Сабақтың
тақырыбы:
|
«Қыз
Жібек» жыр-опера-кино
|
Сілтеме:
|
Интернет
желісінен, музыка оқулығы
|
Жалпы
мақсаттары:
|
Танымдық: Қыз
Жібек жыр-опера-кино туралы өз беттерімен іздену мүмкіндіктерін
кеңейту арқылы танымдық қабілеттерін жетілдіруге жағдай
жасау
Эмоциялық: Кеңейтілген тапсырмаларды
орындау үшін қолайлы ортаны қалыптастыру
Әлеуметтік: Әлеуметтік өзара
әрекеттестікте оқытыу арқылы барлық оқушылардың бірдей оқу мен оқыту
үдерісіне қатысуына ықпал жасау
|
Оқу
нәтижесі
|
–
Жыр, опера, кино ұғымының маңыздылығын түсінеді.
– Музыкаға деген қызығушылығы артып, есте сақтау
қабілеті
қалыптасып, музыкаға деген белсенділігі артады
– Сабақ барысында бір-біріне сұрақ қойып, тыңдай білуге,
өз ойларын толық айтуға, жұмысты саралауды, бағалауды үйренеді.
|
Негізгі
идеялар
|
–
Оқушылардың шағын топта жұмыс істеуі арқылы бірін-бірі оқытуын
қалыптастыру.
– Сабақ барысында өзара әрекеттесу арқылы оқушы өзіндік
танымдық
қабілетін көрсетеді, осы қабілеттерін дамыта отырып, сабаққа
белсенділікпен араласады.
|
Тапсырма
көздері
|
1.
Сыни тұрғыда мәтінді талдау
2.
Қосымша деректер бойынша ізденіс жұмыстары (постер қорғау)
3.
Ашық сұрақтар беру.
4.
АКТ мүмкіндіктерін кеңейту, «Қыз Жібек» жыры,операсы, киносынан
үзінділер
5.
Кеңейтілген тапсырмалар
|
Сабақтың
көрнекілігі
|
Интерактивті
тақта, слайд,стиктер, үлестірмелі қағаздар, постерлер.
|
Мотивациялық
кезең
|
Зейіндерін
шоғырландыру.
Ұлттық аспаптар арқылы балаларды топқа бөлу.
|
Үй
тапсырмасын сұрау
|
Қыз
Жібек туралы жинаған мәліметтері жайлы нұсқаларын тыңдау.
|
Жаңа
сабақ
|
«Болжау»
әдісі арқылы
1.«Қыз Жібек» туралы жалпы не білеміз? сұрағына зерттеу
жұмыстарын жүргізу, постер қорғау, топ пікірлерін тыңдау.
(СТОҮ – пайым, ОүБ – 2
2. Ашық сұрақтар
3.Топтарға тапсырма беру
І – топ «Қыз Жібек» жыры
ІІ – топ «Қыз Жібек» операсы
ІІІ – топ «Қыз Жібек» киносы
4. Жұппен жұмыс
1. Бекежан болсам мен егер ….
2. Төлеген өлмес еді , егерде…
3. «Қыз Жібек » жыры мен «Қыз Жібек» киносының
қарама –қайшылығын табу. (СТОҮ – сыңаржақтың болмауы ОүБ – 1)
4. Халық әні «Әгугай» әнін үйрену.
|
Сергіту
сәті
|
«
Қарлығаш »
|
Кейінгі
тапсырмалар
Қорытынды
|
«Кезбе
тілші» ойыны арқылы сұрақ қою
– Қыз Жібектің бойынан қандай қасиеттерді байқай
аласыңдар?
– Жібектің Сағыбайға тұрмысқа шыққанын қалар
медіңдер?
– Төлегеннің бойынан батырға тән қандай қасиетін
байқадыңдар?
|
Бағалау
|
«Критерий»
арқылы бағалау
Топта бағалау (ОүБ-2)
Жұпта бағалау (ОүБ – 1)
Оқушылардың арнайы қателерді бағалауы (ОүБ – 4)
Сабақ соңында
Бүгінгі сабақтан үйренгенім…
Маған өте қиын болғаны….
Маған ұнағаны….
|
Кейінгі
тапсырмалар
Үйге тапсырма
|
Симфониялық
күй туралы біліп келу.
Халық әні «Гәкку» әнін жаттап келу.
|