Инфоурок / Другое / Конспекты / Конспект для старших дошкольников "Где живет электричество?"

Конспект для старших дошкольников "Где живет электричество?"



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов




Конспект заняття для дітей старшої групи на тему:

«Де живе електрика»


Мета: формувати уявлення дітей про предмети побутової техніки, їхнє призначення, поглиблювати уявлення вихованців про те, що таке «електрика», де вона «живе» і яка від неї користь для людей; ознайомити дошкільників із правилами безпечної поведінки під час використання електроприладів у домашніх умовах; розвивати допитливість, прагнення здійснювати пошуково-дослідницьку діяльність; сприяти оволодінню прийомами практичної взаємодії з довколишніми предметами; розвивати розумову активність вихованців; мотивувати стійкий інтерес до пізнання навколишнього світу; викликати радість відкриттів, отриманих під час дослідів.

Активізація мовлення: електрика,електроприлади,електрик.

Матеріали: дидактичні ігри «Склади з частин ціле», «Що спочатку, а що потім», мультфільм «Уроки тітоньки Сови. Електрика.», пластмасові палички (ручки), шматочки вовняної тканини, паперові метелики (відповідно до кількості дітей у групі), повітряні кульки, іграшка на батарейках, зіпсовані оброблені лампочки, фломастери, пластилін.

Хід заняття:

1.Сюрпризний момент.

Підвести дітей до столика.

  • Дивіться, як багато у нас різних цікавих речей. Ми зараз з вами, як справжні дослідники, будемо робити досліди з цими речами. Ви згодні піти до Пана професора у справжню фізичну лабораторію?

Відповіді дітей.

Слайд 2

2. Дослідницька діяльність.

  • Отож пройдемо до нашої лабораторії, одягнемо спеціальну форму, займемо свої місця.

Дослід №1. Слайд 3

  • Візьміть ручку й доторкніться до паперових метеликів. Що ви бачите?

Відповіді дітей - Папірці лежать нерухомо.

- Натріть ручку о шматочок тканини,а потім обережно піднесіть ручку до папірців. Що відбулося при цьому?

Відповіді дітей – Папірці прилипли до ручки.

  • Як дивовижно! Що піднімає папірці у повітря?

Відповіді дітей.

  • Ручки наелектризувалися і папірці до них прилипли, притягнулися. Отже, робимо висновок: - Де живе електрика?

Відповідь дітей: - У тканині,в одязі.

Дослід №2

Слайд 4

- Для наступного досліду нам потрібно розділитися на пари. Поверніться, будь-ласка, до сусіда. Візьміть повітряну кульку. Потріть кулькою об волосся товариша. Тепер потихеньку відтягуємо кульку. Що відбувається?

Відповіді дітей.

  • Волосся піднімається вгору,кулька наелектризувалась і ставить «дибки» волосся.

  • Отже , робимо висновок : - Де живе електрика?

Відповіді дітей: -У волоссі.

Дослід №3

  • Дивіться,що це в мене ?

Відповіді дітей:- Іграшка, яка співає.

  • Як ви гадаєте , що допомагає їй співати?

Відповіді дітей:- Батарейки.

  • Так, дивіться, є батарейки – вона працює, нема – не працює.

Робимо висновок :- Де в даному випадку живе електрика?

Відповіді дітей:- У батарейках. Слайд 5

  • Так,люди навчилися хімічним способом створювати електрику в батареях. Батареї бувають різні, і по вигляду і по силі.

Буває таке, що батареї течуть. Таке буває, коли руйнується «покриття».Таку батарею у жодному разі не можна використовувати - це може призвести до пошкодження електроприладу.

  • А чи знаєте ви, що не можна використані батарейки викидати у смітник?

  • Є спеціальні організовані приймальні пункти,куди можна здати використані батареї.

  • Довідка: Одна пальчикова батарейка, викинута у відро для сміття, забруднює важкими металами близько 20м2 землі,а в лісовій зоні це територія проживання 2 дерев, 2 кротів, 1їжачка і декількох тисяч дощових черв’яків.

Які ви чудові чарівники-дослідники!Молодці!

Хочете більше дізнатись,де живе електрика?

Відповіді дітей.

Тепер, я вам пропоную переглянути уважно мультфільм і потім сказати мені

  • Де живе електрика?


3.Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови. Електрика» Слайд 6

Бесіда: - Де живе електрика?

  • Чи сподобався вам мультфільм?

  • Що вам запам’яталося найбільше?


А чи хочете пограти в гру?

4. Д/гра « Що спочатку, а що потім» Слайди 7-10


- Для цієї гри нам потрібно 2 команди. Одній команді я даю зображення сучасних електроприладів,а другій даю зображення предметів, якими люди користувалися до появи електрики. Вам потрібно утворити пару, що було спочатку, а що потім.

Діти утворюють пари .

- Молодці! Справжні знавці!

- Тепер давайте трішечки відпочинемо. Уявимо себе маленькими електрончиками! Хочете? Відповіді дітей.


5.Фізкультхвилинка Слайд 11

- Давайте станемо всі в коло,уявимо , що кожен з нас - це маленький електрончик. Давайте візьмемось за руки і спробуємо показати, як же вони бігають по дротах. \коливання рук,присідання, стрибки\

- Саме так електрика поступає до електроприладів за допомогою дроту.


  • Діти, тітонька Сова залишила для нас конверти ,в них зображення електроприладів,але ці зображення нам потрібно скласти з частин. Хочете?

6. Д/Гра «Склади з частин ціле».

(8 пазлів із зображенням електроприладів)

Вихователь запитує кожну дитину,який електроприлад в неї вийшов./холодильник, телефон, пилосос, праска, ноутбук, пральна машина, мікрохвильова піч, лампочка/

-А чи хочете ви побачити, як можна використати вже зіпсовані лампочки?

Відповіді дітей. Слайд 12


7. Перегляд зразків робіт. Слайд 13


- Хочете й ви спробувати зробити собі таку іграшку? (Сніговичка)

Відповіді дітей.

- Але звичайно ж ви пам’ятаєте, що з лампочкою слід поводитися дуже обережно, бо вона зроблена зі скла, і тому може розбитися. Та я впевнена, що ви будете обережні, бо ви вже дорослі і все знаєте! Так? Відповіді дітей.

  • Тепер сідаємо за наші столики. На них вже лежать підготовлені для вас лампочки, я їх обклеїла серветками і пофарбувала для того, щоб якщо лампочка випадково розіб’ється, ви не поранилися. Ще на столиках знаходяться матеріали , які допоможуть нам у виготовленні сніговиків. (пальчики з дитячих перчаток, фломастери,пластилін).

  • Та спочатку давайте трішечки розімнемо наші пальчики.


8. Пальчикова гімнастика «Струм біжить по дротах».


Струм біжить по дротах (по черзі стукають пальчиками однієї руки

Світло несе в квартиру нам, по пальчикам іншої руки)

Щоб працювали прилади: (загинають пальці одночасно на

Холодильник, монітори, на обох руках)

Кавомолки, пилосос

Струм енергію приніс (стукають кулаком однієї руки об кулак інший)


- Тепер давайте приступимо до виготовлення наших «Сніговичків».


9. Пояснення,показ виконання роботи вихователем.


10. Практична робота дітей.


11. Підсумок заняття. Виставка дитячих виробів.


















Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

