|
Әдебиеттік
оқу
|
|
|
Тақырыбы
|
Күріш туралы
сыр. Б. Исаев.
|
Мақсаты
|
Тақырыбы мен
идеясын аша білу, өз желісінде әңгімелеу.Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта
түсу.Топтық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, бір – бірімен тіл
табыса білуге, бірін – бірі сыйлауға үйрету. Еңбекке баулу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Тақырыбы мен
идеясын аша біледі,
өз желісінде әңгімелейді.Көркем
әдеби сөйлеу тілдерін дамиды.Топтық
жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқарады,
бір – бірімен тіл табыса біледі,
бірін – бірі сыйлауға үйренеді
|
Білім
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Модуль
|
Ресурс
|
Білу
(
5мин)
|
Өлеңді
оқушылармен бірге қимылмен көрсету, мазмұнын талдау.
« Топтастыру» арқылы « еңбеккорлық »
сөзіне түсініктеме беру.
Мағынаны тану.
Жаңа сабақпен таныстыру.
Автор жайында білгендерін сұрап,
көрнекіліктер арқылы толықтыру.
|
Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады,
оқушыларды топқа бөледі, сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді.
Мәтінмен танысты-ру.
а) Мәтінді
тізбектей оқу, артынан сөздік жұмысын атқару.
|
Сәлемдесіп оқу
құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды
Сөздік
жұмысын жазады: Бәтуаласады – уәделеседі,
келіседі.
Талғажау болар - тамақ қылар.
|
Топтық жұмыс,
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
|
Тақта, стикерлер, оқулық
|
Түсіну 5мин
|
Өлеңді өз беттерінше оқу
Бір- бірімен бірігіп, жеке,жұпта, топта
орындайды
|
Түсіндіреді, бағыт
береді
|
Жеке, жұпта, топта жұмыс жасайды, ой
өрісін дамытады, бір- бірімен бірігіп орындайды
|
Топтық жұмыс
|
Дәптерге орындайды
|
Қолдану
30 мин
|
4.Мағынаны тану.
ә)Мәтіндегі
басты кейіпкерлерге талдау жасау. Әрқайсысына сипаттама беру. жинақтап алу,
ойда сақтау.
б) Сұрақ-жауап
алу арқылы бекіту.
|
Сыныптағы
кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады.
Талдау
жасау
– Агроном
қандай мамандық иесі?
- Мәтінде
айтылған оқиға Қазақстанның қай аймағында болған?
- Қарт диқан
неге кейіді? Диқан үшін қастерлі зат не еді?
- Қарт диқанның арманын кім
орындады?т.с.с.
|
4.Мағынаны тану.
ә)Мәтіндегі
басты кейіпкерлерге талдау жасайды.
Әрқайсысына
сипаттама береді, жинақтап алып, ойда сақтайды
б) Сұрақ-жауап
алу арқылы өздерін тексереді
|
Жеке жұмыс, жас ерекшеліктеріне қарай
оқыту қолданылады
|
Алдын-ала дайындалған сұрақтар
|
Талдау
5 мин
|
б) Сұрақ-жауап
алу арқылы бекіту.
Сергіту сәті:музыка әуеніне билеу
|
Тапсырма береді.
|
Әр жұп бір-біріне сұрақтар қойып,
тексереді
Музыка әуеніне билейді
|
Өз орнында жұмыс жасайды
|
Сұрақтар
|
Жинақтау
1 мин
Рефлексия
|
5.Ой түйіндеу
Оқушылар жұмысын тыңдау қорытындылау.
Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру.
Дәптерге қысқаша ойын жазғызу,
қортындылау
|
Оқушымен кері байланыс орнатады.
|
Рефлекция жазады, мұғалімге береді.
|
Жеке жұмыс
|
Стикерге жазып,
өз ойын жеткізу.
|
Бағалау
2мин
Үйге тапсырма
|
Өзін өзі бағалау,
үйге:74,
75 – бет. Қазіргі Сыр өңірінде дәнді дақылдардың қайсысы көбірек егілетінін
анықта. Сипаттап жаз.
|
Формативті бағалау
|
Күнделіктеріне баға қойдыртады
|
Топтағы жұмыстарын қорытынды-лайды.
|
Күнделік, оқулық
|
|
|
|
|
|
|
|
|