Предпросмотр материала:
![]()

![]()
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
«Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің білім бөлімінің №2 шағын орталықты орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
|
«Қаралды» №2 орта мектебінің ______________20___ жыл ғылыми-әдістемелік кеңес отырысында қаралған мектеп директорының ғылыми-әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары А.К.Сулейменова ______________________ |
«Бекітілген» №2 орта мектеп директоры Е.У.Ембердиев ______________________
|
Сабақтың тақырыбы:

Дайындаған: информатика пәнінің
мұғалімі: Тарбақов.Б.
2013 – 2014 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері.
Сабақтың мақсаты: компьютерлік графикамен танысу, түрлерін білу, компьютерлік графиканың өмірдегі маңыздылығын түсіну.
Сабақтың міндеттері:
Сабақтың мазмұнына байланысты міндеттер:
Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндеттер:
Топтық жұмыс немесе тәрбие әрекетіне байланысты міндеттер:
· өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыланады;
· топпен және өз бетінше жұмыс жасауды үйренеді;
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: класстерлеу (жүзім шоғы) әдісі, INSERT (түртіп алу) әдісі, Венн диаграммасы
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:
· Құралдар: компьютер, түрлі түсті маркерлер, стикерлер, А1 форматты қағаз (плакат);
· Көрнекіліктер: үлестірмелі қағаздар, қима қағаздар, бағалау парақтары.
Бағалау критерийлері:
А критерийі:
· Топтың өзге оқушыларының ойын толықтырып отырдым – 2 ұпай
· Талқылауға қатыстым – 3 ұпай
В критерийі:
· Дәлелді ойлар ұсындым – 3 ұпай
· Өзгелерді мұқият тыңдадым – 4 ұпай
· Топ мүшелерін ұйымдастырдым және оларға тапсырманы орындауда көмек көрсеттім – 5 ұпай
С критерийі:
· Топта тапсырманы бар ынтаммен жасадым – 6 ұпай
· Топта өзіме жүктелген міндеттерді уақытылы және сапалы орындадым – 7 ұпай
Бағалау шкаласы:
30-18 ұпай – «5»
17-6 ұпай – «4»
5-2 ұпай – «3»
Сабақтың жоспары:
|
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ
|
МҰҒАЛІМНІҢ ӘРЕКЕТІ |
ОҚУШЫНЫҢ ӘРЕКЕТІ |
|||||||||||||||||||||||||||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ |
· оқушылармен сәлемдеседі; · сергіту сәтін ұйымдастырады («Бақша»); · топқа бөлу (шеңбер құрып, бір-бірінің арқасына стикерді жапсыра отырып бір сөзден тұратын тілек жазады. Тілекті оқып, тілек жазылған стикердің түсіне сәйкес топтасады).
|
· мұғаліммен сәлемдеседі; · сергіту сәтін орындайды;
· топқа бөлініп отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
ОЙ ҚОЗҒАУ |
Миға шабуыл: 1. Көрме дегеніміз не? 2. слайд дегеніміз не? 3. презентация дегеніміз не? 4. Презентацияны қандай программамен жасаймыз?
Тірек сөздерді класстерлеу: · сурет · компьютер · графика
1. Осы сөздердің бір-бірімен қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар? 2. Сабағымыз не туралы болуы мүмкін?
|
Сабақтың тақырыбын болжайды және мұғаліммен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
МАҒЫНАНЫ АЖЫРАТУ |
INSERT (түртіп алу) әдісі:
Мұғалім жаңа мәтінді таратып, сол мәтіннен түртіп алу әдісі арқылы кестені толтырады. |
· Мәтін таратылады; · Оқушылар мәтінді оқиды; · Мәтінді талқылайды; · Негізгі түсініктерді талқылау парағына енгізеді; · Әр топтан бір оқушы шығып тақырыпты талқылау парағы бойынша қорғайды, дәптерлеріне түртіп алады
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
ОЙ ТОЛҒАНЫС |
Венн диаграммасы
|
Оқушыларға уақыт беріледі, берілген уақыт ішінде қағаз бетіне растрлы және векторлы графиканың ұқсастықратын жазып толтырады.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
БАҒАЛАУ
|
Топпен жұмыс жасау кезіндегі оқушының өзін-өзі бағалауы
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА |
Тақырып бойынша ой толғаныс жазып келу
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері.
Сабақтың мақсаты:компьютерлік графикамен танысу, түрлерін білу, компьютерлік графиканың өмірдегі маңыздылығын түсіну.
Сабақтың міндеттері:
Сабақтың мазмұнына байланысты міндеттер:
Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндеттер:
Топтық жұмыс немесе тәрбие әрекетіне байланысты міндеттер:
· өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыланады;
· топпен және өз бетінше жұмыс жасауды үйренеді;
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: класстерлеу (жүзім шоғы) әдісі, INSERT (түртіп алу) әдісі, Венн диаграммасы
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:
· Құралдар: компьютер, түрлі түсті маркерлер, стикерлер, А1 форматты қағаз (плакат);
· Көрнекіліктер: үлестірмелі қағаздар, қима қағаздар, бағалау парақтары.
Бағалау критерийлері:
А критерийі:
· Топтың өзге оқушыларының ойын толықтырып отырдым – 2 ұпай
· Талқылауға қатыстым – 3ұпай
В критерийі:
· Дәлелді ойлар ұсындым – 3ұпай
· Өзгелерді мұқият тыңдадым – 4ұпай
· Топ мүшелерін ұйымдастырдым және оларға тапсырманы орындауда көмек көрсеттім – 5ұпай
С критерийі:
· Топта тапсырманы бар ынтаммен жасадым – 6ұпай
· Топта өзіме жүктелген міндеттерді уақытылы және сапалы орындадым– 7 ұпай
Бағалау шкаласы:
30-18 ұпай – «5»
17-6 ұпай – «4»
5-2 ұпай – «3»
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері.
Сабақтың мақсаты:компьютерлік графикамен танысу, түрлерін білу, компьютерлік графиканың өмірдегі маңыздылығын түсіну.
Сабақтың міндеттері:
Сабақтың мазмұнына байланысты міндеттер:
Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндеттер:
Топтық жұмыс немесе тәрбие әрекетіне байланысты міндеттер:
· өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыланады;
· топпен және өз бетінше жұмыс жасауды үйренеді;
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: класстерлеу (жүзім шоғы) әдісі, INSERT (түртіп алу) әдісі, Венн диаграммасы
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:
· Құралдар: компьютер, түрлі түсті маркерлер, стикерлер, А1 форматты қағаз (плакат);
· Көрнекіліктер: үлестірмелі қағаздар, қима қағаздар, бағалау парақтары.
Бағалау критерийлері:
А критерийі:
· Топтың өзге оқушыларының ойын толықтырып отырдым – 2 ұпай
· Талқылауға қатыстым – 3ұпай
В критерийі:
· Дәлелді ойлар ұсындым – 3ұпай
· Өзгелерді мұқият тыңдадым – 4ұпай
· Топ мүшелерін ұйымдастырдым және оларға тапсырманы орындауда көмек көрсеттім – 5ұпай
С критерийі:
· Топта тапсырманы бар ынтаммен жасадым – 6ұпай
· Топта өзіме жүктелген міндеттерді уақытылы және сапалы орындадым– 7 ұпай
Бағалау шкаласы:
30-18 ұпай – «5»
17-6 ұпай – «4»
5-2 ұпай – «3»
Профессия: Учитель математики и информатики
Профессия: Преподаватель информационных систем и технологий
Профессия: Специалист по формированию электронного архива
В каталоге 7 333 курса по разным направлениям
Учебник: «Информатика», Семакин И.Г., Залогова Л.А., Русаков С.В., Шестакова Л.В.
Тема: § 5. Способы поиска в Интернете
Учебник: «Информатика», Семакин И.Г., Залогова Л.А., Русаков С.В., Шестакова Л.В.
Тема: § 3. Информационные процессы
Учебник: «Информатика (базовый уровень)», Угринович Н.Д.
Учебник: «Информатика. Базовый уровень», Босова Л.Л., Босова А.Ю.
Учебник: «Информатика», Босова Л.Л., Босова А.Ю.
Учебник: «Информатика», Босова Л.Л., Босова А.Ю.