Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
«№11 М. Байзақов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: математика 5-сынып.
Пән мұғалімі: Амангелдиева П.О.
«Тексерілді»
Директордың оқу- ісі
жөніндегі орынбасары
______ П.Амангелдиева
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: Натурал санның бөлгіштері. Натурал санның еселіктері.
Сабақтың мақсаты: Натурал санның бөлгіші және еселігі сөздерінің мағынасын түсіндіріп, есеп шығаруда өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың нәтижесі: Натурал санның бөлгіші мен еселігін біледі, есеп шығару барысында анықтай алады. Топпен жұмыс істейді, бір-біріне түсіндіреді, өзгенің қатесін түзейді.Оқушылар жеке, жұппен, топпен жұмыс істей отырып идея бөліседі, талдайды, жинақтайды, қорытындылайды, бағалайды.
Сабақтың түйінді идеялары: Натурал сан, санды өрнек, әріпті өрнек, Көбейтінді, қосынды, айырмалардың берілген санға бөлінгіштік белгілері.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кемпір қосақ», «Жұптас-ойлан-бөліс», «Сергіту сәті», «СТО», «Кері байланыс»
Сыныбы: 5 «Ә»
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау | Қолданылатын ресурстар, дереккөздер | |
Кіріспе | 3 минут | Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сынып бөлмесінің тазалығына, парталардың дұрыстығына көңіл бөлу. Шаттық шеңбері «Жүрек -тен жүрекке» мұғалім бірінші тілек білдіреді. Топқа бөлу – «Кемпір қосақ» әдісін пайдаланып әртурлі түстер таратылады да, топ ережесін басшылыққа алып, топтық жұмыс жасайтындарын айтады | Кезеші оқушылар туралы мәлімет береді. Оқушылар тілекті бір-біріне жалғастыр-ып, тілек айтады Оқушылар ұқсас түстермен бірігіп топ құрайды, топ ережесін сақтайды. Топтар: Көк, сары, қызыл, күлгін | Критерийлер арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшілерін топ мүшелерінің бірі бағалайды. | Интерактивті тақта, «Кемпір қосақ» түстері |
Таныстырылым | 15 минут | Үй тапсырмасын сұрап, жауап алу арқылы жаңа сабақты түсіндіруге көшеді. «Натурал санның бөлгіштері мен еселіктері» тақырыбын өтетіндігін ескертіп, слайдта жазылған мысалдарды түсіндіреді | Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді. Жаңа сабақты түсінеді, мысалдарды дәптерге жазып алады. | Интерактивті тақта, плакаттар, маркерллер, жұлдызша, стикерлер, формула, кітап,дәптер, карандаш,бор,оқулықпен жұмыс | |
Негізгі бөлім | 20минут | Әр топқа есеп беріледі, топпен ақылдасып шығарады, талдайды Көк №185(1,2) №188(1,2) Сары №185 (3,4) №188(1,2) Қызыл №185 (5,6) №188(5,6) Күлгін №185 (7,8) №188(7,8) Мұғалім оқушыларды сырттай бақылап, білім,білік дағдыларын анықтап, кері байланысқа шығады. | Топтағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Әр топ шығарған есептерін постерге жазып іледі, топтың бір мүшесі түсін-діреді. | Әр топ жетекшісі постерлер астына смайлик жапсыру арқылы бірін-бірі бағалайды | Интерактивті тақта, плакаттар, маркерллер, жұлдызша, стикерлер, формула, кітап,дәптер, карандаш,бор,оқулықпен жұмыс, постер |
Қорытынды | 7 минут | Оқушы түсінігін нақтылау үшін анықтама сұрайды мысал келтіруін өтінеді Стикер таратып оқушылар пікірін біледі. | Әр топтан бір-екі оқушы жауап береді. Стикерге ойларын жазады. | Критерийлер арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшілерін топ мүшелерінің бірі бағалайды Қорытынды баға шығарамын. | Интерактивті тақтада үй тапсырмасы жазылған §2.3 № 200,201 |
Пән мұғалімі: Амангелдиева Перизат Омарханқызы
6 624 992 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Амангелдиева Перизат Омархановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
4 ч.