485204
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокНачальные классыРабочие программыКүнтізбелік жоспар, оқулық Ана тілі 4- сынып Тақырып Бес ешкі

Күнтізбелік жоспар, оқулық Ана тілі 4- сынып Тақырып Бес ешкі

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақ

Сынып: 4 «Б»


Сілтеме

Күнтізбелік жоспар, оқулық Ана тілі 4- сынып

Тақырып

Бес ешкі

Мақсаты

Ертегінің халық ауыз әдебиетінің көркем туындысы екенін білу. Ертегінің түрлерін ажырата алу. Ертегі мазмұнын түсіну, кейіпкерлер әрекеті арқылы ертегінің идеясын ашу. Топ ішінде ынтымақтастықта жұмыс істеу дағдаларын қалыптастыру

Ресурстары:

Оқулық, интерактивті тақта, флипчарт, маркер, стикер, А3 қағазы, электронды оқулық

Әдіс-тәсілдері

Тәсілі: жекелей, топпен

Әдісі: СТО, АКТ, әңгіме

Күтілетін нәтиже:

Мәтіннің идеясын түсінеді. Ой түйеді, өз ойын еркін жеткізіп дәлелдей алады.Мәтінді талдай отырып, күнделікті өмірмен байланыстырып, салыстыра біледі. Топта жұмыс жасай алады.

Уақыт

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

2 мин

Ұйымдас

тыру кезеңі:

Психологиялық дайындық.

Кане шеңбер құрайық,

Дөңгелене тұрайық.

Ұнаған түсті таңдап ап,

Тобымызды құрайық


Тақтаның алдына шығып, шеңбер құру.

Шопан ата, Сексек ата, Қамбар ата болып үш топқа бөлінеді.



3 мин















6 мин

















20 мин











2 мин







2 мин









5 мин





















3 мин











2 мин

Негізгі бөлім



















































Сергіту сәті





























Қорытындылау









Кері байланыс

Ой шақыру

Халық ауыз әдебиеті дегеніміз не? Электорнды оқулықтан №3 тапсырма. Халық ауыз әдебиетіне жататын жанрларды терезеге апарайық.



Ертегінің қандай түрлерін білесіңдер?















Ертегіні бөліктері бойынша үш топқа бөліп беру.







Мәтін бойынша сұрақ қою.













Бірінші жол-Зат есім 1 сөз.

Екінші жол-сын есім 2 сөз.

Үшінші жол –етістіктен 3 сөз.

Төртінші жол төрт сөзден тұратын сөз орамы.

Бірінші сөздің синонимін жазу



Ертегіден қандай ой түйдіңдер? Бір-бірлеріңе қандай ақыл айтар едіңдер? Стикерге жазып сыныбымызға іліп қояйық



Смайлик






Оқушылар өз ойын айтады. Эл. оқулықтан берілген тапсырма бойынша үйдің терезесіне жанрларды орналастырады.







Топта кластер құрып, оны қорғайды. Бірін-бірі бағалайды.













Бөліп берген мәтін үзіндісін оқып, үзінді бойынша сурет салып бір-біріне түсіндіреді. Сөздікпен жұмыс жасау





Топ бір-біріне сұрақтар қояды













Дәптерлеріне бес жол өлең құрайды.



















Өз пікірлерін білдіру











Аты-жөні жасыл плакатқа смайлик жабыстыру.






Әр жауапқа 1ұпай.













Басбармақ бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бір-бірін бағалау әрекетін жүзеге асыру



2 жұлдыз, 1 тілек арқылы.









Топ жетекшісі бағалайды



































«Blob tree»




Краткое описание документа:

Ертегінің халық ауыз әдебиетінің көркем туындысы екенін білу. Ертегінің түрлерін ажырата алу. Ертегі мазмұнын түсіну, кейіпкерлер әрекеті арқылы ертегінің идеясын ашу. Топ ішінде ынтымақтастықта жұмыс істеу дағдаларын қалыптастыру

Оқулық, интерактивті тақта, флипчарт, маркер, стикер, А3 қағазы, электронды оқулық

Тәсілі: жекелей, топпен

Әдісі: СТО, АКТ, әңгіме

Мәтіннің идеясын түсінеді. Ой түйеді, өз ойын еркін жеткізіп дәлелдей алады.Мәтінді талдай отырып, күнделікті өмірмен байланыстырып, салыстыра біледі. Топта жұмыс жасай алады.

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

 

Ұйымдас

тыру кезеңі:

Психологиялық дайындық.

Кане шеңбер құрайық,

Дөңгелене тұрайық.

Ұнаған түсті таңдап ап,

Тобымызды құрайық

 

Тақтаның алдына шығып, шеңбер құру.

Шопан ата, Сексек ата, Қамбар ата болып үш топқа бөлінеді.

 

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытындылау

 

 

 

 

Кері байланыс

Ой шақыру

Халық ауыз әдебиеті дегеніміз не? Электорнды оқулықтан №3 тапсырма. Халық ауыз әдебиетіне жататын жанрларды терезеге апарайық.

 

Ертегінің қандай түрлерін білесіңдер?

 

 

 

 

 

 

 

Ертегіні бөліктері бойынша үш топқа бөліп беру.

 

 

 

Мәтін бойынша сұрақ қою.

 

 

 

 

 

 

Бірінші жол-Зат есім 1 сөз.

Екінші жол-сын есім 2 сөз.

Үшінші жол –етістіктен 3 сөз.

Төртінші жол төрт сөзден тұратын сөз орамы.

Бірінші сөздің синонимін жазу

 

Ертегіден қандай ой түйдіңдер? Бір-бірлеріңе қандай ақыл айтар едіңдер? Стикерге жазып сыныбымызға іліп қояйық

 

Смайлик

 

 

 

Оқушылар өз ойын айтады. Эл. оқулықтан берілген тапсырма бойынша үйдің терезесіне жанрларды орналастырады.

 

 

 

Топта кластер құрып, оны қорғайды. Бірін-бірі бағалайды.

 

 

 

 

 

 

Бөліп берген мәтін үзіндісін оқып, үзінді бойынша сурет салып бір-біріне түсіндіреді. Сөздікпен жұмыс жасау

 

 

Топ бір-біріне сұрақтар қояды

 

 

 

 

 

 

Дәптерлеріне бес жол өлең құрайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өз пікірлерін білдіру

 

 

 

 

 

Аты-жөні жасыл плакатқа смайлик жабыстыру.

 

 

 

 
