Инфоурок / Другое / Конспекты / "Көкөністер мен жемістер" 3-сынып
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

"Көкөністер мен жемістер" 3-сынып

библиотека
материалов

3- сынып

Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көкөністер

Сабақтың мақсаты:

Жемістер мен көкөністердің атауларын дұрыс атай және ажырата алуға баулу, сөздік қорын байыту. Ойын, есте сақтау қабілетін, дүние танымын дамыту.

Сабақтың түрі: нәтиже сабақ 

Сабақтың әдіс-тәсілдері: ойын технологиясы, таңғажайып сәт, сұрақ- жауап, венн- диаграммасы, сын тұрғысынан ойлау стратегиясы. 
Көрнекі құралдары: « Жемістер, көкөністер» суреттері, алма ағашы, компьютер 
Сабақтың барысы: 
I. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгендеу.
II. Үй тапсырмасын сұрау.
III. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
IV. Тақырыпты көрнекілік арқылы түсіндіру
Алма, қызанақ
Алмұрт, пияз
Өрік, қияр
Шие,сәбіз
Алхоры, орамжапырақ
Анар, картоп
жүзім.
V. Тапсырмалармен жұмыс.
1. Балалар, бүгін біз сендермен өткен тақырыпты қайталай отырып, есімізде сақтаймыз. Ендеше, мына сызба бойынша өткен тақырыптарға байланысты сөздерді бір әріптен кейін келесі әріпті оқи отырып табыңдар. (Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы) 

Ж 
Р К 
С Е 
Е Ө 
І М 
Т К 
Н І 
С Ө 

1) Тілді жаттықтыру 
- қанекей, балалар тілдерімізді жаттықтырайық. Мен бастайын, сендер коштап, аяқтаңдар. 
Огурцы – қияр, 
А граната - ... 

Мороз – аяз, 
А лук – ... 

Жираф – керік, 
А абрикос - ... 

Один – жалғыз, 
А арбуз - ... 

Сад – бақ, 
А тыква - ... 

Зеркало – айна, 
А яблоко - ... 

Усы – мұрт, 
А груша - ... 

Кобыла – бие, 
А вишня - ... 

Земля – топырақ, 
А капуста - ... 

Фрукт – жеміс, 
А овощ - ... 
3. Сергіту сәті
Пісіп тұрған төрт алмұрт,
Қызығатын көрген жұрт.
Екі алмұртты бұтақтан
Алып жеді Мұратқан
Қанша қалды алмұрттан.

Венн- диаграммасы. 
- Жемістер мен көкөністердің ортақ белгілері мен айырмашылықтарын білдіретін Венн- диаграммасын құрайық. 
- «Кім тез?» санауды қайталайды. Тақтада алмалар мен алмұрттың суреттерінде сандар жазылып тұрады. Балалар сол сандарды рет- ретімен атап, дауыстап санайды. 
VI. Сабақты бекіту.
1. Көрнекілік бойынша жемістермен мен көкөністерді атау.
2. Кеспе қағаздары арқылы аталған түстерді дұрыс көрсете білу.
VII. Сабақты қорытындылау.
VIII. Үйге тапсырма беру. Жемістер мен көкөністерді білу. Түстерді ажырата білу. Сергітуді жаттап алу.






Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
