Сабақтың тақырыбы:
Өрнектер және тепе-теңдіктерге есептер шығару.
Сынып: 6 «А»
Мерзімі:
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік:
Алгебралық өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдауын үйрету.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше
еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың
құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелік:
Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін
тексеру б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
ІІ Өткен тақырыпты қайталау:
-
Үй тапсырмасының орындалуының барын тексеру,
сұрақтарына жауап беру.
-
№726, №727 есептерді тексеру
ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын
тапсырмалар: № 731, №732, № 734
Орындарында
орындалатын тапсырмалар:
Деңгейлік тапсырмалар
1-нұсқа
|
2
нұсқа
|
- Бөлшекті
қысқару арқылы ықшамдаңдар:
, , ,
2.Алгебралық
қосындыны ықшамдаңдар:
1) а + 1,2 – 3
2) 4,8 + а – 4,8
–а + 1,5
3.Көбейтудің үлестірімділік қасиетін
пайдаланып, түлендіріңдер:
3 * (2а +9в +10с)
|
1.
Бөлшекті қысқартыңдар:
, , ,
2.Алгебралық
қосындыны ықшамдаңдар:
1) 12 - а – 3
2) 3,8 + а – 3,8
–а - 6
3.Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып,
түлендіріңдер:
5 * (3а +8в +10с)
|
Сабақты бекіту кезеңі:
- Қандай өрнектер теңбе-тең өрнек деп
аталады?
- Қосудың ауыстырымдылық және терімділік
қасиеттерін пайдаланып, алгебралық өрнектерді қалай ықшамдайды?
- Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік
қасиеттерін пайдаланып, алгебралық өрнектерді қалай ықшамдайды?
- Қысқартылмаған бөлшекпен берілген алгебралық
өрнек қалай ықшамдалады?
Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа
қатысқанына сай баға қою.
Үй жұмысы: №740, №742