КММ «№19 жалпы орта білім
беретін мектеп»
Ашық сабақ.
![]()
Тақырыбы: «Кері есептер.Өзара кері есептер.
Қосалқы түрде берілген есептер.»
2 «Ә» сынып
Өткізген:Мусина.Г.К
2014-2015 оқу жылы
2 сыныпқа арналған сабақ жоспары
Пәні: математика
Сабақ № 51
Сабақты
өткізу мерзімі 6 . 12 . 2014 111-112 бет
Сабақтың тақырыбы:Кері есептер.Өзара кері есептер.Қосалқы түрде берілген
есептер.
Сабақтың
мақсаты мен міндеттері:өзара кері есептерді шығару білігін жетілдіру.Өзара кері
есептерді құру және шығару білігін жетілдіру;өтілген қарапайым есеп түрлерін
шығару білігін жетілдіру;
Білімділік: Оқушыларға өзара кері есептерді таныстыру . Екі қосылғыштың
қосындысын табуға берілген есептер шығаруға үйрету, білігін жүйелеу, берілген
тапсырмаларды орындау дағдысын қалыптастыру.
Дамытушылық:дағдыларын жетілдіру, оқушылардың зияткерлік және шығармашылық
қабілеттерін дамыту, оқушылардың танымдық белсенділіктерін ынталандыру,
Тәрбиелік: бір-біріне өзара көмек, мейірімді қарым-қатынас қалыптастыру.
Сабақтың
әр кезеңдерінде оқушылардың құзіреттіліктерін қалыптастыру:
Басты құзіреттіліктер: құндылықты-бағдарлы, мәдениеттанымдылық.
Негізгі құзіреттіліктер: табиғаттанушылық, денсаулық сақтау, жан-жақты мәдениеттілік.
Құрал-жабдықтар:
карточкалар,слайд.
Сабақ түрі: □ аралас. Ойын сабақ, бекіту.
Оқыту әдістері: □ – Оқу-танымдық әрекеттерін ұйымдастыру әдістері
Пайдаланған жаңа технологиялар (сын тұрғысынан ойлау)
Қолданылған жұмыс формалары (жекелеме жұмыс, жұппен жұмыс) Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушыларды сабаққа дайындау, мақсаты мен міндетін хабарлау, зейіндерін сабаққа аудару.
Психологиялық дайындық1.Ұйымдастыру кезеңі:
-Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз өзгеше болмақ, өйткені бізге
қонақтар келіп отыр. Бүгін екі аяз қонаққа келіп отыр.Екі аяздың қаҺарына
қалмау үшін бірнеше тапсырмалар орындауымыз қажет:
-Мақсатымыз не?
-Міндетіміз не?
-Неге қол жеткізу?
Мақсатымыз – білім алу
Міндетіміз - еңбектену
Сабаққа жақсы қатысып,
«5»- ке қолды жеткізу
Күннің сәні шуағымен
Қыстың сәні қырауымен
Көлдің сәні аққуымен
Оқушы сәні біліммен
Олай болса сабаққа жақсы қатысып ,жақсы жетістіктерге жетейік.
\
Осы әдемі қарды сабаққа жақсы қатысып ,көп жиаған оқушы бағаланады.
№1. Есепте (ауызша)
![]() |

№2. Арифметикалық
диктант:
1) 6 және 5 сандарының қосындысының мәнін тап.
2) 14 және 8 сандарының айырмасының мәнін тап.
3) Азайғыш 16,азайтқыш 6 ,айырманың мәнін тап.
4) Бірінші қосылғыш 6,екінші қосылғыш 6,
қосындының мәнін тап.
5) 44 санын 40-қа кеміт.
6) 20 санын 6-ға арттыр.
7) 2 дм неше см тең
ҚОСУ МЕН АЗАЙТУ – ӨЗАРА КЕРІ АМАЛДАР
Жаңа тақырып . 112 бет №4
Есеп.
-Есеп кім туралы айтылған?
-Шынашаққыз не істеді?
-Қанша шық тамшы әкелді?
-Раушан гүлге қанша тамшы әкелді?
-Тікенек гүлге қанша шық тамшысын әкелді?
-Есептің сұрағы қандай?
-Оны табу үшін не істейміз?
Ал енді есептің қысқаша шартын құрайық
Осы есепке өзара кері есеп құрайық.
Кері есепте белгілі белгісізге айналады,ал табу керек сан белгілі болады.
№2 Амалдарды орында
9+4 58-8 5+6 15-9 4+8 36-30 6+7 18-9
Сергіту сәті
Қар борайды оң жақтан
Қар борайды сол жақтан
Қар лақтырып ойнасақ
Су өтеді қолғаптан
112 бет №7.Теңдеулер құр және оларды шеш:
Карточка тарату. Салыстыру таңбаларын қою.
![]() |
|||
![]() |
|||
Үйдің тапсырмасы: 112 бет №6
Күнделікті енді алайық,
Үй тапсырмасын жазайық
Математикадан алған білімді
Ұмытпай есте сақтайық.
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау.
«5»- бәрекелді, «4» шіркін, «3»-әттең деп бағалаймын
Рефлексия.
Бүгінгі сабақ түсінікті болса,жеңіл,қиыншылықсыз болса көк аяз тұсына жылтыр түсті қарларды жапсырамыз.Егерде түсініксіз,қиындық туып жатса түсінбедім деген бала көк түсті қарларды жапсырамыз.Сабақ соңынан қосымша жұмыс жүргізіледі.
Сабақ аяқталды .Сау болыңыздар.
06.12.2014ж

АШЫҚ САБАҚТАН КӨРІНІС






2 сыныпқа арналған сабақ жоспары
Пәні: математика
Сабақ № 51
Сабақты өткізу мерзімі 6 . 12 . 2014 111-112 бет
Сабақтың тақырыбы:Кері есептер.Өзара кері есептер.Қосалқы түрде берілген есептер.
Сабақтың мақсаты мен міндеттері:өзара кері есептерді шығару білігін жетілдіру.Өзара кері есептерді құру және шығару білігін жетілдіру;өтілген қарапайым есеп түрлерін шығару білігін жетілдіру;
Білімділік: Оқушыларға өзара кері есептерді таныстыру . Екі қосылғыштың қосындысын табуға берілген есептер шығаруға үйрету, білігін жүйелеу, берілген тапсырмаларды орындау дағдысын қалыптастыру.
Дамытушылық:дағдыларын жетілдіру, оқушылардың зияткерлік және шығармашылық қабілеттерін дамыту, оқушылардың танымдық белсенділіктерін ынталандыру,
Тәрбиелік: бір-біріне өзара көмек, мейірімді қарым-қатынас қалыптастыру.
Сабақтың әр кезеңдерінде оқушылардың құзіреттіліктерін қалыптастыру:
Басты құзіреттіліктер: құндылықты-бағдарлы, мәдениеттанымдылық.
Негізгі құзіреттіліктер: табиғаттанушылық, денсаулық сақтау, жан-жақты мәдениеттілік.
Құрал-жабдықтар: карточкалар,слайд.
Сабақ түрі: □ аралас. Ойын сабақ, бекіту.
Оқыту әдістері: □ – Оқу-танымдық әрекеттерін ұйымдастыру әдістері
Пайдаланған жаңа технологиялар (сын тұрғысынан ойлау)
Қолданылған жұмыс формалары (жекелеме жұмыс, жұппен жұмыс)
Профессия: Эксперт по рискам
В каталоге 6 650 курсов по разным направлениям