Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / Кніга памяці беларусаў, якія загінулі ў лагеры Цайнтхайн (ад А да З)

Кніга памяці беларусаў, якія загінулі ў лагеры Цайнтхайн (ад А да З)


  • Другое

Название документа 1. Кніга памяці - вокладка.docx

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m6e9eea3b.jpghello_html_3cbd88b1.png

Название документа 2. Кніга памяці - вокладка.docx

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m1dd468a2.pnghello_html_m63aee1b.pnghello_html_d7e4d81.jpghello_html_3cbd88b1.png

Название документа 3. Кніга памяці беларусаў.docx

Поделитесь материалом с коллегами:


Кніга памяці беларусаў, загінуўшых у лагеры ваеннапалонных Цайтхайн: ад А да З

Замест пралога

Пад час працы над “Кнігай памяці” было апрацавана 7 254 прозвішчы з 23 646, змешчаных у базе дадзеных. У выніку працы адшукана 326 беларусаў, пахаваных у Цайтхайне (ад А да З). Было прааналізавана:



  • 1 006 прозвішчаў на А;

  • 1 771 прозвішча на Б;

  • 861 прозвішча на В;

  • 1 408 прозвішчаў на Г;

  • 872 прозвішчы на Д;hello_html_69788255.png

  • 477 прозвішчаў на Е;

  • 241 прозвішча на Ж;

  • 618 прозвішчаў на З.

Неапрацаванымі засталіся:

  • 544 прозвішчы на І;

  • 3 358 прозвішчаў на К;hello_html_24cd6886.png

  • 962 прозвішчы на Л;

  • 1 744 прозвішчы на М;

  • 690 прозвішчаў на Н;

  • 409 прозвішчаў на О;

  • 1 722 прозвішчы на П;

  • 717 прозвішчаў на Р;

  • 2 265 прозвішчаў на С;

  • 918 прозвішчаў на Т;

  • 189 прозвішчаў на У;

  • 466 прозвішчаў на Ф;

  • 389 прозвішчаў на Х;

  • 128 прозвішчаў на Ц;

  • 542 прозвішчы на Ч;

  • 875 прозвішчаў на Ш;

  • 91 прозвішча на Щ;

  • 3 прозвішчы на Э;

  • 123 прозвішчы на Ю;hello_html_m71c6a67f.png

  • 257 прозвішчаў на Я.

  • Падрабязная інфармацыя:

  • URL: https://ru.stsg.de/cms/node/916

  • Спіс прозвішчаў на А
    • Аблогін Арцём (unklar)

    • (unklar)

    • 23.03.1914

    • 15.08.1942

    • Абрамовіч Павел Сцяпанавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 20.05.1909

    • 06.06.1944

    • Аверкаў Кірыл Аляксеевіч

    • Лоснава

    • 10.05.1906

    • 19.10.1941

    • Агееў Міхаіл Паўлавіч

    • Гомельская вобласць

    • 01.10.1916

    • 29.04.1943

    • Адамаў Яфім Васільевіч

    • Пакалюбічы, Гомельская вобласць

    • 1893

    • 15.01.1942

    • Адамчук Уладзімір Аляксеевіч

    • Дзегцяныя

    • 17.05.1921

    • 24.01.1942

    • Аксёнаў Пракоп Хрыстафоравіч

    • Гаўрылаўка

    • 20.08.1907

    • 02.06.1943

    • Алампіеў Васілій Сямёнавіч

    • Гомельская вобласць

    • 1912

    • 07.03.1943

    • Алампіеў Піліп Дзмітрыевіч

    • Гомельская вобласць

    • 18.01.1912

    • 20.10.1942

    • Алашэнка Аляксандр Рыгоравіч

    • Віцебская вобласць

    • 1913

    • 06.03.1942

    • Алейнікаў Васілій Фёдаравіч

    • Гомельская вобласць

    • 12.04.1905

    • 06.11.1941

    • Аляксеенка Міхаіл Барысавіч

    • Ветка

    • 1914

    • 08.04.1943

    • Аляксееў Міхаіл Міхайлавіч

    • Бацішча, Віцебская вобласць

    • 25.03.1915

    • 13.09.1942

    • Аляксееў Павел Аляксандравіч

    • Новакіпячча, Магілёўская вобласць

    • 25.05.1919

    • 12.01.1942

    • Андропаў Міхаіл Рыгоравіч

    • Кузьмічы, Палеская вобласць

    • 1901

    • 09.07.1943

    • Андропенка Герасім Аляксеевіч

    • Шалуханаўка, Магілёўская вобласць

    • 02.03.1895

    • 07.01.1942

    • Андрушэнка Васілій Якаўлевіч

    • Гомель

    • 1918

    • 19.09.1942

    • Андрэеў Іван Еўдакімавіч

    • Ракавічы, Гомельская вобласць

    • 1906

    • 08.03.1942

    • Анікееў Іван Піліпавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 01.11.1917

    • 30.09.1942

    • Антончыкаў Павел Яфрэмавіч

    • Асінаўкаhello_html_5b3d15f5.png

    • 11.05.1921

    • 08.08.1941

    • Аржаны Павел Міхайлавіч

    • Чаусы

    • 24.09.1915

    • 06.11.1941

    • Арташкевіч Мікалай Дарафеевіч

    • Прагон, Мінская вобласць

    • 28.11.1915

    • 20.03.1942

    • Атрашчэнік Рыгор Лаўрэнцьевіч

    • Паліцы, Віцебская вобласць

    • 23.06.1917

    • 19.11.1941

    • Атаман Дзмітрый Дзмітрыевіч

    • В.Бор

    • 1912

    • 26.12.1941

    • Атаман Севасцьян Дзмітрыевіч

    • Палеская вобласць

    • 1901

    • 23.12.1941

    • Аўдзееў Міхаіл Яфімавіч

    • Загоре, Гомельская вобласць

    • 25.12.1922

    • 10.09.1942

    • Аўрамаў Фёдар Віктаравіч

    • Гомельская вобласць

    • 25.09.1910

    • 07.01.1942

    • Аўсейкаў Іван Фёдаравіч

    • Каменка, Магілёўская вобласць

    • 1900

    • 19.12.1941

    • Афанасьеў Емяльян Мікалаевіч

    • Гальчы, Гомельская вобласць

    • 15.09.1910

    • 02.10.1942

    • Афанаськоў Сцяпан Пятровіч

    • Гомельская вобласць

    • 20.05.1919

    • 16.02.1942

    • Спіс прозвішчаў на Б

    • Бабекаў Іван Нікіфаравіч

    • Магілёўская вобласць

    • 25.05.1912

    • 15.11.1941

    • Бабіч Якаў Сідаравіч

    • Карабішча

    • 05.09.1916

    • 28.11.1941

    • Бабко Мікалай Сцяпанавіч

    • Дуброўка

    • 22.09.1917

    • 06.11.1942

    • Бабкоў Фёдар Андрэевіч

    • Гомельская вобласць

    • 1914

    • 08.09.1942

    • Багачоў Ісак Дзмітрыевіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1908

    • 20.12.1941

    • Багдановіч Мікалай Адамавіч

    • Гомельская вобласць

    • 15.12.1904

    • 11.10.1942

    • Бадзюкоў Сяргей Іванавіч

    • Забалацце, Гомельская вобласць

    • 1896

    • 11.01.1942

    • Бажок Іван Фёдаравіч

    • Прахода, Палеская вобласць

    • 1896

    • 02.12.1941

    • Байкоў Іван Фёдаравіч

    • Гомельская вобласць

    • 1919

    • 29.11.1941

    • Баланін Фёдар Максімавіч

    • Гдзені, Палеская вобласць

    • 04.06.1911

    • 12.11.1942

    • Балдуеў Трафім Цітавіч

    • Гомельская вобласць

    • 15.09.1906

    • 17.03.1943

    • Балотнік Васілій Міхайлавіч

    • Мінская вобласць

    • 1913

    • 01.11.1941

    • Банас Міхаіл Рыгоравіч

    • Віцебская вобласць

    • 24.06.1920

    • 07.10.1942

    • Бандаровіч Ілья Сцяпанавіч

    • Гнаполле

    • 27.12.1914

    • 22.07.1942

    • Бандарчук Анатолій Іванавіч

    • Гомель

    • 21.09.1919

    • 23.01.1942

    • Бандарэнка Мікалай Лявонавіч

    • Загоре

    • 1905

    • 27.11.1941

    • Бандарэнка Піліп Мартынавіч

    • Хаткі, Палеская вобласць

    • 1893

    • 25.10.1941

    • Баравік Уладзімір Антонавіч

    • Харохавічы, Мінская вобласць

    • 05.04.1909

    • 03.11.1941

    • Баразна Міхаіл Іванавіч

    • Войнілава, Магілёўская вобласць

    • 1920

    • 14.09.1943

    • Баранаў Віктар Цітавіч

    • Крэмлянка

    • 02.01.1900

    • 24.03.1942

    • Бараноўскі Андрэй Аляксеевіч

    • Мінская вобласць

    • 11.10.1907

    • 08.12.1941

    • Бараш Мікалай Аляксандравіч

    • Палеская вобласць

    • 06.04.1900

    • 17.11.1941

    • Бардзілоўскі Яфрэм Васільевіч

    • Дрыбін

    • 28.01.1901

    • 20.04.1942

    • Бардушка Мікалай Мікалаевіч

    • Амнішэва, Мінская вобласць

    • 1906

    • 27.08.1942

    • Барсукоў Аляксандр Паўлавіч

    • Бабруйская вобласць

    • 1905

    • 01.08.1944

    • Барташэвіч Аляксандр Міхайлавіч

    • Бранчыцы

    • 16.03.1915

    • 12.02.1942

    • Барташэвіч Нікіфар Фёдаравіч

    • Сялец

    • 17.03.1917

    • 27.11.1941

    • Баружка Андрэй Калістратавіч

    • Брэсцкая вобласць

    • 1903

    • 13.12.1941

    • Барушкаў Іван Сяргеевіч

    • Баршчоўка, Гомельская вобласць

    • 16.12.1910

    • 20.07.1943

    • Барыбкін Афанасій Кузьміч

    • Паўлаўка, Магілёўская вобласць

    • 31.01.1922

    • 18.05.1944

    • Барысаў Парфен Рыгоравіч

    • Польная, Магілёўская вобласцьhello_html_m50d05255.png

    • 02.01.1900

    • 08.05.1943

    • Барысенка Іван Цярэнцьевіч

    • Ветухна

    • 20.01.1914

    • 13.11.1941

    • Барысенка Мікіта Васільевіч

    • Валынцэва

    • 1891

    • 13.12.1941

    • Барысенка Рыгор Іванавіч

    • Крышыцы

    • 19.01.1891

    • 16.02.1944

    • Барысенка Уладзімір Іванавіч

    • Андэкалова, Магілёўская вобласць

    • 1922

    • 08.01.1943

    • Барыскевіч Васіль Пятровіч

    • Мінская вобласць

    • 18.01.1913

    • 01.10.1941

    • Барытка Пётр Лукіч

    • Гарадзец

    • 24.09.1909

    • 15.02.1942

    • Бацянаў Патап Дарафеевіч

    • Шакурава

    • 08.12.1891

    • 16.09.1942

    • Бачына Канстанцін Восіпавіч

    • Палеская вобласць

    • 1915

    • 28.11.1941

    • Белавусаў Аляксандр Мітрафанавіч

    • Сухавырына

    • 1913

    • 31.10.1941

    • Белавусаў Павел Анфімавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1912

    • 16.11.1941

    • Белазорчык Уладзімір Іванавіч

    • Лугаўцы, Віцебская вобласць

    • 29.09.1910

    • 26.11.1941

    • Беламутаў Павел Іванавіч

    • Гомельская вобласць

    • 16.12.1896

    • 12.06.1944

    • Белы Андрэй Дзмітрыевіч

    • Крычаў

    • 25.03.1902

    • 03.06.1942

    • Белы Іван Сцяпанавіч

    • Васілевічы

    • 1896

    • 22.12.1941

    • Бельскі Уладзімір Іванавіч

    • Руднае, Палеская вобласць

    • 28.03.1911

    • 11.03.1943

    • Беразоўскі Еўдакім Нікіфаравіч

    • Немкі

    • 30.07.1904

    • 24.02.1942

    • Бліноўскі Дзмітрый Канстанцінавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 21.09.1909

    • 22.05.1942

    • Бобік Сцяпан Канстанцінавіч

    • Крыўда

    • 20.04.1906

    • 18.11.1941

    • Бобр Іван Данілавіч

    • Палеская вобласць

    • 28.02.1912

    • 07.09.1944

    • Бобр Яфім Васільевіч

    • Бабры, Палеская вобласць

    • 1897

    • 30.11.1941

    • Болсун Рыгор Іванавіч

    • Гомельская вобласцьhello_html_5b3d15f5.png

    • 22.12.1921

    • 15.12.1941

    • Бондарык Іван Антонавіч

    • Куранец

    • 1918

    • 29.04.1944

    • Бондарэц Іван Васільевіч

    • Дарэзіна

    • 24.04.1907

    • 04.12.1941

    • Борыс Іван Кліментавіч

    • Навасёлкі

    • 1910

    • 24.11.1941

    • Бруенка Анатолій Паўлавіч

    • Жгун

    • 19.11.1919

    • 27.08.1943

    • Брылеўскі Казімір Ігнатавіч

    • Брылеўшчына, Мінская вобласць

    • 23.06.1913

    • 22.09.1941

    • Брытчыкаў Іван Ігнатавіч

    • Струкачова

    • 18.06.1915

    • 13.11.1941

    • Буглак Павел Сцяпанавіч

    • Ігнатаў-Абяноўка

    • 1897

    • 28.10.1941

    • Буднік Уладзімір Мацвеевіч

    • Віцебск

    • 29.12.1916

    • 12.06.1943

    • Буднікаў Міхаіл Фаміч

    • Жлобін

    • 06.11.1910

    • 04.11.1941

    • Буйван Вацлаў Феліксавіч

    • Мінск

    • 14.10.1918

    • 12.11.1941

    • Буйко Адам Сцяпанавіч

    • Савічы

    • 21.11.1918

    • 27.12.1942

    • Бука Васілій Аляксеевіч

    • Віцебская вобласць

    • 21.09.1911

    • 23.11.1941

    • Букатаў Каленік Васільевіч

    • Старое, Гомельская вобласць

    • 1893

    • 25.05.1942

    • Букініч Васілій Ануфрыевіч

    • Сідараўка, Магілёўская вобласць

    • 07.01.1919

    • 27.09.1941

    • Булаўка Васілій Міхайлавіч

    • Палеская вобласць

    • 1894

    • 15.12.1941

    • Булаўка Міхаіл Восіпавіч

    • Палеская вобласць

    • 26.07.1892

    • 27.12.1941

    • Булаўка Уладзімір Ільіч

    • Булаўкі, Палеская вобласць

    • 1910

    • 04.08.1942

    • Булаўкін Патап Аляксеевіч

    • Віцебская вобласць

    • 24.12.1909

    • 02.12.1941

    • Булыга Андрэй Мікітавіч

    • Віцебская вобласць

    • 25.06.1909

    • 14.06.1942

    • Бумага Фёдар Ігнатавіч

    • Віцебская вобласць

    • 18.03.1914

    • 20.11.1941

    • Бурак Фёдар Фаміч

    • Капароўка

    • 1905

    • 17.11.1941

    • Буракоў Архіп Афанасьевічhello_html_5b3d15f5.png

    • Шэмятоўка

    • 19.02.1911

    • 23.07.1942

    • Буранкоў Іван Максімавіч

    • Даўговічы

    • 15.04.1891

    • 17.11.1941

    • Бураў Павел Епіфанавіч

    • Цэпянёва, Віцебская вобласць

    • 08.11.1896

    • 14.06.1944

    • Бураў Фёдар Сысоевіч

    • Перарост

    • 22.05.1892

    • 20.12.1941

    • Бухарэвіч Фёдар Сцяпанавіч

    • Скоўшын, Мінская вобласць

    • 03.03.1916

    • 19.07.1943

    • Буяльскі Раман Якаўлевіч

    • Віцебская вобласць

    • 15.07.1919

    • 06.07.1942

    • Бычкоў Нікіфар Дзмітрыевіч

    • Чэпялінка, Магілёўская вобласць

    • 1894

    • 07.11.1941

    • Бякоўскі Дзмітрый Сямёнавіч

    • Аляксандраўка

    • 15.12.1907

    • 29.07.1944

    • Бяляеў Мікалай Сямёнавіч

    • Круглянскі

    • 1909

    • 08.12.1942

    • Бяляк Васілій Калінавіч

    • Палеская вобласць

    • 1892

    • 26.02.1943

    • Бялясаў Рыгор Ігнатавіч

    • Яскаўшчына

    • 05.01.1923

    • 14.09.1943

    • Бяляўскі Сцяпан Сцяпанавіч

    • Мішкавічы, Магілёўская вобласць

    • 27.12.1912

    • 06.11.1941

    • Бяляцкі Платон Міхайлавіч

    • Палеская вобласць

    • 18.11.1905

    • 17.05.1943

    • Бяспалы Адам Аляксеевіч

    • Палеская вобласць

    • 1898

    • 26.02.1942

    • Спіс прозвішчаў на В

    • Вазміцель Павел Барысавіч

    • Чыжоўка

    • 15.12.1907

    • 12.12.1941

    • Вайноў Мікалай Андрэевіч

    • Лукянаўка, Гомельская вобласць

    • 1904

    • 22.11.1941

    • Вакульчык Дзмітрый Нікіфаравіч

    • Віцебская вобласць

    • 15.09.1919

    • 27.11.1943

    • Валкавец Міхаіл Захаравіч

    • Мінская вобласць

    • 1914

    • 29.08.1942

    • Валкарэзаў Іван Іванавіч

    • Мінская вобласць

    • 1919

    • 15.02.1944

    • Валковіч Міхаіл Зіноўевіч

    • Койданава

    • 22.10.1915

    • 19.09.1942

    • Валуська Міхаіл Фёдаравіч

    • Магілёў

    • 20.04.1918

    • 29.10.1941

    • Валый Іван Калінавіч

    • Віцебская вобласць

    • 1914

    • 18.02.1942

    • Вараб’ёў Аляксей Ігнатавіч

    • Гомельская вобласць

    • 13.03.1918

    • 22.02.1943

    • Варанкоў Ігнат Мяфодзьевіч

    • Шэманоўка, Магілёўская вобласць

    • 17.12.1892

    • 30.03.1942

    • Варанкоў Сільвестр Карпавіч

    • Забалацце

    • 1892

    • 27.09.1903

    • Вароніч Іван Піліпавіч

    • Малы Ольса, Магілёўская вобласць

    • 1904

    • 21.02.1942

    • Васілевіч Восіп Піліпавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1899

    • 14.06.1943

    • Васілеўскі Анатолій Сцяпанавіч

    • Талочын

    • 18.10.1916

    • 07.04.1943

    • Васілеўскі Павел (unklar)

    • Магілёўская вобласць

    • 23.06.1923

    • 07.11.1943

    • Васільеў Мікалай Васільевіч

    • Віцебская вобласць

    • 18.05.1918

    • 13.11.1941

    • Вашкевіч Міхаіл Адамавіч

    • Буцерычы

    • 1907

    • 18.11.1941

    • Вашчылаў Гаўрыіл Міхайлавіч

    • Папоўка, Магілёўская вобласць

    • 08.04.1902

    • 20.08.1942

    • Верашчакаў Іван Мікалаевічhello_html_5b3d15f5.png

    • Мінская вобласць

    • 25.02.1924

    • 23.12.1941

    • Веташкевіч Мікіта Цімафеевіч

    • Дарагайкі

    • 1906

    • 20.01.1942

    • Вінаградаў Андрэй (unklar)

    • Яновічы

    • 28.07.1916

    • 17.02.1942

    • Вінніцкі Мацвей Рыгоравіч

    • Гомельская вобласць

    • 1893

    • 06.08.1943

    • Віткоўскі Раман Пятровіч

    • Чырвоная Слабада, Віцебская вобласць

    • 1891

    • 10.01.1942

    • Власенка Іван Фёдаравіч

    • Магілёўская вобласць

    • 23.04.1916

    • 25.05.1943

    • Власенка Мікіта Сілавіч

    • Палеская вобласцьhello_html_69788255.png

    • 02.01.1900

    • 19.03.1942

    • Войлакаў Мікалай Рыгоравіч

    • Віцебская вобласць

    • 1913

    • 17.09.1942

    • Войтаў Іван Іванавіч

    • Васільева, Смаленская вобласць

    • 15.09.1918

    • 17.02.1942

    • Войтэх Сяргей Сцяпанавіч

    • Мінск

    • 22.08.1918

    • 29.10.1941

    • Волкаў Аляксандр Кузьміч

    • Кайкі

    • 1913

    • 26.12.1941

    • Волкаў Рыгор Андрэевіч

    • Касцюкоўка, Гомельская вобласць

    • 1891

    • 25.01.1942

    • Волкаў Сцяпан Рыгоравіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1914

    • 09.03.1943

    • Воран Сямён Ігнатавіч

    • Уладзімірская вобласць

    • 27.09.1903

    • 11.02.1942

    • Воўчы Вікенцій Восіпавіч

    • Віцебская вобласць

    • 23.04.1911

    • 11.01.1942

    • Врэдзінскі Аляксей Цімафеевіч

    • Мухаеды, Мінская вобласць

    • 05.04.1900

    • 21.01.1942

    • Вялейшчыкаў Іван Іванавіч

    • Чырына

    • 15.03.1921

    • 20.11.1941

    • Вярбілаў Сяргей Яфрэмавіч

    • Бабруйск

    • 1905

    • 18.06.1943

    • Вярбілаў Уладзімір Ульянавіч

    • Вішчан, Магілёўская вобласць

    • 03.06.1921

    • 29.03.1942

    • Спіс прозвішчаў на Г

    • Габараў Данііл Фаміч

    • Самаціевічы

    • 1896

    • 02.06.1943

    • Габрышчук Васілій Якаўлевіч

    • Мядзвежыкі

    • 05.07.1900

    • 18.08.1942

    • Гавенчык Піліп Данілавіч

    • Плехаўшчына

    • 1912

    • 14.12.1941

    • Галай Рыгор Карнеевіч

    • Віцебская вобласць

    • 19.10.1906

    • 10.02.1942

    • Галайкоў Андрэй Іванавіч

    • Пірэвічы

    • 16.08.1918

    • 17.07.1943

    • Галаленкаў Рыгор Пятровіч

    • Гомельская вобласць

    • 15.06.1914

    • 23.01.1942

    • Галалоб Міхаіл Рыгоравіч

    • Ялавец hello_html_69788255.png

    • 15.04.1920

    • 15.11.1941

    • Галаўнёў Платон Іванавіч

    • Яроміна, Гомельская вобласць

    • 21.04.1891

    • 23.03.1942

    • Галітараў Сцяпан Лявонавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 22.10.1892

    • 05.12.1941

    • Галічэнка Кірыл Фокіч

    • Віцебская вобласць

    • 04.05.1917

    • 16.10.1941

    • Галубцоў Іван Дзянісавіч

    • Ліхінічы

    • 1904

    • 27.11.1941

    • Галушка Нікіфар Сямёнавіч

    • Дзяражная, Гомельская вобласць

    • 1909

    • 14.01.1942

    • Гамбалеўскі Васіль Анціпавіч

    • Вязьмічы

    • 1921

    • 03.10.1941

    • Гамеза Кузьма Рыгоравіч

    • Шыроўка, Магілёўская вобласць

    • 17.10.1916

    • 1943

    • Ганусевіч Уладзімір Віктаравіч

    • Мікалаеўка, Гомельская вобласць

    • 12.05.1942

    • 02.02.1942

    • Ганчар Арсенцій Восіпавіч

    • Веска

    • 1920

    • 19.12.1941

    • Ганчар Рыгор Герасімавіч

    • Дарашэвічы

    • 1914

    • 21.11.1941

    • Ганчароў Дзмітрый Міхайлавіч

    • Стара-Зяньковіна, Гомельская вобласць

    • 16.06.1913

    • 17.04.1942

    • Ганчароў Іван Аўрамавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 26.06.1908

    • 12.08.1942

    • Ганчарык Сцяпан Іванавічhello_html_69788255.png

    • Азярычына, Мінская вобласць

    • 1909

    • 27.03.1942

    • Гаралёў Фёдар Емяльянавіч

    • Віцебская вобласць

    • 1916

    • 14.12.1942

    • Гарбуз Піліп Кузьміч

    • Людзіневічы

    • 1920

    • Гардзееў Яфім Андрэевіч

    • Гарбуноўка

    • 09.11.1910

    • 06.04.1942

    • Гарны Ульян Сяргеевіч

    • Калачын

    • 1914

    • 09.08.1942

    • Гаруля Піліп Яўменавіч

    • Палеская вобласць

    • 12.01.1905

    • 25.08.1942

    • Гаршчук Нікіфар Севасцьянавіч

    • Броды, Палеская вобласць

    • 15.11.1915

    • 06.01.1943

    • Гаўрык Іван Маісеевіч

    • Чарнігаўская вобласць

    • 1911

    • 19.03.1943

    • Гаўрыленка Мікіта Тарасавіч

    • Палеская вобласць

    • 17.04.1909

    • 01.12.1941

    • Гаўрыленка Цімафей Пятровіч

    • Гомельская вобласць

    • 1893

    • 12.11.1941

    • Гаўрылін Аляксей Іванавіч

    • Галабурты

    • 1905

    • 31.03.1943

    • Гаўрыловіч Васілій Гаўрылавіч

    • Палеская вобласць

    • 08.09.1917

    • 10.01.1942

    • Гаўрычэнка Аляксей Сідаравіч

    • Галавачы

    • 01.12.1914

    • 24.08.1942

    • Гацко Аляксандр Піліпавіч

    • Ясаны

    • 1918

    • 26.03.1944

    • Гвоздзікаў Васіль Максімавіч

    • Башкірыя

    • 10.08.1921

    • 30.11.1941

    • Гвоздзь Пётр Пракопавіч

    • (unklar)

    • 16.03.1905

    • 22.12.1941

    • Гвоздзь Піліп Сцяпанавіч

    • Гомельская вобласць

    • 24.11.1906

    • 27.07.1943

    • Герасімаў Ягор Іванавіч

    • Высокія Роны, Віцебская вобласць

    • 07.03.1921

    • 14.11.1941

    • Геўрасёў Міхаіл Сцяпанавіч

    • Гомель

    • 1922

    • 24.04.1944

    • Гіро Антон Уладзіміравіч

    • Камароўка, Мінская вобласць

    • 1910

    • 15.01.1942

    • Глазко Мікалай Лукіч

    • Мінская вобласць

    • 13.12.1911

    • 11.11.1941

    • Глазуноў Рыгор Ігнатавіч

    • Верамейка

    • 26.03.1912

    • 14.11.1941

    • Глушко Фёдар Піліпавіч

    • Палеская вобласць

    • 11.05.1907

    • 27.11.1942

    • Гняды Пётр Сцяпанавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1912

    • 30.12.1941

    • Голасаў Карп Анісімавіч

    • Мішкаўка

    • 23.03.1914

    • 23.01.1942

    • Голасаў Мікалай Міхайлавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 12.09.1920

    • 04.03.1942

    • Голубеў Васілій Савельевіч

    • Новае Сяло

    • 28.02.1908

    • 15.11.1941

    • Гракаў Іван Ціханавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 25.08.1915

    • 22.11.1941

    • Грамыка Восіп Іванавіч

    • Гомельская вобласць

    • 1908

    • 11.04.1943

    • Грамыка Фёдар Піліпавіч

    • Гомельская вобласць

    • 1916

    • 27.12.1941

    • Громаў Якаў Сямёнавіч

    • Гомельская вобласць

    • 01.09.1915

    • 09.04.1943

    • Грыбанаў Сямён Тарасавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1909

    • 15.08.1943

    • Грыбовіч Фёдар Восіпавіч

    • Мінская вобласць

    • 1910

    • 14.02.1943

    • Грыгаровіч Міхаіл Іванавіч

    • Палеская вобласць

    • 1905

    • 25.04.1943

    • Грыневіч Міхаіл Фларыянавіч

    • Рагачоў

    • 04.06.1908

    • 30.12.1941

    • Грыцкоў Фёдар Захаравічhello_html_5b3d15f5.png

    • Н.Альба, Гомельская вобласць

    • 1896

    • 08.02.1942

    • Грышановіч Генадзь Міхайлавіч

    • Віцебская вобласць

    • 25.12.1914

    • 15.06.1942

    • Гудкоў Раман Самуілавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 13.10.1896

    • 21.01.1944

    • Гузан Рыгор Касьянавіч

    • Дроздзіна, Мінская вобласць

    • 23.04.1907

    • 03.04.1944

    • Гузаў Цімафей Дзмітрыевіч

    • Гомельская вобласць

    • 1905

    • 24.06.1943

    • Гузік Андрэй Мацвеевіч

    • Слуцк

    • 15.10.1921

    • 23.11.1941

    • Гук Мікалай Еўдакімавіч

    • Скрыпкі

    • 01.04.1911

    • 06.02.1944

    • Гукаў Іван Дзмітрыевіч

    • Вугальшчына

    • 27.03.1908

    • 13.02.1942

    • Гурко Аляксандр Раманавіч

    • Езяленкі, Віцебская вобласць

    • 15.07.1909

    • 04.08.1943

    • Гурскі Пётр Раманавіч

    • Бірулі, Магілёўская вобласць

    • 27.06.1919

    • 24.03.1943

    • Гусеў Сяргей Іванавіч

    • Чарнігаўская вобласць

    • 1901

    • 24.03.1944

    • Гушчын Сямён Фядотавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1912

    • 08.12.1942

    • Гярловіч Васілій Фёдаравіч

    • Лёваскі hello_html_69788255.png

    • 1921

    • 09.02.1942

    • Спіс прозвішчаў на Д

    • Давідоўскі Рыгор Кірылавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 20.02.1919

    • 22.08.1942

    • Давыдаў Аляксей Восіпавіч

    • Віцебская вобласць

    • 19.12.1941

    • 24.09.1942

    • Дагурэвіч Сяргей Васільевіч

    • Гомельская вобласць

    • 11.09.1914

    • 27.11.1943

    • Далінчук Сцяпан Рыгоравіч

    • Прудок

    • 1892

    • 19.12.1941

    • Дамарод Пётр Міронавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 30.07.1919

    • 10.12.1941

    • Дамбэ Эдуард Аляксандравіч

    • Віцебск

    • 15.02.1922

    • 29.10.1944

    • Дамкоўскі Іван Яўціхавіч

    • Валодушы, Палеская вобласць

    • 15.04.1902

    • 05.05.1942

    • Данілаў Васілій Іванавіч

    • Міхайлаўка, Арджанікідзеўскі край

    • 07.04.1919

    • 30.10.1941

    • Данілевіч Дзям'ян Мінавіч

    • Палеская вобласць

    • 1914

    • 09.02.1942

    • Даніленка Іван Васільевіч

    • Блудзімля, Магілёўская вобласць

    • 15.12.1913

    • 17.09.1943

    • Данілка Пётр (unklar)

    • Азёры, Магілёўская вобласць

    • 1895

    • 25.10.1941

    • Данчанка Аляксандр Іванавіч

    • Бяззубенкі

    • 1923

    • 30.10.1944

    • Данчанка Павел Аляксеевіч

    • (unklar)

    • 12.06.1909

    • 22.11.1941

    • Данчанка Рыгор Дзяменцьевіч

    • Астрагляды, Палеская вобласць

    • 1898

    • 22.06.1942

    • Данянкоў Дзмітрый Іванавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 09.07.1919

    • 07.11.1943

    • Дарашкевіч Адам Дзмітрыевіч

    • Яўсеевічы, Мінская вобласць

    • 18.11.1910

    • 11.05.1942

    • Дарожкін Ціт Васільевіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1910

    • 25.11.1941

    • Дарошка Кірыл Якімавіч

    • Бурас, Палеская вобласць

    • 25.08.1919

    • 22.01.1942

    • Дасько Харытон Дзямідавіч

    • Заракітнае, Палеская вобласць

    • 01.09.1903

    • 07.01.1942

    • Дашко Аляксей (unklar)

    • Рагачоўская

    • 20.11.1915

    • 15.11.1941

    • Двараконскі Данііл Карпавіч

    • Рудня

    • 1918

    • 06.11.1941

    • Дворак Фёдар Пятровіч

    • Дабрынь, Палеская вобласць

    • 28.11.1891

    • 03.12.1941

    • Дзегялевіч Адам Іванавіч

    • Палеская вобласць

    • 03.03.1919

    • 28.12.1941

    • Дземядзенкаў Іван Адамавіч

    • Чкалава

    • 1921

    • 09.11.1941

    • Дземядовіч Сцяпан Фаміч

    • Палеская вобласць

    • 10.10.1914

    • 07.12.1941

    • Дземянкоў Кандрат Яфімавіч

    • Несцерава, Магілёўская вобласць

    • 1892

    • 24.11.1941

    • Дзенісенка Макар Іванавіч

    • Ключ hello_html_5b3d15f5.png

    • 1893

    • 23.11.1941

    • Дзенісенка Фёдар Сямёнавіч

    • Багаткова

    • 1904

    • 30.06.1942

    • Дзенісовіч Сцяпан Нікіфаравіч

    • Ляўкі

    • 05.08.1907

    • 01.05.1943

    • Дзергачоў Іван Андрэевіч

    • Васільеўка

    • 15.08.1910

    • 08.11.1941

    • Дзержадовіч Станіслаў (unklar)

    • Мінская вобласць

    • 1913

    • 31.10.1941

    • Дзівяковіч Ілья Пятровіч

    • Балаганы, Навасібірская вобласць

    • 20.07.1915

    • 19.08.1942

    • Дзірко Міхаіл Мікалаевіч

    • (unklar)

    • 1913

    • 22.11.1942

    • Дзмітрухін Дзмітрый Маісеевіч

    • Віцебская вобласць

    • 22.08.1919

    • 18.03.1942

    • Дзянісаў Пётр Трафімавіч

    • Някрашэўка

    • 1896

    • 29.10.1941

    • Дзяржаўскі Ціт Іванавіч

    • Гомельская вобласць

    • 18.05.1903

    • 29.11.1943

    • Дзятлаўскі Барыс Мартынавіч

    • Віцебская вобласць

    • 07.10.1922

    • 17.03.1942

    • Додзін Міхаіл Дзмітрыевіч

    • Магілёўская вобласць

    • 20.08.1918

    • 09.11.1941

    • Дольскі Фёдар (unklar)

    • Ульянавічы

    • 15.02.1909

    • 04.11.1941

    • Дорахаў Іван Якаўлевіч

    • Саланое, Гомельская вобласць

    • 15.10.1922

    • 30.10.1943

    • Досін Антон Гільявіч

    • Папкі, Мінская вобласць

    • 09.09.1912

    • 08.04.1944

    • Драбышэўскі Раман Захаравіч

    • Гомельская вобласць

    • 10.11.1902

    • 09.01.1942

    • Драва Сямён (unklar)

    • Н.Альба, Гомельская вобласць

    • 1907

    • 08.07.1943

    • Драздоў Андрэй Сафонавіч

    • Сапронькі

    • 30.09.1909

    • 03.06.1942

    • Драздоў Мікалай Мацвеевіч

    • Магілёў

    • 1919

    • 09.08.1942

    • Дралаў Сямён Даніілавіч

    • Гомельская вобласць

    • 1907

    • 09.07.1943

    • Драпеза Рыгор Васільевіч

    • Палеская вобласць

    • 10.08.1910

    • 19.07.1943

    • Дробышаў Ігнат Пятровіч

    • Дуброўка, Гомельская вобласць

    • 25.12.1910

    • 27.06.1944

    • Дробышаў Уладзімір Максімавіч

    • Дуброўка

    • 12.03.1923

    • 16.11.1941

    • Дронік Уладзімір Цімафеевіч

    • Булаўкі, Палеская вобласць

    • 1899

    • 21.03.1942

    • Дручкалаў Іван (unklar)

    • Сакольнікі, Віцебская вобласць

    • 05.05.1917

    • 08.09.1942

    • Дрэвіла Мікалай Адамавіч

    • Вуглы, Палеская вобласць

    • 05.11.1923

    • 10.09.1943

    • Дудакоў Мікіта Сяргеевічhello_html_5b3d15f5.png

    • Кудрычы

    • 14.05.1908

    • 06.11.1941

    • Дудараў Арцём Ігнатавіч

    • Панізоўе, Віцебская вобласць

    • 07.04.1914

    • 21.05.1944

    • Дудко Захар Захаравіч

    • Чэрнін, Палеская вобласць

    • 1903

    • 18.09.1942

    • Дудко Марк Сцяпанавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 15.03.1912

    • 13.12.1943

    • Дудкоў Данііл Міхайлавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1914

    • 10.11.1941

    • Дудкоў Мікалай Восіпавіч

    • Патапаўка

    • 1908

    • 03.01.1942

    • Духноўскі Уладзімір Адамавіч

    • (unklar)

    • 1924

    • 30.12.1943

    • Дыдалаў Іван Іванавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 26.05.1921

    • 04.12.1941

    • Дэйкун Адам Гаўрылавіч

    • Васілевічы, Палеская вобласць

    • 1907

    • 26.12.1941

    • Спіс прозвішчаў на Е

    • Елісееў Іван Фаміч

    • Рэкта, Магілёўская вобласць

    • 14.01.1891

    • 21.12.1941

    • Емяльянаў Сяргей Пятровіч

    • Куйбышэўская вобласць

    • 05.08.1922

    • 05.12.1941

    • Емяльяненка Мікіта Канстанцінавіч

    • Выдранка

    • 1901

    • 10.10.1942

    • Епянкоў Зіновій Мінавіч

    • Губічы

    • 1897

    • 06.04.1942

    • Ерашэвіч Фёдар Паўлавіч

    • Мінская вобласць

    • 1919

    • 01.09.1944

    • Ерашэнка Кузьма (unklar)

    • Ясная Буда, Магілёўская вобласць

    • 1907

    • 19.09.1944

    • Ермалаеў Аляксей Свірыдавіч

    • Рэкатка

    • 1912

    • 23.02.1942

    • Еромаў Пракофій Якаўлевіч

    • Запрудкі, Віцебская вобласць

    • 1893

    • 03.07.1943

    • Ефанаў Васілій Паўлавіч

    • Арджанікідзеўскі край

    • 23.05.1918

    • 22.12.1941

    • Ефіменка Пётр Мацвеевіч

    • Амелькаўшчына, Палеская вобласць

    • 1893

    • 12.09.1942

    • Спіс прозвішчаў на Ж

    • Жамерка Іван Дзянісавіч

    • Гарэзна

    • 10.10.1910

    • 31.10.1941

    • Жаўняровіч Якім Уладзіміравіч

    • Мінская вобласць

    • 01.04.1917

    • 20.11.1941

    • Жбыроў Фёдар Іванавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 23.02.1919

    • 24.09.1942

    • Жлоба Іван Рыгоравіч

    • Высокі, Гомельская вобласць

    • 25.09.1924

    • 18.11.1942

    • Жукаў Акім Цітавіч

    • Барталамееўка, Гомельская вобласць

    • 08.09.1916

    • 15.08.1941

    • Жукоўскі Платон Ціханавіч

    • Крутая, Магілёўская вобласць

    • 15.06.1900

    • 12.12.1941

    • Жукоўскі Якім Паўлавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 25.01.1907

    • 04.02.1943

    • Жулега Фёдар Андрэевіч

    • Палтаўская вобласць

    • 05.05.1915

    • 10.02.1942

    • Жураў Карней Гаўрыілавіч

    • Старое, Гомельская вобласць

    • 13.09.1893

    • 23.12.1941

    • Жураўлёў Георгій Сцяпанавіч

    • Віцебская вобласць

    • 19.10.1905

    • 04.06.1944

    • Жураўлёў Пётр Піліпавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 15.01.1909

    • 06.10.1941

    • Жураўлёў Сяргей Максімавіч

    • Магілёўская вобласць

    • 1896

    • 25.02.1942

    • Жураўскі Уладзімір Іванавіч

    • Віцебская вобласць

    • 1907

    • 08.03.1942

    • Жэлезнякоў Мікалай Сцяпанавіч

    • Шыламы, Магілёўская вобласць

    • 1917

    • 31.03.1943

    • Жэмарын Мікіта Сававіч

    • Дуброўка

    • 1911

    • 03.05.1943

    • Жэўняк Іван Паўлавіч

    • Палеская вобласць

    • 1894

    • 30.12.1941

    • Спіс прозвішчаў на З

    • Загнетаў Аляксандр Пракопавіч

    • Заполяўка

    • 15.01.1914

    • 05.02.1942

    • Зайка Адам Яфімавіч

    • Шарпілаўка hello_html_69788255.png

    • 1895

    • 29.04.1942

    • Запека Міхаіл Рыгоравіч

    • Колцічыhello_html_69788255.png

    • 14.09.1942

    • Запойкін Сямён Севасцьянавіч

    • Капані, Магілёўская вобласць

    • 1898

    • 06.02.1942

    • Заруба Павел Яфрэмавіч

    • Віцебская вобласць

    • 20.06.1920

    • 09.03.1944

    • Зарэцкі Аляксандр Цімафеевіч

    • Каменка

    • 24.06.1913

    • 24.09.1943

    • Засімовіч Яўгеній Паўлавіч

    • Парэчча

    • 1910

    • 11.01.1942

    • Захарэнка Аляксей Мікалаевіч

    • Агароднікі

    • 16.03.1893

    • 08.12.1941

    • Захарэц Пётр Паўлавіч

    • Нялепава

    • 26.03.1905

    • 02.10.1941

    • Зацункевіч Восіп Андрэевіч

    • Узляна, Мінская вобласць

    • 1914

    • 23.04.1942

    • Зелянкоў Пётр Міхайлавіч

    • Целяшы, Магілёўская вобласць

    • 18.12.1892

    • 09.12.1941

    • Зеляноў Фёдар Андрэевіч

    • Якімава Слабада

    • 17.02.1914

    • 03.01.1942

    • Зорын Васілій Ільіч

    • Курсмоленкі, Навасібірская вобласць

    • 15.03.1921

    • 31.08.1943

    • Зубарэўскі Іван Сямёнавіч

    • Гладкова, Магілёўская вобласць

    • 1910

    • 03.11.1941

    • Зязюлін Аляксей Яфімавіч

    • Шэрэкі, Віцебская вобласць

    • 24.03.1918

    • 11.05.1942

    • Зязюлін Іван Васільевіч

    • Віцебская вобласць

    • 13.06.1919

    • 22.02.1942

    • Зязюлін Якаў Андрэевіч

    • Дзіўнава

    • 1905

    • 05.01.1942

    • Зярноў Пётр Данілавіч

    • Орша

    • 22.07.1914

    • 11.07.1942

  • Замест эпілога

16


Автор
Дата добавления 23.08.2016
Раздел Другое
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров71
Номер материала ДБ-163150
Получить свидетельство о публикации

Похожие материалы

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх