|
Төмен |
1 |
||||||
|
Жинақтау 10 минут |
Неолит дәуірі бойынша білім-білік дағдыларын дамыту. |
Топтастыру стратегиясы арқылы неолит дәуірі ерекшеліктерін жазады. |
Топтастыру арқылы өз ойларын тұжырымдай алады |
Жағдаяттан шыға білу құзіреті |
Толық шықты |
3 |
|
|
Қиналды |
2 |
||||||
|
Шыға алмады |
1 |
||||||
|
Бағалау 5 минут |
Ойын жинақтауға дағдыландыру |
Салдарларды айқындау. Сынақтан өткізу сұрақтарына жауап беру.
|
Ойланады,ізденеді |
Логикалық ойы |
Креативті |
3 |
|
|
Ойы жүйелі, тың ойлы кмес |
2 |
||||||
|
Жалпыға ортақ ой |
1 |
||||||
6 сынып
| Ежелгі Қазақстан тарихы | Күні: | Сабақ |
| Сабақтың тақырыбы
| Жаңа тас ғасыры /неолит/ | |
| Мақсаты
| Неолит дәуірінің аса маңызды жаңалығы мал шаруашылығы мен егін шаруашылығының шығуы,от жағу өнерін үйренгендігі,кен кәсібі,тоқымашылық,керамикалық ыдыс жасау іске аса бастағандығы жайында білу,өз ойын салыстыра отырып талдау. | |
| Жұмыс нәтижесі
| Неолит дәуірінің айырмашылықтарын салыстыра отырып суреттеп айта алады. | |
| Сілтеме
| Т.С. Садықов,Ә.Т.Төлеубаев,Ғ.Халидуллин,Б.Сәрсекеев Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару. Жартынова Ж.А. Ким В.Н. Корнилова Т.Б. Қойлық Н.О. Орақова А.Ш. | |
| Негізгі идеясы
| Тарих пәнінде диалогтік оқыту арқылы сұрақ қою дағдысын қалыптастыру. | |
| Ресурстар
| флипчарт,маркер,компьютер,проектор,желім,қайшы,жұмыс дәптер,карта,стикер, | |
| Сабақтың өтілтетін уақыты | 45 минут | |
| Сабақ жоспары | 1.Ұйымдастыру: Психологиялық тренинг,топқа бөлу,мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы 3.Рефлексия 4.Үйге тапсырма | |
| Үйге тапсырма | §5 оқу, хронологиялық кесте құрап жазып келу. | |
№ 2 Сабақтың барысы: Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып
| Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсаты | Тапсырма түрі. Түрткілер | Нәтиже | Бағалау | |||
| критерийлер | дискриптор | ұпай | жиынтық баға | ||||
| Білу /5 минут/ | Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасы: Орта тас ғасыры /мезолит/ қайталау.
| Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату «Жақсы тілек»доп лақтыру арқылы бір-біріне жақсы тілек айту, «Түстер» арқылы топқа бөліну. Үй тапсырмасын «Кім жылдам?» түрткі сұрақтарын,сынақтан өткізу сұрақтарын қою.
| Үйге берілген тапсырманы қайталайды,жүйелейді. | Мезолит дәуірі тақырыбы бойынша білім деңгейлерін бақылау. | Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына толық жауап берді. | 3 |
|
| Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына жауап берді. | 2 | ||||||
| Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына жауап бере алмады. | 1 | ||||||
| Түсіну 10 минут | Оқулық мәтінін игерту. Жаңа сабақ: Жаңа тас ғасыры/неолит/
| Қызығушылығын ояту Сөзжұмбақ шешу «Ойлан,жұптас,топтас» әдісі арқылы оқулық бойыншатоптық жұмыс/мәтінмен жұмыс. Инсерт кестесі.
| Мәтінмен жұмыс жүргізе отырып,инсерт кестесін толтыру. | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырманы толық орындады | 3 |
|
| Қателіктері болды
| 2 | ||||||
| Мүлдем орындай алмады
| 1 | ||||||
| Қолдану 10 минут | Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану | Джигсо Топтық тапсырмалар 1-топ № 1 тапсырма. Неолит кезіндегі шаруашылықтағы ерекшеліктерді қарастыр. 2-топ №2 тапсырма Неолит дәуірінің тұрақтарын анықта. Кесте толтырады.
| Түсінгендерін топ баяндамашылары келесі топқа келіп түсіндіреді. | Топтық жұмыстың ұйымдастырылуы. | Топ баяндамашысының толық түсіндіруі. | 3 |
|
| Топ баяндамашысының түсіндіруі | 2 | ||||||
| Топ баяндамашысының түсіндіре алмауы. | 1 | ||||||
| Талдау 5 минут | Шешім шығару | Сәйкестендіру,іздестіру тапсырмасы арқылы неолит дәуірі еңбек құралдарын,кезеңдерін, кәсіптерін сәйкестендіреді. | Жаңа тас ғасырының ерекшеліктерін сәйкестендіру арқылы табады. | Ойларын жүйелеу мүмкіндігі | Жоғары | 3 |
|
| Қалыпты | 2 | ||||||
| Төмен | 1 | ||||||
| Жинақтау 10 минут | Неолит дәуірі бойынша білім-білік дағдыларын дамыту. | Топтастыру стратегиясы арқылы неолит дәуірі ерекшеліктерін жазады. | Топтастыру арқылы өз ойларын тұжырымдай алады | Жағдаяттан шыға білу құзіреті | Толық шықты | 3 |
|
| Қиналды | 2 | ||||||
| Шыға алмады | 1 | ||||||
|
Бағалау 5 минут | Ойын жинақтауға дағдыландыру | Салдарларды айқындау. Сынақтан өткізу сұрақтарына жауап беру.
| Ойланады,ізденеді | Логикалық ойы | Креативті | 3 |
|
| Ойы жүйелі, тың ойлы кмес | 2 | ||||||
| Жалпыға ортақ ой | 1 | ||||||
6 сынып
| Ежелгі Қазақстан тарихы | Күні: | Сабақ |
| Сабақтың тақырыбы
| Жаңа тас ғасыры /неолит/ | |
| Мақсаты
| Неолит дәуірінің аса маңызды жаңалығы мал шаруашылығы мен егін шаруашылығының шығуы,от жағу өнерін үйренгендігі,кен кәсібі,тоқымашылық,керамикалық ыдыс жасау іске аса бастағандығы жайында білу,өз ойын салыстыра отырып талдау. | |
| Жұмыс нәтижесі
| Неолит дәуірінің айырмашылықтарын салыстыра отырып суреттеп айта алады. | |
| Сілтеме
| Т.С. Садықов,Ә.Т.Төлеубаев,Ғ.Халидуллин,Б.Сәрсекеев Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару. Жартынова Ж.А. Ким В.Н. Корнилова Т.Б. Қойлық Н.О. Орақова А.Ш. | |
| Негізгі идеясы
| Тарих пәнінде диалогтік оқыту арқылы сұрақ қою дағдысын қалыптастыру. | |
| Ресурстар
| флипчарт,маркер,компьютер,проектор,желім,қайшы,жұмыс дәптер,карта,стикер, | |
| Сабақтың өтілтетін уақыты | 45 минут | |
| Сабақ жоспары | 1.Ұйымдастыру: Психологиялық тренинг,топқа бөлу,мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы 3.Рефлексия 4.Үйге тапсырма | |
| Үйге тапсырма | §5 оқу, хронологиялық кесте құрап жазып келу. | |
№ 2 Сабақтың барысы: Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып
| Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсаты | Тапсырма түрі. Түрткілер | Нәтиже | Бағалау | |||
| критерийлер | дискриптор | ұпай | жиынтық баға | ||||
| Білу /5 минут/ | Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасы: Орта тас ғасыры /мезолит/ қайталау.
| Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату «Жақсы тілек»доп лақтыру арқылы бір-біріне жақсы тілек айту, «Түстер» арқылы топқа бөліну. Үй тапсырмасын «Кім жылдам?» түрткі сұрақтарын,сынақтан өткізу сұрақтарын қою.
| Үйге берілген тапсырманы қайталайды,жүйелейді. | Мезолит дәуірі тақырыбы бойынша білім деңгейлерін бақылау. | Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына толық жауап берді. | 3 |
|
| Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына жауап берді. | 2 | ||||||
| Түрткі,сынақтан өткізу сұрақтарына жауап бере алмады. | 1 | ||||||
| Түсіну 10 минут | Оқулық мәтінін игерту. Жаңа сабақ: Жаңа тас ғасыры/неолит/
| Қызығушылығын ояту Сөзжұмбақ шешу «Ойлан,жұптас,топтас» әдісі арқылы оқулық бойыншатоптық жұмыс/мәтінмен жұмыс. Инсерт кестесі.
| Мәтінмен жұмыс жүргізе отырып,инсерт кестесін толтыру. | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырманы толық орындады | 3 |
|
| Қателіктері болды
| 2 | ||||||
| Мүлдем орындай алмады
| 1 | ||||||
| Қолдану 10 минут | Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану | Джигсо Топтық тапсырмалар 1-топ № 1 тапсырма. Неолит кезіндегі шаруашылықтағы ерекшеліктерді қарастыр. 2-топ №2 тапсырма Неолит дәуірінің тұрақтарын анықта. Кесте толтырады.
| Түсінгендерін топ баяндамашылары келесі топқа келіп түсіндіреді. | Топтық жұмыстың ұйымдастырылуы. | Топ баяндамашысының толық түсіндіруі. | 3 |
|
| Топ баяндамашысының түсіндіруі | 2 | ||||||
| Топ баяндамашысының түсіндіре алмауы. | 1 | ||||||
| Талдау 5 минут | Шешім шығару | Сәйкестендіру,іздестіру тапсырмасы арқылы неолит дәуірі еңбек құралдарын,кезеңдерін, кәсіптерін сәйкестендіреді. | Жаңа тас ғасырының ерекшеліктерін сәйкестендіру арқылы табады. | Ойларын жүйелеу мүмкіндігі | Жоғары | 3 |
|
| Қалыпты | 2 | ||||||
| Төмен | 1 | ||||||
| Жинақтау 10 минут | Неолит дәуірі бойынша білім-білік дағдыларын дамыту. | Топтастыру стратегиясы арқылы неолит дәуірі ерекшеліктерін жазады. | Топтастыру арқылы өз ойларын тұжырымдай алады | Жағдаяттан шыға білу құзіреті | Толық шықты | 3 |
|
| Қиналды | 2 | ||||||
| Шыға алмады | 1 | ||||||
|
Бағалау 5 минут | Ойын жинақтауға дағдыландыру | Салдарларды айқындау. Сынақтан өткізу сұрақтарына жауап беру.
| Ойланады,ізденеді | Логикалық ойы | Креативті | 3 |
|
| Ойы жүйелі, тың ойлы кмес | 2 | ||||||
| Жалпыға ортақ ой | 1 | ||||||
Профессия: Учитель географии
Профессия: Преподаватель географии
В каталоге 6 990 курсов по разным направлениям