Пән: Матемаматика 1-2 сабақ
Сынып: 3 сынып
Сабақтың тақырыбы:. «Кестелік қосу және азайту»
Мақсаттары:. Оқушылар
Кестелік қосу және азайту жайлы
түсніктерін қолданып есептер шығаруға үйренеді
Күтілетін нәтиже
: Кестелік қосу мен азайту ұғымын біледі,
түснеді және есеп шығаруда пайдалана отырып топпен жұмыс істеуге дағдыланады
Модульдері: АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ
(оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен
жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару
және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ),
жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар,
маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер:
Кім жылдам, Жигсо,Тест
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
2мин
|
Кім жылдам
Интерактивті
тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі,
|
Интерактивті
тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.
|
Оқушылар
интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп
жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.
|
АКТ
|
Түсіну
|
7мин
|
Постер арқылы жаңа
тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру
|
Мұғалім оқушыларға
тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы
қорғайды
|
Күз
туралы ойларын постерге салу керек, түсінікетерін постер арқылы қорғап айту
крек
|
ЖТ
ЖЕ
|
Қолдану
|
10мин
|
2 сынптағы
өткендерді қайталау
|
Қысқашы кітаппен
жұмыс
Топқа жаттығу
жазғыу арқылы граматикалық жазуларын байқау
|
Топ
бойынша тапсырмаларды орындайды, тапсырмалар қолданады
|
СТО
|
Сергіту сәті
|
1 мин
|
Танцующий человек
под дерево
|
Оқушылармен бірге
сергіту сәтін жасау
|
Интербелсеңді
тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.
|
АКТ
|
Талдау
|
15мин
|
Жаңа тақырыпты Жигсо
әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді.
І топ: І жағдай
ІІ топ: ІІ жағдай
ІІІ топ: ІІІ жағдай
4- сарапшы
|
Топтағы бір
нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына
келіп түсіндіреді
|
Сыныптағы белсенді
оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық
талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады.
Ізденеді.
І топ : І жағдай – Қосу ережеісі қандай
ІІ топ: ІІ жағдай –Азайту ережесі қандай
3 топ ІІІ жағдай.-Екі
ережені орындау тәсілдері.
Тапсырмаларды
орындап қағазға жазады.
|
|
Жинақтау
|
5мин
|
Әр топқа деңгейлік
тапсырмаларды тест түрінде беріледі.
|
Топ жетекшілеріне
топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі.
|
Оқушылар тест
шешіп, критерий арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін
топ мүшелерінің бірі бағалайды.
|
|
Бағалау
|
2 мин
|
Критерийлер арқылы
бағалау
|
Постерлер астына
смайлик жапсыру арқылы топтар ақылдасып,басқа топтарды бағалады.Топ жетекшісі
өз топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы
қойылады.
|
Өзін –өзі бағалау,
топтық , жұптық бағалау
|
|
Рефлексия
|
2 мин
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер
толтыруды ұсыну
|
|
|
|
|
|
|
|
|