Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект урока "Имя существительное. Род имен существительных""
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Конспект урока "Имя существительное. Род имен существительных""

библиотека
материалов

Урок з української мови 4 клас

Тема: Рід іменників. Спостереження за явищем, коли рід деяких іменників у російській та українській мовах не збігається.

Мета: розширити й поглибити знання учнів про іменники; ознайомити з поняттям рід іменників; допомогти учням засвоїти засоби розпізнавання іменників чоловічого, жіночого та середнього роду; розширити знання про фразеологізми, розвивати логічне мислення, увагу, виховувати інтерес до вивчення української мови.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: сигнальні картки, опорні схеми, таблиці.


Перебіг уроку

  1. Організаційний момент

Дзвоник пролунав веселий

Дружно всіх він кличе в клас.

Що ж цікаве на уроці

Пропоную я для вас?

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні до нас на урок завітав хлопчик - чомучик. Проте він такий не зібраний, десь загубив то руку, то ногу. Давайте його зберемо.

    1. Робота в малих групах (у конвертах ілюстрації частин тіла)

Необхідно підібрати до кожної ілюстрації декілька сталих виразів – фразеологізмів.

Ніс: утерти носа, крутити носом, задерти носа, носом клювати, сунути свого носа.

Голова: голова варить, мати голову на плечах, вбити собі в голову, викинути з голови.

Рука, руки: рука руку миє, умити руки, скрутити по руках і ногах, скрутити руки.

Ноги: переминатися з ноги на ногу, встати з лівої ноги, з усіх ніг, плутатися під ногами, міцно стояти на ногах.

Серце: гаряче серце, серце не камінь, усім серцем, з відкритим серцем, гірко на серці, припасти до серця.

    1. Творча колективна робота

Отже, наш хлопчик-чомучик просить допомогти йому розібратися з наступним завданням. Він писав лист. Знайдіть в ньому помилки:

Одного літній ранку я вийшла на прогулянку і знайшло гриба під великою деревом.

    1. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Діти, чого не знав Чомучик?

  • Сьогодні на уроці ми з вами нагадаємо собі, що в українській, як і в російській мові іменники мають чоловічий, жіночий та середній рід.

  1. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

    1. Робота з підручником

      1. Читання правила с . 43

      2. Виконання вправи 88 с. 43

  • Що таке антоніми?

    1. Робота в парах с. 43 вправа 89.

  • Прочитайте російські та українські словосполучення. Чим різняться іменники. Запишіть перші два українські словосполучення.

    1. Словникова робота

Адреса - пояснити значення, записати.


Фізкультхвилинка.(проводять підготовлені діти)


  1. Узагальнення та систематизація знань.

    1. Усна робота за підручником с. 44 вправа 91.

    2. Робота у парах

Сторінка 44 вправа 92.

    1. Повідомлення вчителя.

  • Є іменники, які застосовують, коли йдеться про осіб чоловічої і жіночої статі: базіка, забіяка, нероба, бідолаха, плакса.

Рід такого іменника визначається залежно від того, особу якої статі означають ці слова: вона сирота, ві сирота; цей ледащо, ця ледащо.

  1. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

  • Хто завітав до нас на урок?

  • Чого навчились ми і навчили Чомучика?

  • Назвіть рід іменників?

  • Як його визначити?

  • Які є правила при визначенні роду в словах сирота, базіка, плакса тощо.

Домашнє завдання: виконати вправу 95 на с. 44. Списати, визначити рід, позначити закінчення.


3



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 21.12.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров106
Номер материала ДВ-275778
Получить свидетельство о публикации