514374
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокФизическая культураКонспектыКесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу. 4 сынып.

Кесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу. 4 сынып.

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifСабақ тақырыбы: Кесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу.

Сабақ мақсаты: 1.Кесіндіні нүкте арқылы бөліп,олардың атауларын атап,дұрыс жазу,ұзындығын

өлшеуді меңгерту; аудан табу,қозғалысқа берілген есептер шығару,көп таңбалы

санды үш таңбалы санға көбейту туралы білімдерін бекіту.

2.Балалардың ой-өрісін,ойлау , ойша есептеу дағдыларын дамыту.

3.Сақтыққа,еңбексүйгіштікке баулу.

Сабақ көрнекілігі: сызбалар,граф,таспа,қима фигуралар.

Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру.

Сабақты ашу,апталық жүріп жатқанын еске салу.

«Ғылымға көңіл бөлсеңіз...» /Пікірлесу/

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. № 6.54-бет.

а/ 1 тәул.=24 сағ ә) 16 автокөлік - 320 кг

24 сағ – 144 л 1 автокөлік - ? кг

672 сағ - ? л 53 автокөлік - ? кг

Шешуі:144:24 * 672= 4032( л ) Шешуі: 320:16* 53= 1060 (кг)

Жауабы:4032 л. Жауабы:1060 кг.

ІІІ.Жаңа сабақ. 1.Кіріспе.

2.1-тапсырма.Талдау,түсіндіру.

а/Кесіндіге тиісті нүктелер:А,Р,В.

Кесіндіге тиісті еме,с нүктелер: С,Х.

ә/ Тақтамен жұмыс.

КМ,КО,КН,ОН,ОМ кесінділері.

б/ А.С. ТЕ. В. Дәптермен жұмыс.

Пайда болған кесінділер:АС,АТ,АЕ,АВ,СТ,СЕ,СВ,ТЕ,ТВ,ЕВ /АВ/.

3. 3- тапсырма. Бекіту.Өзіндік жұмыс.

а/ А С Е DВ

АВ кесіндісі 4 бөлікке бөлінді.

Пайда болған кесінділер:АС,АЕ,АD,/АВ/,СЕ,СD,СВ,ЕD,ЕВ.

Тақтаға дұрыс орындаған оқушыларға орындатып,өздерін-өздері тексеру.

б/Ауызша талдау/үйде орындап келу/.

4.Қайталауға берілген тапсырмалар орындау.

а/1 м- 150 г

24м*12м - ? г/?кг/

ә/ 12 км: 2 = 6 км = 6000 м

1-жолаушы 2- жолаушы

S= 6000 v S=6000 v

V = 60 м/мин V= 50 м/мин

t= 6000:60 = 100|мин/t=6000:50=120/мин/

120 мин-100 мин =20 мин

5.Тақтамен жұмыс.2- тапсырманың 1,2,3- өрнектері.

Көп таңбалы сандарды үш таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлуді

қайталап,бекіту.

4021*324=1 302 804 271 152 : 112=2421 340661 : 137 = 253

Дұрыстығын тексеру.

6.Өзіндік жұмыс.

1-қатар – 4-өрнек 2- қатар – 5- өрнек 3- қатар – 6-өрнек

2568*325=835 600 615 375 : 547 = 1125 15 625: 125= 125

Тексеру.

7.Геометриялық тапсырма. 7- тапсырма.

Балалар екі топқа бөлініп,талдап,қорытындылап,берілген қағазға орындайды.

Әр топтан бір бала шығып,дәләлдеп,түсіндіреді.

8. 6- тапсырма.Теңдеуді шешу алгоритмін тауып,ауызша түсіндіру,дәлелдеу.

ІҮ.Қорытындылау.

Нені оқыдық? Қалай оқыдық? Не үшін оқыдық?

Ү.Бағалау.

ҮІ.Үйге тапсырма беру: 3- тапсырманың екінші бөлігі,5- тапсырма.

Краткое описание документа:

Сабақ мақсаты: 1.Кесіндіні нүкте арқылы бөліп,олардың атауларын атап,дұрыс жазу,ұзындығын

                                 өлшеуді меңгерту; аудан табу,қозғалысқа берілген есептер шығару,көп таңбалы

                                 санды үш таңбалы санға көбейту туралы білімдерін бекіту.

                              2.Балалардың ой-өрісін,ойлау , ойша есептеу дағдыларын дамыту.

                              3.Сақтыққа,еңбексүйгіштікке баулу.

Сабақ көрнекілігі: сызбалар,граф,таспа,қима фигуралар.

Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру.

Сабақты ашу,апталық жүріп жатқанын еске салу.

«Ғылымға көңіл бөлсеңіз...» /Пікірлесу/

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. № 6.54-бет.

а/ 1 тәул.=24 сағ                                                                 ә) 16 автокөлік - 320 кг

     24 сағ – 144 л                                                                       1 автокөлік - ? кг

    672 сағ - ? л                                                                           53 автокөлік - ? кг        

Шешуі:144:24 * 672= 4032( л )                                 Шешуі: 320:16* 53= 1060 (кг)

Жауабы:4032 л.                                                                  Жауабы:1060 кг.

ІІІ.Жаңа сабақ. 1.Кіріспе.

2.1-тапсырма.Талдау,түсіндіру.

а/Кесіндіге тиісті нүктелер:А,Р,В.

Кесіндіге тиісті еме,с нүктелер: С,Х.

ә/ Тақтамен жұмыс.

КМ,КО,КН,ОН,ОМ кесінділері.

б/ А.С.                  ТЕ.               В.      Дәптермен жұмыс.

Пайда болған кесінділер:АС,АТ,АЕ,АВ,СТ,СЕ,СВ,ТЕ,ТВ,ЕВ /АВ/.

3. 3- тапсырма. Бекіту.Өзіндік жұмыс.

а/  А             С         Е                 DВ

АВ кесіндісі 4 бөлікке бөлінді.

Пайда болған кесінділер:АС,АЕ,АD,/АВ/,СЕ,СD,СВ,ЕD,ЕВ.

Тақтаға дұрыс орындаған оқушыларға орындатып,өздерін-өздері тексеру.

 

б/Ауызша талдау/үйде орындап келу/.
