Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Қысқы мерзімді жоспар Дүниетану пәні "Судың маңызы"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Қысқы мерзімді жоспар Дүниетану пәні "Судың маңызы"

библиотека
материалов

Пәні: Дүниетану

Сыныбы: 2 «Б»

Сабақтың тақырыбы

Судың маңызы


Мақсаты

Судың адам өміріндегі маңызы, сусыз тіршілік жоқ екендігін ұғындыру, суды қорғауға үйрету

Күтілетін нәтиже

А) тәжірибе жасай алады

Ә) Судың маңыздылығын ұғынады

Б) Судың тіршілікке маңызын бағалайды

Әдіс-тәсілдер:

түрткі сұрақ, сұрақ-жауап әдісі, топтық әңгіме, диалогтік оқыту,

«Крестиктер мен нөлдіктер», жаппай, топтық, жұптық, жеке жұмыс түрлері.

Керекті құрал-жабдықтар

Оқулық, дәптер, флипчарт, фломастер, маркер, карточкалар.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Кіріспе


Оқушылармен амандасу.

Психологиялық дайындық.

Күлім қағып қолымды,

Бір,екі,үш деп соғайын.

Қарап тұрған көршіме,

Қолымды мен бұлғайын.

Жылы-жылы жүзбенен,

Маңдайынан сипайын.

Жылы-жылы сөзбенен,

Жүрегімді сыйлайын.

Ыстық алақаныммен,

Қолыңды бер қысайын.

Амандасып өзіңмен,

Құшақтап бір алайын


Топқа бөлу.

Су, бу, мұз, тамшы суреттері арқылы топқа топқа бөлу

-қолдарыңыздағы суреттер туралы не айта аласыздар?

1-топ

hello_html_25a8ac31.jpg

2-топ


hello_html_17addcaa.gif

3-топ

hello_html_m5d45152f.jpg

4-топ

hello_html_4bdb6ed6.jpg

Бақылау күнделігімен жұмыс

-Барлығымыз терезеге қарайық.

-Бүгін ауа райы қандай?

-Жауын-шашын бар ма?

-Ауа температурасы қандай?


Үй тапсырмасын тексеру

1 Су қандай болады?

2Судың түсі қандай?

3Судың пішіні бар ма?

4Суды қандай жерлерде кездестірдің?

5 Су адам үшін маңызы қандай?

6 Судың неше күйі болады?


Мұғаліммен амандасады.

Сыныпта жақсы атмосфера қалыптасады.















Суреттер бойынша топқа бөлінеді




Бүгінгі күнге бақылау жүргізеді. Дәптерлеріне белгілеп алады.







Сабаққа қызығушылықтары оянады. Тез жауап беруге тырысады.







Тұсаукесер

Миға шабуыл

3 шыны ыдысқа сүт, су, сұйы май әкеліп, осылардың ішінен суды табулары сұралады

-қалай таптыңдар?

Су

hello_html_5c1dbfb1.gif

Сүт

hello_html_m7afe4220.jpg

Май Қайсысы су?

hello_html_38f887bb.jpg

Оқушылыр өмірдегі тәжірибесі мен судың қасиеттерін ғске түсіріп суды табады, сүрақтарға жауап береді

Негізгі бөлім










Топтық жұмыс

Тәжірибелер:
1 - топ: Суға қант салып, араластырайық. Қант еріп кетті. Су мөлдір күйінде қалды. Судың дәмі тәтті болды. Қант суда жақсы ериді.
2 - топ: Суға бір қасық тұз салып араластыру. Тұз суда еріп кетеді. Су мөлдір күйінде қалды. Судың дәмі ащы болады. Тұз суда жақсы ериді.
3 - топ: Стакандағы суға құм салып араластыру. Құм қиыршықтары сол қалпында стакан түбінде шөгеді. Құм суда ерімейді.
4 - топ: Стакандағы суға саз салып араластыру. Су лайланады. Суды біраз тұндырсақ, саз түбіне шөгеді. Саз суда ерімейді.

Кесте

Суда жақсы еритін заттар

Суда ерімейтін заттар

Тұз, қант,ас содасы

Құм, саз


Сергіту сәтін өткізу. hello_html_89d36cd.jpg


Дәптермен жұмыс.
Жасаған тәжірибе бойынша кестені діптерге толтыру
Не аламыз? Нені бақылаймыз?








Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындап, талқылайды.











Әр топ өз тәжірибелерімен бөліседі. Тақтадағы кестені толтырады










Сергіту жаттығуын орындайды




Дәптерге жасаған тәжірибе бойынша кестені толтырады.

Ойланады, тұздың суда ертін қасиетін дәлелдейді

Оқушылар өз өмір тәжірибелеріне суйене отырып, ойлана отырып жауап береді.

Қорытынды








Рефлексия:

Бағалау





«Аяқталмаған сөйлем....»

Су ....................

Су ...................

Су ...................

Су ................



Баспалдақ” әдісі арқылы көрсетіңдер.

hello_html_m77c3a4e6.jpg

Өзіндік бағалау парағын толтыру

Судың пайдасы жайында өз ойларын жазады







Сабақта алған әсерлерімен бөліседі, баспалдақтың әдісі арқылы көрсетеді.

Әр оқушы өзінің сабаққа қатысуын өзі белгілеп отырады



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 06.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров154
Номер материала ДВ-311234
Получить свидетельство о публикации