1313256
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Информатика Рабочие программы"Компьютердің қосымша құрылғылары". 5 сынып ҚМЖ

"Компьютердің қосымша құрылғылары". 5 сынып ҚМЖ

библиотека
материалов

Мерзімі


Сынып

5 «А»

Пәні

Информатика

Тақырыбы

Компьютердің қосымша құрылғылары

Мақсаты

Компьютердің қосымша құрлғыларымен таныстыру

Міндеттері

  1. Компьютердің қосымша құрлғыларымен таныстыру

  2. Оқушылардың ой – өрісін, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

  3. Оқушыларды ұйымшылдыққа, таза әрі мәдениетті сөйлеуге адамгершілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

  • Компьютердің қосымша құрлғыларымен танысады;

  • Принтер түрлерін біледі;

  • Ақпарат тасығыштармен танысады;

Жеті модульдің қамтылуы

  • Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану;

  • Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;

  • Оқушының жас ерекешелігіне байланысты оқыту

Сабақтың типі

Жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың түрі

Аралас

Тақырыпты ашуға байланысты тәсілдер

Мозайка, куббизм тәсілі, тірек сөздермен жұмыс

(эссе)


Сабақтың көрнекілігі

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, стикерлер, постер

Пән аралық байланыс

Музыка

Сабақтың жоспары

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)

Қызығушылықты ояту.

«Жалын-мұз» жаттығуы.

Қатысушылар тік тұрып «Жалын» дегенде жылдам барлық дене бұлшық етімен қимыл-қозғалысқа түседі. Әрбір қатысушы оны өз ырқына қарай алады. Ал «Мұз» дегенде сол тоқтаған кейпінде қалшиып қалады. Жүргізуші бірнеше рет бұл үрдісті қадағалайды.

Үй тапсырмасын тексеру (7 мин)




«Куббизм» тәсілі. Топтың ортасына кубикті тастаймын, түскен жағындағы әрекетті жасауға ұсыныс беру


«Бағдаршам» тәсілі, қызыл, сары, жасыл түсті таратып береді

Түскен әрекетке қарай, топ болып өздерінің ойларын айтады.



Сәйкес түсті көрсетіп, өз білімдерін бағалайды

Топқа бөлу

«Мозайка» тәсілі арқылы

Құрастырылған суреттер туралы не айтасыңдар?

Сурет қиындыларын алады, құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Оқушылар өз ойын айтады.

Жаңа сабақ

(20 мин)


Компьютермен жұмыс





Электрондық оқулықпен жұмыс.

Компьютер құрылғылары дегеніміз не деп ойлайсыңдар? Өз ойларыңды топпен ақылдасып, қағазға түсіріңдер.

Топтарға тақырып бөліп беру.

  1. Принтер және оның түрлері

  2. Сканер, Көпфункционалды құрылғылар, Модем

  3. Ақпарат тасығыштар

Электрондық оқулықтан Топпен жұмыс жасайды.



Топтарына жиналып, берілген тақырыпшаларына байланысты постерге түсіреді, қорғайды.

Сергіту сәті (3 мин)

«Сигнал» ойыны. Мұғалім қасындағы оқушыға сигнал береді.

Оқушылар шеңбер болып тұрады да, берген сигналды дұрыс келесі оқушыға жеткізу қажет.

Ең соңындағы оқушы мұғалім қандай сигнал жібергенін табуы қажет.

Сабақты бекіту

(5 мин)


Тапсырма 1

Флипчартқа компьютер құрамына кіретін құрылғыларды жазу


Тапсырма 2

Электронды оқулықпен жұмыс


Интербелсенді тақтаға жазады



Оқушылар компьютерде электрондық оқулық бойынша тапсырма орындайды

Кері байланыс

(2 мин)

БҮҮ пайдалану. Самолет арқылы

Самолет жасайды. Бүгінгі сабақтан БҮҮ-түсіреді.

Бағалау кезеңі

(3 мин)

Оқушылардың пікірімен санаса отырып бағалайды

Бір-бірін бағалайды.

Үйге тапсырма

(1 мин)

Бақыла сұрақтары, 56бет.

Өзіңді тексер!


Мұғалім үй тапсырмасын жариялайды.

Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады.

Рефлексия

Оқушы күтілген нәтижеге сәйкес өзіне -өзі рефлексия жасайды. Сабақ бойынша түсініп, білгендері бойынша белгі береді.




Курс профессиональной переподготовки
Учитель информатики
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:

Мерзімі

 

Сынып

5 «А»

Пәні

Информатика

Тақырыбы

Компьютердің қосымша құрылғылары

Мақсаты

Компьютердің қосымша құрлғыларымен таныстыру

Міндеттері

1.      Компьютердің қосымша құрлғыларымен таныстыру

2.      Оқушылардың  ой – өрісін, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

3.      Оқушыларды ұйымшылдыққа, таза әрі мәдениетті сөйлеуге адамгершілікке тәрбиелеу.

Күтілетін  нәтиже

-          Компьютердің қосымша құрлғыларымен танысады;

-          Принтер түрлерін біледі;

-          Ақпарат тасығыштармен танысады;

Жеті модульдің қамтылуы

-       Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану;

-         Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;

-         Оқушының жас ерекешелігіне байланысты оқыту

Сабақтың типі

Жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың түрі

Аралас

Тақырыпты ашуға байланысты  тәсілдер

Мозайка, куббизм тәсілі, тірек сөздермен жұмыс

 (эссе)

 

Сабақтың көрнекілігі

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, стикерлер, постер

Пән аралық байланыс

Музыка

Сабақтың жоспары

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)

Қызығушылықты ояту.

«Жалын-мұз» жаттығуы.

Қатысушылар тік тұрып «Жалын» дегенде жылдам барлық дене бұлшық етімен қимыл-қозғалысқа түседі. Әрбір қатысушы оны өз ырқына қарай алады. Ал «Мұз» дегенде сол тоқтаған кейпінде қалшиып қалады. Жүргізуші бірнеше рет бұл үрдісті қадағалайды.

Үй тапсырмасын тексеру (7 мин)

 

 

 

«Куббизм» тәсілі. Топтың ортасына кубикті тастаймын, түскен жағындағы әрекетті жасауға ұсыныс беру

 

«Бағдаршам» тәсілі, қызыл, сары, жасыл түсті таратып береді

Түскен әрекетке қарай, топ болып өздерінің ойларын айтады.

 

 

Сәйкес түсті көрсетіп, өз білімдерін бағалайды

Топқа бөлу

«Мозайка» тәсілі арқылы

Құрастырылған суреттер туралы не айтасыңдар?

Сурет қиындыларын алады, құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Оқушылар өз ойын айтады.

Жаңа сабақ

(20 мин)

 

Компьютермен жұмыс

 

 

 

 

Электрондық оқулықпен жұмыс.

Компьютер құрылғылары дегеніміз не деп ойлайсыңдар? Өз ойларыңды топпен ақылдасып, қағазға түсіріңдер.

Топтарға тақырып бөліп беру.

1.      Принтер және оның түрлері

2.      Сканер, Көпфункционалды құрылғылар, Модем

3.       Ақпарат тасығыштар

Электрондық оқулықтан  Топпен жұмыс жасайды.

 

 

Топтарына жиналып, берілген тақырыпшаларына байланысты постерге түсіреді, қорғайды.

Сергіту сәті (3 мин)

«Сигнал» ойыны. Мұғалім қасындағы оқушыға сигнал береді.

Оқушылар шеңбер болып тұрады да, берген сигналды  дұрыс келесі оқушыға жеткізу қажет.

Ең соңындағы оқушы мұғалім қандай сигнал жібергенін табуы қажет.

Сабақты бекіту

 (5 мин)

 

Тапсырма 1

Флипчартқа компьютер құрамына кіретін құрылғыларды жазу

 

Тапсырма 2

Электронды оқулықпен жұмыс

 

Интербелсенді тақтаға жазады

 

 

Оқушылар компьютерде электрондық оқулық бойынша тапсырма орындайды

Кері байланыс

(2 мин)

БҮҮ пайдалану. Самолет арқылы

Самолет жасайды. Бүгінгі сабақтан БҮҮ-түсіреді.

Бағалау кезеңі

 (3 мин)

Оқушылардың пікірімен санаса отырып бағалайды

Бір-бірін бағалайды.

Үйге тапсырма

 (1 мин)

Бақыла сұрақтары, 56бет.

Өзіңді тексер!

 

Мұғалім үй тапсырмасын жариялайды.

Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады.

Рефлексия

Оқушы күтілген нәтижеге сәйкес өзіне -өзі рефлексия жасайды. Сабақ бойынша түсініп, білгендері бойынша белгі береді.

 

 

 
