Инфоурок Математика Другие методич. материалы"Көбейтіндінің, қосындының және айырманың бөлінгіштігі"

"Көбейтіндінің, қосындының және айырманың бөлінгіштігі"

Скачать материал

                                                                             5 сынып   Математика                      

 

Күні  0 3.11.  2014 жыл

Сабақ      

 

 

 

Сабақтың тақырыбы

Көбейтіндінің, қосындының және айырманың бөлінгіштігі

 

 

Мақсаты

 

Көбейтіндінің, қосындының және айырманың санға бөлінгіштігін қалай анықтайтының игерту.

 

 

Жұмыс нәтижесі

 Көбейтіндінің, қосындының және айырманың санға бөлінгіштігі  ережелерін біліп, есеп шығаруға қолдана алуын игеруі

 

 

Сілтеме

Оқулық: 5 сынып, Математика, 50-54    беттер

Алдамұратова Т.А. «Атамұра» 2011ж.

 

 

Негізгі идеясы

 Көбейтіндінің, қосындының және айырманың санға бөлінгіштігін  қалай табатының ұғындыру.

 

 

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Блум таксономиясы, АКТ,СТО

Оқуды бағалау және оқыту үшін бағалау: өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау.

Жеке, ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, диалогтық оқыту.

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

 

 

Ресурстар

Кітап, дәптер,  дидактикалық таратпа  материалдар, АКТ, плакаттар, фломастерлер, бағалау парақтары.

 

 

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

 

 

 

Сабақ жоспары

1.                   Ұйымдастыру:  психологиялық тренинг,топқа бөлу, мақсат қою.(3мин)

2.                   Сабақ барысы:  Блум таксономиясы бойынша.(32 мин),( сергіту сәті 1мин.)

3.                   Рефлексия.(8 мин)

4.                   Үйге тапсырма.( 1мин. )

 

 

Үйге тапсырма

Еркін жұмыс:      №191.

Жеке тапсырма: С топ есептерінен №  188     шығарып келу.

Жалпы тапсырма:оқулықтан № 176, ережелерді жаттау,

 

Ойлауды

Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

жиын-тық баға

Білу -9 мин

Натурал санның бөлгіштерінің және еселіктерінің анықтамаларын біледі. Оларды түсіндіре және есеп шығаруға қолдана алады.

Қызығушылығын ояту.Тез есептеу дағдыларын дамыту.

1.Үйтапсырмасын тексе-ру:

 2.Интерактивті тақтада жұмыс. Санның бөлгіштерін және еселігін анықтау бойынша топтық жұмыс: 45-ге бөлгіш, 15-ке еселік болатын сандарды тап (Ітоп),92-ге бөлгіш, 23-ке еселік(ІІ топ),120-ке бөлгіш, 30-ке еселік(ІІІ топ) .

1.Өзін- өзі бағалауды үйренеді.

2.есептеу арқылы қызығу шылығы

оянады, білімін көрсетеді.

3.Білгенін еске түсіреді.

білім көлемін зерделеу

 

еселіктері  толық анықталған

3

 

еселіктері толымсыз анықталған

2

еселіктері толық анықталмаған

1

Түсіну -5 мин

 

Ережені игерту. Оқушының іденуіне жағдай тұғызу.

топтық жұмыс /мәтінмен жұмыс/. Тақтада біреуі түсіндіреді. «Сен маған мен саған»стратегиясы  топар бір-біріне сұрақтар әзірлейді,   сұрақтарға жауап іздейді.

Тақырыптың басты идеясы арқылы сұрақтарға жауап береді.

тақырыптың басты идеясын табу

тапсырманы толық орындады

3

 

қателіктері болды

2

мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

13 мин

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, дағдысын қалыптастыру.

Тақырыптағы мысалдарды, тақырып соңындағы есептерді шығару.

1.Оқулықпен жұмыс

№173- І топ     ауызша,

№174 – ІІтоп, №175- ІІІ топ     ауызша( топтық жұмыс)

Сергіту сәті.

№ 183   , жазбаша тақтада және жұмыс дәптерде.

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.

Есеп шығару барысында анықталады.Есептің мәтінің мұқият тындаялатыны, тыңдайлмайтыны анықталады.

Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

қалыптасқан

3

 

толық емес

2

қиын

1

Талдау

6 мин

 а) Шамалардың математикалық мағынасын түсіндіруі.

ә) Есеп құрастыруда ережелерді пайдаланып, дұрыстығын шығару барысында талдап отыру.

1.Топтық жұмыс: Есеп құрастырып, суретін салу

Постермен жұмыс

2. «Адасқан сандарды орнына орналастыр» ойыны интерактивті тақтада.

Пікірталас болу-болмауы есептерді шығаруға байланысты немесе ережелерді айту кезінде.Постер жасауды оны қорғауды үренеді.

Пікірталасқа түсу.

ойын білдіріп, қорытынды жасай

ды

3

 

толық айта алмайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

5 мин

 

Тез ойлауға, тапқырлыққа тәрбиелеу

Тест орындау

Ойланып, шешім қабылдайды, ізденеді.

Жағдаяттан  шыға білу құзыреті

толық шықты

3

 

 

 

 

 

 

қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

3 мин

Білім қоры мен есеп шығару дағдылары, көзқарасы кеңейеді.

Есептердің шығару жолдарын еркін айту және дәптерге тиянақты жаза алу.

Рефлексия «бағдаршам» әдісі бойынша.

Оқуға саналы сезім, өзінің білім деңгейіне көзқарас қалыптасады

Логикалық ойы

креативті

3

 

ойы жүйелі, тың ойы емес

2

жалпыға ортақ ой

1

 

 

 

                                                                                      Бағалау парағы

Аты

Үй тапсырмасы №447, №450

Қайталау сұрақтар бойынша жұмыс

І-тур сұрақтар бойынша жұмыс

ІІ- тур сұрақтар бойынша жұмыс

«Өрмекші» тапсырмаларын орындау

№ 471

Дәптерін

толтыру

Итерактивті тақтадағы кестені толтыру

Қорытынды баға

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Көбейтіндінің, қосындының және айырманың бөлінгіштігі""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Режиссер-постановщик

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
