пәні:математика |
Сынып:3 |
|
||||||
тақырып |
Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар |
|||||||
Мақсаты |
көбейту және бөлу- өзара кері амалдар деген түсінікті қалыптастыру; кері есеп құрастырып шығара білуге дағдыландыру; байқағыштыққа және жадында сақтай білуге баулу. |
|
||||||
Күтілетін нәтиже |
Математикалық білімдері жетіледі.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады. |
|
||||||
кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|||
Ұйымдастыру (2мин) |
Музыкалық психологилық тренинг - Балалар, мен сендермен жұмыс істегеніме қуанамын. Көршілеріңмен қол ұстасып, шағын шеңбер жасап, бір-біріңе жақсы көңіл күй сыйлаңдар, табыс тілеңдер. |
Сабақ алдында психология-лық тренингке қатысады |
|
Смаиликтер
|
||||
Үй тапсырмасын тексеру(3мин) |
№ 4, 5, 10 оқу, талдау. |
Сұрақтарға жауап беру |
формативтік
|
Дидактикалық материалдар, |
||||
Мағынаны тану (35 мин)
|
Білімдерін тексеру: Ауызша жұмыс. а) 44 – 4 40+8 57 – 7 40 + 7 26 – 6 100-60 77 – 7 40 + 7; 56 - 50 30+40 68 – 60 50 + 2 -Біз бүгін сабақта көбейту мен бөлу амалдарын өзара кері амалдар ретінде қарастырамыз. Білімдерін тексеру. Ауызша есептеу. 1. Теңдік тура болатындай етіп сандарды қой.
2.Ауызша есеп шығару: Кітап 100 теңге тұрады. 2 кітап қанша тұрады? 4 кітап қанша тұрады? 6 кітап? Жаңа материалды түсіндіру: а) Оқулықпен жұмыс. Есептердің шешуін ауызша түсіндір: Ш: 18 : 2 = 9 9 ∙ 2 = 18 кері есеп құрастыр. ә) № 3. Фронтальді жұмыс. Сызбанұсқа бойынша көбейту мен бөлуге теңдіктерқұр. ( 15 : 3 = 5 5 ∙ 3 = 15 15 : 3 = 5 ) б) Тақтада түсіндіріп шығару. № 4 6 ∙ 4 = 24
24 : 4 = 8
в) Жұптық жұмыс, № 5. Есепте : 286 : 2, егер 143 ∙ 2 = 286; т.с.с. ҮІ. Түсінгенін бекіту:
+ Шешуі: 12 + 12 : 2 = 12 + 6 = 18 Жауабы: барлығы 18 қонақ келді. № 7.
+
- Шешуі: 820 + (820 -254) = 820 + 566 = 1386 Жауабы: барлығы 1386 адам. Геометриялық материалмен жұмыс. № 8. а = 6 см , в = 2 см тең тік төртбұрыштың Р = ? Р = 6 + 2 + 6 + 2 = 16 (см) Шығармашылық жұмыс. № 9. ҮІ.Бекіту.Топтамаларға жауап алу. Жеке оқушымен жұмыс |
диалогтық оқыту
Ұжымдық жұмыс. |
формативтік
жұппен жұмыс жасау
Жиынтық Кретерийлер арқылы бағалау
|
Сызбалар
Дидактикалық материалдар
Сызбалар
Смайликтер Бағалау парақшалары |
||||
Оқушылар ды жас ерекшелік теріне баланысты оқыту
диалогтық оқыту
жұппен жұмыс
Жұппен жұмыс жасау
Жеке жұмыс жасау
Стикерге пікірлерін жазады |
||||||||
Рефлексия (5 мин)
|
Сабақтан не білдіңдер? Сендерге қандай тапсырма ұнады? Үйге тапсырма: № 10, 37бет. Бағалау. |
|
Настоящий материал опубликован пользователем Сариева Акмарал Нурымбетовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалУчительница начальных классов
Файл будет скачан в форматах:
Материал разработан автором:
Педагог
Об авторе
Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Ким Кира . Инфоурок является информационным посредником
Қысқа мерзімді жоспар. ҚМЖ. 15 қараша «Ұлттық валюта - теңге күні» тақырыбына арналған сынып сағатының әдістемелік әзірлемесі. Сценарий. Презентация.
Мақсаты және мақсатты аудиториясы
Бұл әдістемелік әзірлеме Қазақстанның ұлттық валютасы – теңге күніне арналған сынып сағатын өткізгісі келетін бастауыш және орта сынып мұғалімдеріне арналған. Сынып сағаты оқушылардың жастарына қарай түсінікті, қарапайым тілмен жазылған, сондықтан оны бастауыш сыныптардан бастап орта сыныптарға дейін пайдалануға болады.
Өткізу мақсаты
Әдістемелік әзірлеменің мақсаты – оқушыларға ұлттық валютаның тарихи және мәдени маңызын түсіндіріп, оның Қазақстанның экономикалық тәуелсіздігін қалыптастырудағы рөлін көрсету. Сабақ оқушылардың патриоттық сезімдерін, ел тарихына деген құрметін арттырып, қаржылық сауаттылықтарын дамытуға бағытталған.
Сипаттамасы мен құрылымы
Әдістемелік әзірлеме келесі бөлімдерден тұрады:
Әзірлемені қолдану
Бұл әдістемелік әзірлемені мұғалім слайд-презентация немесе дайын сценарий ретінде пайдалана алады. Сабаққа арналған әзірлемеде оқушылармен талқылау жүргізу үшін сұрақтар және жауап нұсқалары берілген, бұл мұғалімнің дайындық уақытын үнемдеп, оқушылармен тиімді байланыс орнатуға көмектеседі. Әдістемеде тақырыпты терең меңгеру үшін қосымша сұрақтар да қамтылған.
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72/108/144 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
пәні:математика
Сынып:3
тақырып
Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар
Мақсаты
көбейту және бөлу- өзара кері амалдардеген түсініктіқалыптастыру; кері есеп құрастырып шығара білуге дағдыландыру; байқағыштыққа және жадында сақтай білуге баулу.
Күтілетін нәтиже
Математикалық білімдері жетіледі.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады.
кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
бағалау
ресурстар
Ұйымдастыру
(2мин)
Музыкалық психологилық тренинг
- Балалар, мен сендермен жұмыс істегеніме қуанамын. Көршілеріңмен қол ұстасып, шағын шеңбер жасап, бір-біріңе жақсы көңіл күй сыйлаңдар, табыс тілеңдер.
Сабақ алдында психология-лық тренингке қатысады
Смаиликтер
Үй тапсырмасын тексеру(3мин)
№ 4, 5, 10 оқу, талдау.
Сұрақтарға жауап беру
формативтік
Дидактикалық материалдар,
Мағынаны тану (35 мин)
Білімдерін тексеру:
Ауызша жұмыс.
а) 44 – 4 40+8 57 – 7
40 + 7 26 – 6 100-60
77 – 7 40 + 7; 56 - 50
30+40 68 – 60 50 + 2
-Біз бүгін сабақта көбейту мен бөлу амалдарын өзара кері амалдар ретінде қарастырамыз.
Білімдерін тексеру.
Ауызша есептеу. 1. Теңдік тура болатындай етіп сандарды қой.
2∙ = 6 ∙ 2 = 18 : 2 = 2
2 ∙ = ∙ 2 = 10 12 : = 6
2 ∙ 8= ∙ 2 = 14 20 : 2 =
2.Ауызша есеп шығару:
Кітап 100 теңге тұрады. 2 кітап қанша тұрады? 4 кітап қанша тұрады? 6 кітап?
Жаңа материалды түсіндіру:
а) Оқулықпен жұмыс. Есептердің шешуін ауызша түсіндір:
Ш: 18 : 2 = 9 9 ∙ 2 = 18
кері есеп құрастыр.
ә) № 3. Фронтальді жұмыс. Сызбанұсқа бойынша көбейту мен бөлуге теңдіктерқұр.
( 15 : 3 = 5 5 ∙ 3 = 15 15 : 3 = 5 )
б) Тақтада түсіндіріп шығару. № 4
6 ∙ 4 = 24
7 ∙ 2 = 14 ∙ 2 =
24 : 4 = 8
14 : 2= 7 : 2=
в) Жұптық жұмыс,
№ 5. Есепте : 286 : 2,
егер 143 ∙ 2 = 286; т.с.с.
ҮІ. Түсінгенін бекіту:
+
Шешуі: 12 + 12 : 2 = 12 + 6 = 18 Жауабы: барлығы 18 қонақ келді.
№ 7.
+
-
Шешуі:
820 + (820 -254) = 820 + 566 = 1386
Жауабы: барлығы 1386 адам.
Геометриялық материалмен жұмыс. № 8.
а = 6 см , в = 2 см тең тік төртбұрыштың Р = ?
Р = 6 + 2 + 6 + 2 = 16 (см)
Шығармашылық жұмыс. № 9.
ҮІ.Бекіту.Топтамаларға жауап алу. Жеке оқушымен жұмыс
диалогтық оқыту
Ұжымдық жұмыс.
формативтік
жұппен жұмыс жасау
Жиынтық
Кретерийлер арқылы бағалау
Сызбалар
Дидактикалық материалдар
Сызбалар
Смайликтер
Бағалау парақшалары
Оқушылар
ды жас ерекшелік
теріне баланысты оқыту
диалогтық оқыту
7 228 593 материала в базе
Вам будут доступны для скачивания все 209 655 материалов из нашего маркетплейса.
Мини-курс
2 ч.