Инфоурок Начальные классы КонспектыҚыска мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу пәні

Қыска мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу пәні

Скачать материал

 

Мақсаты

«Ат пен Есек» мысалын түсіндіру, қалыптастырушы бағалауды жүргізу арқылы өзін-өзі реттеуге ықпал ету, топта мәселенің шешімін бірлесіп таба білуге,топтық ынтымақтастыққа баулу

Күтілетін нәтиже

Мысалды өз бетімен оқып,мазмұнын ұғына алады,өлеңді тапсырма тұрғысынан саралай оқи аладытопта өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыланады,өзін-өзі бағалау дағдысы қалыптасады.

Кезеңдері

                                                                                             Сабақ  мазмұны

Ресурстар

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру

 

«5 минут»

  1. Амандасу

«Мен өмірді сүйемін, себебі............»деген аяқталмаған сөйлемдерді аяқтауға нұсқаулық бере отырып,ынтымақтастық қарым-қатынас орнатуға ықпал ету.

 

 Топқа бөлу.

Топ басшысын  сайлау, бағалау парағын тарату

1.Амандасады                                                                . Оқушылар «Мен өмірді сүйемін, себебі өмір ғажайыптардан тұрады»   деген сияқты жағымды қарым-қатынас орнатады.

Оқушылар 1,2,3,4 сандары бойынша белгіленіп топқа бөлінеді. 

Топ ішінен топ басшысы сайланып, жұмыстары тапсырмаларды орындау барысында   бағалау парағын толтырып отырады                                

Слайд

 

Сандар

Бағалау парағы

Үй тапсырмасын сұрау

«3 минут»

  Үй тапсырмасы  тексеріледі

«Сыйқырлы сұрақтар»                                                                Оқиға қай жерде болды ?                                                                  Ауа-райы қандай еді ?                                                                   Кемеде кімдер бар ?                                                                        Капитан қандай бұйрық берді ?                                                       Балалар қалай жүзді ?                                                                Теңізден не көрінді  ?                                                                      Артиллерист  қандай күйде болды?

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өздеріне ұпай жинайды.

 

 

 

Үш шапалақ

Слайд

 

 

Ой шақыру

«3 минут»

-Балалар, бейне таспаға қарайық. (тақтаға назарларын аудару)                                                                                               -Бейне таспадан қандай жануарларды көріп тұрсыңдар?   

  -Бұл жануарлар тулары не білеміз?

Бейне таспаны қарайды. Бейнетаспадағы жануарларды табады

 

Бірін-бірі смайлинкпен бағалау

Слайд

.

 

 

 

Түсіну,тану, білу.

«10 минут»

Постер құрауға тапсырма беру.

І топ Ассоцияция                                                                     

ІІ топ  «Т» кестесі

ІІІ топ Веен  диаграммасы    

ІW топ    Қабырға газеті                                                                                                                         

І топтың оқушылары  ат пен есекке  ассоцияция жасайды.                                                                     

ІІ топ оқушылары   «Т» кестесіне ат пен есектің пайдасы мен зиянын жазады

ІІІ топ  оқушылары ат пен есектің айырмашылығы мен ұқсастығын жазады  

ІW топ оқушылары   қабырға газетін шығарады                                                                                                                    

Екі жұлдыз,бір тілек арқылы топтар бірін-бірі бағалайды

 

Слайд

Плакат ,маркер, стикер,

 

Ы.Алтынсарин аудармашы екенін тірек сызба арқылы көрсетіп, И.Крыловтан аударған шығармасы «Ат пен Есек»бүгінгі сабағымыздың тақырыбы екенін айту

Оқушылар керегін дәптерлеріне түсіреді

 

Тірек-сызба

Слайд

Қолдану

«10 минут»

Оқулықпен жұмыс

1.Мәтінді іштей оқыту                                                                     

2.Рөлге бөліп оқыту                                                                      

3. Шығармашылық жұмыс

 

Оқушылар мысалды іштей оқиды, рөлге бөліп оқиды,  топ басшылары келіп шығармашылық жұмыстарының тапсырмаларын алады (әнге салу, репке салу, операға салу, жатқа айту). Әр топ берілген тапсырма бойынша дайындық жұмысын жұргізеді. Мысалдың әр шумағын түрліше орындайды.

Оқулық  ,қима қағаз

Талдау

«9 минут»

«6 телпек» әдісі

  1. Ақ телпек – мысалды мазмұндау
  2. Сары телпек – ат пен есекке сипаттама беру,мінез құлқына баға беру
  3. Қызыл телпек-оқиғаны оқу барысында бастан кешірген сезімдері
  4. Жасыл телпек-шығармашыл (идеялар,болжамдар)

Әр топ телпек таңдайды. Топпен бірлесіп,тапсырманы орындайды.. Бірін-бірі үш шапалақ арқылы ынталандырады.

 

 

 

 

 

 

 Ақ,сары қызыл, жасыл телпек

Жинақтау

«5 минут»

- Мысалдан қандай ой түйдіңдер?

Бағалау парағынын критерий бойынша  топ басшыларынан сұрау.

12    -15   - «5»

       9 -  11   - «4»

         5-    8     «3»

Оқушылар ойланып, мысалдан түйген ойларын айтады

Топ басшылары берілген бағалау парағынын критерий бойынша өз топ мүшелерін  бағалайды.

 

 

Қосымша тапсырма

Мысалды оқу, мысал мазмұнына сай мақал-мәтел, әңгімелер жинақтау.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қыска мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу пәні"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Редактор

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
