137667
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокИнформатикаРабочие программыКыска мерзимди жоспар "Векторлык және растрлық графиканы өңдейтін программа"

Кыска мерзимди жоспар "Векторлык және растрлық графиканы өңдейтін программа"

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Пәні: Информатика. Пән мұғалімі: Нурымбаев Е.А.


Күні: 06.02.2016 жыл. Сыныбы: 7 «А,Ә»


Сабақтың тақырыбы: Векторлық және растрлық графиканы құру мен өңдейтін программалар.


Мақсаты: компьютерлік графиканы пайдалануда қолданылатын бағдарламалар туралы білу.

  • Пәнге деген танымдық қабілеттерін дамыту.

  • Оқушыларды ақпараттық мәдениетке тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: аралас сабақ.


Күтілетін нәтиже: графиканы өңдейтін бағдарламаларды біледі, пішімін ажыратады, суреттерді өңдейді.


Көрнекіліктер: Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, постерлер, электронды оқулық, интернет материалдары, таратпа материалдар, топ ережесі, бағалау дискрипторлары мен бағалау парағы.


Әдіс –тәсілдер: ОЖТ, көршіңе әңгімелеп бер, білгенге маржан.



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау критерийлері


Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг: қызықты логикалық сұрақтар. Жағымды ахуал орнату.

Сұрақтарға жауап бере отырып, жағымды ахуал қалыптасады.


білу

Үй тапсырмасын сұрау кезеңі.

Топтық жұмыс

ОЖТ

/ойлан, жұптас, талқыла/

Өтілген тақырып бойынша оқушылардан үй тапсырмасын сұраймын.

1-топ. Векторлық графика. Анықтамасы.қолданылуы.бағдарламасы.

2-топ. Растрлық графика.

Анықтамасы.қолданылуы.бағдарламасы.

3-топ.фракталдық графика.

Анықтамасы.қолданылуы.бағдарламасы.

Оқушылар үй тапсырмасы бойынша топта жұмыс жасайды. Ойланып дәптерлеріне жазады, жұптасып толықтырады және топта талқылайды. Бағдарламаларды интернет желісінен табады.

Тақырыпты толық ашты, анықтамасын, қолданылуын, бағдарламалары жөнінде мәлімет бере алды-3

Жартылай ақпарат берді-2

Әйтпесе – 1

түсіну

Жаңа тақырыпты өту кезеңі.

Жаңа тақырыпты бастау алдын, оқушылар интернет арқылы графикалық бағдарламалар туралы ақпарат іздейді. Сол бағдарламаларды көрсете отырып, жаңа сабақты бастаймын.

Тақырыпты меңгеріп отырады. Сұрақтарға жауап береді.

Белсене қатысып, пікір білдірсе-3

Әйтпесе -1,2

қолдану

Видеоролик көрсету

Видеоролик арқылы компьютерлік графика мүмкіндіктерін көрсетемін.

Бейнені тамашалай отырып, қызығушылығы артып, тақырыпты меңгереді.

талдау

Оқулықпен жұмыс

Көршіңе әңгімелеп бер.

1 топ. JPG пішімі.

2 топ. BMP пішімі.

3 топ. GIF пішімі.

Осы пішімдер туралы ақпарат береді.

Дарынды оқушылар тапсырманы белсене араласпай отырған оқушыларға түсіндіріп береді, ол оқушы не түсінгенін жөнінде баяндап береді.

Топта пікір алысып, өз түсінігін толық жеткізсе - 3

Әйтпесе – 1,2.

Жинақитау

Тәжірибелік жұмыс

Білгенге маржан.

Графикалық бағдарлама арқылы, суреттерді өңдеп, олардың мүмкіндіктері туралы тақтада көрсетіледі.

Оқушылар көре, біле отырып, толық мәлімет алады.

Бғалау.

Бағалау.

Критерийлер арқылы топтарды бағалау.

Оқушыларға бағалау парақшалары таратылады.

Топтар бір-бірін парақшаға бағалап, топта жиынтық баға шығарып, мұғалімдікімен салыстырып, жоғары ұпай жинаған топты анықтайды.


Өз бетінше үйренуге тапсырма

106 бетте тест жұмысын орындау.

Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.



Сабақтың өтілгендігі бойынша рефлексия

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________




Оқушының бағалау парақшасы

Оқушыны аты-жөні:______________________


Оқушының аты

Ойлан, жұптас, талқыла

Сұрақ-жауап

Көршіңе әңгімелеп бер

Топта белсенділік танытты.

Жалпы:






























Ойлан, жұптас, талқыла – Тақырыпты толық ашты, анықтамасын, қолданылуын, бағдарламалары жөнінде

мәлімет бере алды-3, Жартылай ақпарат берді-2, әйтпесе – 1.

Сұрақ жауап - Белсене қатысып, пікір білдірсе-3, Әйтпесе -1,2

Көршіңе әңгімелеп бер - Топта пікір алысып, өз түсінігін толық жеткізсе – 3, әйтпесе – 1,2.


Оқушының бағалау парақшасы

Оқушыны аты-жөні:______________________


Оқушының аты

Ойлан, жұптас, талқыла

Сұрақ-жауап

Көршіңе әңгімелеп бер

Топта белсенділік танытты.

Жалпы:






























Ойлан, жұптас, талқыла – Тақырыпты толық ашты, анықтамасын, қолданылуын, бағдарламалары жөнінде

мәлімет бере алды-3, Жартылай ақпарат берді-2, әйтпесе – 1.

Сұрақ жауап - Белсене қатысып, пікір білдірсе-3, Әйтпесе -1,2

Көршіңе әңгімелеп бер - Топта пікір алысып, өз түсінігін толық жеткізсе – 3, әйтпесе – 1,2.


Оқушының бағалау парақшасы

Оқушыны аты-жөні:______________________


Оқушының аты

Ойлан, жұптас, талқыла

Сұрақ-жауап

Көршіңе әңгімелеп бер

Топта белсенділік танытты.

Жалпы:






























Ойлан, жұптас, талқыла – Тақырыпты толық ашты, анықтамасын, қолданылуын, бағдарламалары жөнінде

мәлімет бере алды-3, Жартылай ақпарат берді-2, әйтпесе – 1.

Сұрақ жауап - Белсене қатысып, пікір білдірсе-3, Әйтпесе -1,2

Көршіңе әңгімелеп бер - Топта пікір алысып, өз түсінігін толық жеткізсе – 3, әйтпесе – 1,2.


Оқушының бағалау парақшасы

Оқушыны аты-жөні:______________________


Оқушының аты

Ойлан, жұптас, талқыла

Сұрақ-жауап

Көршіңе әңгімелеп бер

Топта белсенділік танытты.

Жалпы:






























Ойлан, жұптас, талқыла – Тақырыпты толық ашты, анықтамасын, қолданылуын, бағдарламалары жөнінде

мәлімет бере алды-3, Жартылай ақпарат берді-2, әйтпесе – 1.

Сұрақ жауап - Белсене қатысып, пікір білдірсе-3, Әйтпесе -1,2

Көршіңе әңгімелеп бер - Топта пікір алысып, өз түсінігін толық жеткізсе – 3, әйтпесе – 1,2.

