Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект по українській мові "Однорідні члени речення"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Конспект по українській мові "Однорідні члени речення"

библиотека
материалов

Уманська загальноосвітня школа I-III ст. № 11 ім.М.П.Бажана

Уманської міської ради Черкаської області

УКРАЇНСЬКА МОВА 4 КЛАС

Вчитель: Мацнєва Н.Л.


Тема. Однорідні члени речення

Мета:розширити знання учнів про члени речення; формувати поняття однорідні члени речення; розвивати вміння визначати однорідні члени речення та складати речення з ними; розвивати увагу, мовлення учнів; виховувати охайність та культуру оформлення письмових робіт.


Обладнання. Підручник, зошит, презентація

Хід уроку

I.Організаційний момент

II.Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання (вправа 62, с.33)

2.Індивідуальне опитування:

-основа речення;

-звязок слів у реченні.

3.Каліграфічна хвилинка

У у У к Україна

-Виконати звуко-буквений аналіз слова Україна.

-Скласти речення із словом Україна.(Україна – …,… країна).

-Що для вас є Україна?...(відповіді учнів).

4.Робота за текстом В.Сухомлинського «Зайшло сонечко»

Прочитати текст, замість крапок вставити слова із довідки.

Зайшло сонечко

Сонечко зайшло.Потемніло поле. З яру розповзається присмерк по полях і по

. Розтікається, як річка. А на верхівці тополі спалахнули золоті іскорки. Це сонечко послало своє привітання. Спалахнули і погасли …, …, … .


Довідка: луках, теплі,промінчики,яскраві.

(Бесіда за реченнями) Записати в зошит



5.Постановка проблеми

-Ви вже знаєте, що в реченні є головні та другорядні члени речення. Всі вони важливі, бо кожен виконує свою роботу. Всі члени речення повязані між собою.

-Виявляється, у реченнях можуть бути однорідні члени (схожі)

-Замисліться над змістом слова «однорідні».

-Як ви думаєте ці однорідні члени речення близькі чи далекі за своєю роботою в реченні?





III.Повідомлення теми та мети уроку

-Сьогодні на уроці ми дізнаємось, які члени речення називаються однорідними; будемо вчитися визначати їх на письмі та вимовляти з правильною інтонацією.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.Робота за таблицею

2.Первинне закріплення. Вправа 63, с.33-34

-Прочитати речення.

-Визначити головні члени речення.

-Назвіть ті, що повторюються.

-На яке питання відповідають?

-Яким членом речення вони є?

-З якою інтонацією читаються?

3.Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с.34)

-Ознайомлення із схемою речень з однорідними членами

4. Робота в групах (за картками)

Прочитати речення, знайти однорідні члени речення, підкреслити їх, визначити до якої частини мови належать. Скласти схему до речення.

Ми – українці. Мова наша українська. Вона прекрасна, багата, мелодійна.

Тому не дивно, що нашу мов називають соловїною.



ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА


V.Узагальнення і систематизація отриманих знань

1.Вибіркове списування. Вправа 64, с.34



Читання тексту учнями.

-Про кого ви дізналися з тексту?

-Що використовувала художниця у своєму малярстві?

Підказочка. Зверніться за допомогою до словничка на с.35.

-Якою нагородою була відзначена творчість майстрині?

-Про що йдеться у другому завданні вправи?



Виконання завдання за зразком на с.35

2. Гра «Хто швидше?» (Робота в парах)

-Скласти і записати речення за моделлю.

1 варіант. Хто? , хто?, хто?,хто? Що роблять? Де?



2 варіант. Хто? Що роблять?, що роблять?, що роблять? Де?

VI.Підсумок уроку

-Що називається однорідними членами речення?

-Які члени речення можуть бути однорідними?

-Як вимовляють однорідні члени речення?

-Як на письмі передається перелічувальна інтонація?

VII.Домашнє завдання

Вправа 65, с.35, правило с.34



ДОДАТОК

Прочитати текст, замість крапок вставити слова із довідки.

Зайшло сонечко

Сонечко зайшло.Потемніло поле. З яру розповзається присмерк по полях і по

. Розтікається, як річка. А на верхівці тополі спалахнули золоті іскорки. Це сонечко послало своє привітання. Спалахнули і погасли …, …, … .


Довідка: луках, теплі,промінчики,яскраві.

(Бесіда за реченнями) Записати в зошит







Прочитати речення, знайти однорідні члени речення, підкреслити їх, визначити до якої частини мови належать. Скласти схему до речення.

Ми – українці. Мова наша українська. Вона прекрасна, багата, мелодійна.

Тому не дивно, що нашу мов називають соловїною.



Гра «Хто швидше?» (Робота в парах)

-Скласти і записати речення за моделлю.

Хто? , хто?, хто?,хто? Що роблять? Де?





Гра «Хто швидше?» (Робота в парах)

-Скласти і записати речення за моделлю.

Хто? Що роблять?, що роблять?, що роблять? Де?




Автор
Дата добавления 30.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров485
Номер материала ДВ-570166
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
