Инфоурок / ИЗО, МХК / Другие методич. материалы / 5 класс открытый урок

5 класс открытый урок

Курсы профессиональной переподготовки
124 курса

Выдаем дипломы установленного образца

Заочное обучение - на сайте «Инфоурок»
(в дипломе форма обучения не указывается)

Начало обучения: 29 ноября
(набор групп каждую неделю)

Лицензия на образовательную деятельность
(№5201 выдана ООО «Инфоурок» 20.05.2016)


Скидка 50%

от 13 800  6 900 руб. / 300 часов

от 17 800  8 900 руб. / 600 часов

Выберите квалификацию, которая должна быть указана в Вашем дипломе:
... и ещё 87 других квалификаций, которые Вы можете получить

Получите наградные документы сразу с 38 конкурсов за один орг.взнос: Подробнее ->>

библиотека
материалов

Сабақ жоспары



2-Бөлім. 2D – дағы элементтер

Мектеп: Қызылорда НЗМ

Күні: 02.11 .15ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Елманов Б. С.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Түрлі дәуірлердегі бейнелеу өнерінде жер, ауа, су мен оттың суреттелуі.



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

(1.1)

1N9.1/1N9.2

Табиғат әлемі жайлы бірқатар салалар мен олардың көзқараспен байланысын ауқымды және дәйекті түсінік көрсете отырып терең білім көрсетуге.

Әртүрлі сипаттамалар мен салғастыруларды байқау кезіндегі өсіп келе жатқан түйсік қабілетін бейнелеу.


Сабақ мақсаттары

  • Судың түрлерін біліп түсіну(судың айналымын қоса)

  • Судың қоршаған ортаға әсері және адамзаттың суға тигізетін кері әсері

  • Судың әр түрлі типін бейнелеу арқылы жеке шығармашалық жұмыс жасай алу.


Жетістік критерийлері

  • Жапыраққа судың тамшысын салу

  • Жылттан көлеңкеге қарай шығу кезеңдерінде көлеңке беру арқылы тамшының көлемін беру

  • Жылт, жарық, жартылай көлеңке, көлеңке, меншікті көлеңке,рефлексия және түспе көлеңке.

Тілдік мақсаттар


Тәсіл, әсер етулер, жанрлар, идеялар, контекст, мән, 4 элемент

стиль, материалдар, аспаптар, техникалар, өндіру процестері

шешімдер, пікірлер, сауалдар, мәселелер


Құндылықтарды дарыту




Қоршаған ортада кездесетін құбылыстарды, сұлулықты байқай отырып, табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін дарыту

Пәнаралық байланыстар

Физика , математика, география, информатика және т.б.

АКТ қолдану дағдылары

Табиғи элементтің бір түрі судың бейнесін бейнелеу жолдарын қарастыру мақсатында қолдану.

Бастапқы білім


Табиғи төрт элемент жер, су, ауа, оттың әртүрлі суреттелуі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Мұғалім №1:

Судың сұлулығын (beauty) қалай түсінесіз?

Судың қуатты күшін (power) қалай түсінесіз?

Мұғалім №2:

Why is water so important?

What is the “global” water crisis?

Сабақтың тақырыбы: Түрлі дәуірлердегі бейнелеу өнерінде жер, ауа, су мен оттың суреттелуі.

Сабақтың мақсаты:

  • Судың түрлерін біліп түсіну(судың айналымын қоса)

  • Судың қоршаған ортаға әсері және адамзаттың суға тигізетін кері әсері

  • Судың әр түрлі типін бейнелеу арқылы жеке шығармашалық жұмыс жасай алу.



Жетістік критерийлері:

Жапыраққа судың тамшысын салу

Жылттан көлеңкеге қарай шығу кезеңдерінде көлеңке беру арқылы тамшының көлемін беру

Жылт, жарық, жартылай көлеңке, көлеңке, меншікті көлеңке,рефлексия және түспе көлеңке.












http://video-uroki-online.com/raznoe/uroki_risovanija/risuem_listja_i_kapli_pri_pomowi_kisti/





























Сабақтың ортасы

Мұғалім №1:

Оқушыларға бүгінгі сабағымызға байланысты термин сөздермен таныстыру:

  • Жаңбыр, бұршақ, қар, қырау, су тамшылары

  • Кемпірқосақ және призма

  • Көл, теңіз, мұхит, толқын, сарқырама, өзен

  • Су айналымы: буға айналуы, конденсация, судың бұлтқа көшуі, судың жиналуы

  • Цилиндр, сфера, түстік шеңбер

Мұғалім №2:

Vocabulary

  • Properties

  • Rain, hail, snow, snowflake, dew drops

  • Rainbow and Prism

  • Lake, sea, ocean, wave, waterfall, river

  • Water Cycle: evaporation, condensation, precipitation, runoff, collection

  • Cylinder, Sphere, Color Scale


Қоршаған ортада кездесетін судың түрлері мен олардың қасиеттері туралы мәліметтер беру.


Судың агрегаттық күйі туралы бейнебаян көрсету. Оқушылардың пікірлерімен алмасу.


Жеке тапсырма:

Табиғи элемент: судың тамшысы

  • Жапыраққа судың тамшысын салу

  • Жылттан көлеңкеге қарай шығу кезеңдерінде көлеңке беру арқылы тамшының көлемін беру

  • Жылт, жарық, жартылай көлеңке, көлеңке, меншікті көлеңке,рефлексия және түспе көлеңке.















https://www.youtube.com/watch?v=E9wZIIachtk (play as background inspiration



https://www.youtube.com/watch?v=JR5rHmWs7aQ

судың агрегаттық күйлері.

Сабақтың соңы

«Керемет ағаш» әдісі арқылы бағалау. Оқушылар өздерінің орындаған жапыраққа салған тамшы суреттерін тақтадағы ағашқа іліп қояды. Оқушылар әрбір тамшыға өз бағалаларын береді.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Бүгінгі сабақта екі деңгейде тапсырмалар беріледі. Осы тапсырмалар арқылы «жоғары» деңгейдегі оқушылар жылдам әрі көп мағлұматтарды жинақтап, шығармашыл түрде таныстыра алады.



Оқушылар тапсырма орындау барысында құрал- жабдықтарды (ноутбук) ұқыпты қолдану керек.

Өткір немесе ұшты заттарды қолданған кезде абай болу керек.



Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 29 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

